Glasujte za predlog vladi: Uvedba možnosti ene registracije za dva avtomobila

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Vse, ki se jim zdi zadeva koristna, bi lepo prosil za registracijo na portalu Predlagam vladi, in oddajte glas za.

Rabimo vsaj 25 glasov za, kar nikakor ni veliko. (Še enkrat sem šel brat pravila, in izgleda, da bo glasovanje mogoče še 14 dni.) Na juriš!
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Se pravi, da za drugi "fun car" ne rabiš plačevati registracije. Ta je pa dobra. Bi tudi jaz bil za, ampak sem proti. Enostavno ni pošteno. Mislim, da bi se kak "bonbonček" bolj življenjsko uporabil... Tole žal ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in Pepe

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
verjetno je že pozna ura, ne kapiram sploh, kje je praktična prednost? če imaš dva avta, ju imaš verjetno zato, da se z obema voziš (lahko tri...). če imaš pa enega za glancat v nedeljo ob lepem vremenu...eee..ok. skratka...raje začasne tablice.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Pa sej to ni nova ideja, imajo že drugje po svetu. Valda vam je jasno, da ni mišljeno za dva avtomobila, ki ju vozita različni osebi (npr. ti in žena), ampak za avtomobile, ki jih koristiš za različne namene. Sam se bolj težko hkrati voziš več kot z enim na enkrat in bi bila taka opcija super, da imaš lahko (brez prevelikih dodatnih stroškov) poleg (ekonomičnega in praktičnega) dailya recimo za zabavo še kak bolj športen (magari starejši) avto, ki ji mogoče premalo udoben/prepožrešen/premalo prekatičen za vsakdanjo uporabo, pa mogoče še kak camper van (ki ga spet nočeš vlečt vsak dan do trgovine/službe) za vikend izlete. Če denar ni problem, valda že sedaj ni panike, plačaš trojno cestnino, tri zavarovanjam tri vinjete, tri registracije, itd. in voziš z enim od njih, ostala dva pa stojita v garaži.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Cen tega heca v Avstriji pa ne poznate. Na tablice je vezano samo zavarovanje odgovornosti. Če hočeš še kaj drugo imeti zavarovano, mora vsako vozilo imeti svojo polico.
Za VW Passat Variant 4motion in Mazdo Miato sorodnik letno plača 600eur zavarovanja in ostalih stroškov regstracije. S tem da so še določene omejitve, kdo lahko vozi avto. Če sem prav razumel je zadeva vezana na osebo.
Pri nas pa je koliko? 100-150eur je zavarovanje AO in AO-plus, pa 100 za enega in 160eur za drugega je cestnine in stroški podaljšanje.
Glede na cene je itak jasno, zakaj je to tudi v tujini hudo redka odločitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
verjetno je že pozna ura, ne kapiram sploh, kje je praktična prednost? če imaš dva avta, ju imaš verjetno zato, da se z obema voziš (lahko tri...). če imaš pa enega za glancat v nedeljo ob lepem vremenu...eee..ok. skratka...raje začasne tablice.
Jaz imam običajen avto in cabriota, ki je v uporabi morda 5 mesecev na leto in še to le ob lepem vremenu.
Kolega ima poleg običajnega avta še jagermobil s katerim naredi 2500km letno.
Itd., itd., itd.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.170
8.950
113
Da bi bilo državljanom prijazen ta prometni sistem, bi se moralo marsikaj naredit.
- ukinit dmv oziroma dmv samo za uvoz recimo Euro5 ali nzje avtov.
- cestnina glede na maso in prevožene kmje (s tem bi se tudi na več mestih beležilo km in imaš s tem bolj transparenten trg rabljenih vozil itd).
- Obvezno zavarovanje- povprečnina, vsi isto. ne glede na konje, vrednost kubatura. Zakaj, ker s cliotom lahko razbiješ S klaso, plačal si pa 100€... ni logike. sploh.
- z vsemi temi ukrepi, precej tudi poenostaviš vse skupaj, lahko 50 ljudi kaj druga počne.
je pa res, da v tem primeru prašičevec ni sit.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Dajmo zadeve malo razširit. Prijatelj iz DE ima 6 (ja, šest) motorjev in eno tablico. Registriran je najmočnejši, vozi pa se zelo očitno lahko samo z enim naenkrat. In nazadnje se je pripeljal v slo z avtom in prikolico, v kateri so bili trije motorji in vsak dan se je vozil s tistim, ki mu je najbolj pasal. Jaz tu ne vidim ovire. Seveda velja isto za avte. Če bi imel v garaži Corvette in Fičota, bo koga motilo, da plačujem registracijo/cestnino za Corvette, vozim se pa s fičakom ?
Ce ima za sest avtomobilov oz toliko kupa pleha potem bo imel tudi za tablice. A se ti ne zdi? Sploh pa krneki. Povprecni vozni park je pri nas star 11 let imamo pa registriranih 1,2mio avtomobilov?! Dafuck? Na 20k km2! Ce uvedemo prenosljive tablice pomeni, da si bodo upokojenci kupovali po dva avtomobila na gosppdinjstvo kjer zivita dva, studentje vsak svojega,... S tem, da v ljubljani tricetrt avtomobilov ne zapusti parkirisca nikoli razen dva dni v mesecu. In kam bos parkiral ves pleh?
Ce ste avtomobilski navdusenci se boste pac izprsili in razbili se malo sparovcka, ce niste pa poiskali sluzbo, ki vam bo to omogocala. Ali pa uporabljali javni prevoz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in Najbolji

