gibanje cen stanovanj v prihodnosti

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Pustimo ceno stanovanja, ampak tu ga cisto razumem. Folk skrola po oglasih in najeda, pride samo zato, da zmerja, da si bedak, ce mislis da bos za tak denar prodal, pa da ni vreden, pa kar zbija neki, v resnici nima niti za tretjino kupnine. Eni imajo res cuden hobi... Res je pa tudi, da je to hobi samo takim, ki imajo mesecno karto za trolo in cajt. Ce bi za ogled racunal 5 ali pa 10€, bi 90% teh pajacov odpadlo, pa kaki, ki res kupuje, manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.965
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Ful lepo da si se malo pogooglal…ampak channel manager ne pomeni “prodajni kanal” ampak upravljalec kanalov. Channel manager ti sinhronizira upravljanje oglasevanja vzporedno na airbnb, bookingu in ostalih prodajnih kanalih.

Seveda je kratkorocni najem obstajal ze prej - hoteli so najbolj klasicna oblika tega. In kdor danes v sloveniji oddaja nepremicnino preko airbnb in spostuje veljavne predpise se ne razlikuje bistveno od hotelo - nekateri se zajtrke nudijo.

Pa da nasloviva se te obupane poskuse zvlect neko policijsko tematiko v to temo: ocitno je da tako o kratkorocnih najemih kot o dilerjih vem vec od tebe in tematiko bolje poznam. Zato ni potrebe da kratkorocne najeme primerjas s preprodajo droge ker s tem nikomur v temi ne koristis. Ce pa je tebi droga blizje in to pocnes zaradi sebe pa ti lahko povem da pri boju zoper drogo ni bistveno koga lovis (sefa, poulicne preprodajalce) ker gre za zelo donosen posel in se bodo ponudniki pojavljali dokler bo potreba na trgu. Analogija s turisti bi bila da jih moramo izobrazevat in zdravit da ne bodo uporabljali airbnb. Neposrecena primerjava. Se pa ne bom cudil ce se kaj takega zacnes zagovarjat.
"prodajni kanal" je določil:

"These rules take effect on April 30, 2024.
Here’s what you need to know about disclosure requirements:
  • Hosts are not allowed to have security cameras and recording devices that monitor any part of a listing’s interior, such as a hallway, bedroom, bathroom, living room, or guest house, even if they’re turned off. Hidden security cameras are strictly prohibited.
  • Hosts are allowed to have outdoor security cameras and recording devices as long as their location is disclosed (ex: “I have a camera in my front yard,” “I have a camera over my patio,” or “I have a camera over my pool”).
  • Hosts are allowed to have noise decibel monitors in the listing’s interior as long as the Host discloses their presence and they are located in a common space. Hosts are not required to disclose where their noise decibel monitors are located.."
A so prodajajni kanal, kjer lahko oddajaš stanovanja ali določajo pogoje pod katerim lahko odddajaš?


Skratka za "prodajni kanal" precej stvari določajo za "svobodnega" namejodajalca, se ti ne zdi?

Drugače pa - tvoj tekst
"Z airbnb tipom nastanitve se v Ljubljani dela plus v dveh primerih:
- popolna oddaja na crno kjer se ne placuje nicesar
- popolnoma legalna storitev na nivoju buticnega hotela, ki je cenovno drazja od LJ hotelov in prinasa tudi dodatne zaposlitve."

Zakaj je sedaj pomembno kaj je AirBnB, če se očitno (tebe citiram) ne izplača, razen, če ne delajo na črno ali imajo butičen hotel (kar je Hotel).
Zakaj b potem spremeba zakonodaje karkoli vplivala na donosnost, saj se že sedaj ne izplača?
In sam samo pravim - Hoteli ✔️, B&B Hoteli ✔️, stavbe namenjene kratkoročnemu najemu (z ustreznim dovoljenjem) ✔️, stanovanja v večstanovansjkih hišah (z ustreznim dovoljenjem in privoljenjem večine stanovalcev in s 100% privoljenjem vseh neposrednih sosedov)✔️, ostalo pa vprašanje.
Nikakor ne pa ne " oskrbovana stanovanja na Bledu in v Ljubljani, ki danes to sploh niso, ampak so namenjena kratkoročnemu najemu. Poznamo tudi primere novogradenj tako v prestolnici kot drugje, kjer se je od kupcev vnaprej pričakovalo, da podpišejo soglasje za kratkoročni najem v večstanovanjski stavbi,” je Ploštajner postregel z nekaj primeri."

In ja - lahko imamo 100 inšpektorjev, ki hodijo po mestih in lovijo črne najemodajalce ali pa država to uredi tako, da AirBnB mora plačati davke. In to bi bila zanesljivo unikum golobje vlade, ker kaj takega ne poznajo nikjer, mar ne?

(320 mio $ davka + turistično takso plača AirBnB )
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Ja prodajni kanal s pravili. Ni prvi ni zadnji. In ja - ze danes imamo pravila, ki bi iztrebila 70% airbnb ponudbe ce bi jih enforcali. Ti bi pa se dodatna uvajal. Point je da je to neumno in neucinkovito. Se pa dobro slisi/bere. Tudi napisal sem ti ze kako se bodo izognili novim pravilom.

zalostno je, da tebi je to neka internetna debata, jaz pa to od blizu gledam. Te retardirane ideje v katere na koncu verjame tudi folk ki tezko pride do svojega stanovanja. Pa jim skoraj narises kaka je potencialna pot ampak potem nasedejo na idejo lazje poti…vse prepovedat, malodane pobrat tistim ki imajo.

tako da…jaz sem se izpel, ti pa zarad mene ce svrsis na idejo omejevanja in zatiranja. To je vedno rodilo napredek - not.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in sad

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Pa daj no, prides tja, ti bo dal nazaj na paypal ipd...
Po moje pa.je to bolj za odvracanje bedakov.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Po moje pa.je to bolj za odvracanje bedakov.

Ko grem v poslovne vode, moram vzeti v zakup tudi bedake kot svoje stranke. Bolje je npr: omejiti čas ogledov na zgolj en popoldne če pričakujem veliko kupcev in da bom lahko prodal stanovanje.

Je razlika med pogovoroma med dvema zainteresiranima človekoma, ki se šele pogajata ali bosta stopila v poslovni (kupoprodajni) odnos, in dvema strankama, ki sta že v odnosu.

Zaračunati storitev pa ima velike pravne posledice. Tisti, ki ponuja storitev je odgovoren za ustrezne varnostne ukrepe - kaj pa če jaz kot potencialni kupec pri plačani storitvi ogleda stanovanja zdrsnem na gladkem parketu in si zvijem nogo. Jasno je, da je ponudnik storitve odgovoren.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Kot kaže je cena še prenizka, eni komplikatorji bi še kar hodili tja, če ne drugega zato, ker bodo pa morda tla mokra :jok:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
40 evrov je treba placati zanogled stanovanja ki ga prodaja zasebnik in ne za ogled poslovnega prostora ki ga prodaja agencija.
Tako da bos najbrz v tem primeru gost v tujem stanovanju in bo polica odgovornosti pokrila tvojo nerodnost na spoliranem parketu
Ja, lahko pa mu reces da bos prisel na ogled ko ti poslje predracun za ogled in ga bos placal po predracunu.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
40 evrov je treba placati zanogled stanovanja ki ga prodaja zasebnik in ne za ogled poslovnega prostora ki ga prodaja agencija.
Tako da bos najbrz v tem primeru gost v tujem stanovanju in bo polica odgovornosti pokrila tvojo nerodnost na spoliranem parketu
Ja, lahko pa mu reces da bos prisel na ogled ko ti poslje predracun za ogled in ga bos placal po predracunu.
Ali si pravnik?

40 eurov placas za storitev, ki ti jo proda zasebnik, ki opravlja v tistem trenutku v tem stanovanju ali tisti hisi poslovno storitev. To se ne razlikuje od storitve, ki mi jo proda zasebni zobozdravnik, ali fizoterapevt, ali maser ali katerikoli drugi zasebnik ce pridem v njegovo nepremicnino.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Ali si pravnik?

40 eurov placas za storitev, ki ti jo proda zasebnik, ki opravlja v tistem trenutku v tem stanovanju ali tisti hisi poslovno storitev. To se ne razlikuje od storitve, ki mi jo proda zasebni zobozdravnik, ali fizoterapevt, ali maser ali katerikoli drugi zasebnik ce pridem v njegovo nepremicnino.
Problem je, da ti nisi normalen kupec.

Prepričan sem, da bi lahko svojo pamet tudi če si pravnik uporabil za kaj bolj konstruktivnega kot je izmišljevanje načinov za zajebavanje ljudi, ki imajo dovolj tega, da jih drugi... zajebavajo.
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
201
43
40 evrov je treba placati zanogled stanovanja ki ga prodaja zasebnik in ne za ogled poslovnega prostora ki ga prodaja agencija.
Tako da bos najbrz v tem primeru gost v tujem stanovanju in bo polica odgovornosti pokrila tvojo nerodnost na spoliranem parketu
Ja, lahko pa mu reces da bos prisel na ogled ko ti poslje predracun za ogled in ga bos placal po predracunu.
In prodajalec ti reče hvala lepa, sploh ne hodi, kupcev je dovolj.