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.214
5.236
113
Da bi bilo državljanom prijazen ta prometni sistem, bi se moralo marsikaj naredit.
- ukinit dmv oziroma dmv samo za uvoz recimo Euro5 ali nzje avtov.
- cestnina glede na maso in prevožene kmje (s tem bi se tudi na več mestih beležilo km in imaš s tem bolj transparenten trg rabljenih vozil itd).
- Obvezno zavarovanje- povprečnina, vsi isto. ne glede na konje, vrednost kubatura. Zakaj, ker s cliotom lahko razbiješ S klaso, plačal si pa 100€... ni logike. sploh.
- z vsemi temi ukrepi, precej tudi poenostaviš vse skupaj, lahko 50 ljudi kaj druga počne.
je pa res, da v tem primeru prašičevec ni sit.

1) Kaj je "nižje" od euro5? Euro6 ali euro4?
2) vsak ki kupi avto, mora imeti v podzavesti, da se lahko razbije in si mora to tudi nekako privoščiti. Zavarovanje je domena zavarovalnic, a nismo vsi proti temu, da država regulira vse po spisku. Kar hočemo, je še več kupcev zjahanih "premij", ki se orgazmira po cestah, ker drugače ne dobi, ja? :rolleyes:
3) ravnokar si rekel, da bi poenostavil zadeve, vpeljal si pa regulativo na nivoju države. No comment...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Za razumet, je treba kakšno celico več uporabit. Ampak Jabe je kuca posao Berlingo gas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.214
5.236
113
Zakaj se najdeš/iščeš notri? Ozri se po cestah pa bi samo zato, da bi ti lažje prišel do "praktično novega" še olajšal prepotentnim in ze impotentnim, da uvažajo bilo kaj, samo da je konjev veliko pa da se kolikor toliko pomuti čez tehničnega. Zakaj bi to bil cilj?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.170
8.950
113
kaj bilo kaj, poglej kaj se uvaza, do 5 let stare premije. In to je vsak tak avto 10x boljši kot novi clio, pa se lahko ti na glavo postaviš. Večji, udobnejši, varnejši itd. Res pa da rajo ki da za clio/megana med 15 do 25 za novega, peče, ker nekdo za isti denar dobi 3 do 5 let starega A6... ja peče a ne.

resnica je to, da so pri nas avti dragi, sploh glede na standard. In država še bolj lupi, še z večjim veseljem. DMV ukinit, naj ima evropska "raja" pri nas registrirane avte, naša zavarovanja itd, tu bi morali služit... ampak ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower