gibanje cen stanovanj v prihodnosti

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.969
5.052
113
Če je problem določenih ponudnikov v deločenih krajih, naj se lokalno urejajo zadeve. Ni nobene probleme, da se zakoni sprejemajo globalno, na škodo vseh ostalih ki s problematiko nimajo povezave.
To delamo že ves čas, problematiko ljubljanske kotline venomer razširjamo na celo Slovenijo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Saj piše v članku, da imajo fizične osebe že zdaj omejitev pet mesecev na leto. Če bodo usekali omejitev še s.p.-jem, pa nič hudega. Tako so napravili že v več evropskih mestih, s katerimi se skušamo primerjati. Če se pa ti s.p.-ji bojijo za zaslužek, pa naj dajo svoje kapacitete v daljši najem. Tam pa seveda ne bodo dobili 200€ na noč.
Ne bo slo ker bo na koncu neustavno.

Je pa zalostno kako se nekateri privoscljivo veselite omejitev gospodarstva ki placuje davke za vase penzije. Ce je stanovanj premalo naj drzava omogoci da se jih lahko zgradi vec. Ne rabi jih zgraditi vec - samo pogoje naj vzpostavi.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.001
3.750
113
Ljubljana
hmpg.net
Kakorkoli obračate Airbnb prispeva k gentrifikaciji, s tem ko stanovanja v mestnih jedrih postanejo bolj donosna v najemu za kratkoročne turiste kot za stanovalce. To izpodriva lokalne prebivalce, zmanjša raznolikost sosesk, saj se ločujejo na turistična in spalna, in poveča neenakost (Stara Ljubljana anybody?). Lahko tudi vpliva na zgodovinske soseske in kulturno dediščino mest, s tem ko cele hiše preuredi v generične turistične nastanitve, ki ne odražajo lokalnega značaja.

Airbnb zmanjša ponudbo stanovanj za dolgoročni najem, saj se lastniki stanovanj odločijo za bolj donosne kratkoročne najeme. To seveda povzroči pomanjkanje stanovanj, zvišanje najemnin in otežuje iskanje cenovno dostopnega stanovanja za lokalce. Kar verjetno ste že kje zasledili?

Airbnb lahko vpliva tudi s tem ko poveča promet, hrup in smeti v soseskah. To lahko povzroči motnje v ustaljenem načinu življenja lokalnih prebivalcev in zmanjša kvaliteto življenja. Sicer tu vedno lahko rečemo, če si v turistične biserju doma (najLepšem mestu) potem se navadi na nočno življenje.

Definitivno se izgubi nadzor nad rabo stanovanj in turističnim razvojem, saj platforme kot Airbnb delujejo zunaj tradicionalnih regulativnih okvirov.

Airbnb prinaša dohodke nekaterim lastnikom stanovanj in podjetjem, ki so vključeni vanj, pa negativno vpliva na hotele in druge ponudnike nastanitve. Prav tako lahko prihodki od Airbnb ostanejo v rokah tujega podjetja.

Nekateri lastniki stanovanj, ki oddajajo preko Airbnb, se izogibajo plačilu davkov in drugih obveznosti, kar jim daje nepravično prednost pred ostalimi poštenimi ponudniki nastanitve. To ni tako redek pojav, kljub poostrenemu nadzoru.

Definitvno Airbnb prispeva k lokalni ekonomiji, s tem ko ustvari nova delovna mesta in predvsem, ker omogoča porabo turistov.

Vendar pa so negativni vplivi Airbnb na dolgoročni razvoj mest po mnenju mnogih strokovnjakov prevladujoči. Vedno več raziskav nakazuje na to, da je potrebna neka regulacija in spodbujanje trajnostnega turizma, ki spoštuje lokalne skupnosti in ohranja značaj mest.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ne bo slo ker bo na koncu neustavno.

Je pa zalostno kako se nekateri privoscljivo veselite omejitev gospodarstva ki placuje davke za vase penzije. Ce je stanovanj premalo naj drzava omogoci da se jih lahko zgradi vec. Ne rabi jih zgraditi vec - samo pogoje naj vzpostavi.
Še bolj je žalostno, da nekateri skrbite samo za blagodat svoje lastne riti, za širše negativne aspekte svoje dejavnosti se pa ne zmenite. Gotovo se v Benetkah, Barceloni in še kje tudi privoščljivo veselijo omejitve gospodarstva.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: tomi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Še bolj je žalostno, da nekateri skrbite samo za blagodat svoje lastne riti, za širše negativne aspekte svoje dejavnosti se pa ne zmenite. Gotovo se v Benetkah, Barceloni in še kje tudi privoščljivo veselijo omejitve gospodarstva.
Glej de.bil, glede na to da pojma nimas kake so moje dejavnosti (ocitno), se v bodoce izogni podajanju mnenja o tem za kaj ali koga skrbim. V barceloni je edini efekt omejitev ta, da so stanovanja z dovoljenjem za airbnb na voljo po dvojni ceni.
Sedaj se pa posveti kako priti do ukradene robe, pa naj bodo parfumcki ali pa preprost film s torentov. Socialc en.
 

B81

22. jul 2007
34.584
9.021
113
1710064851888.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Glej de.bil, glede na to da pojma nimas kake so moje dejavnosti (ocitno), se v bodoce izogni podajanju mnenja o tem za kaj ali koga skrbim. V barceloni je edini efekt omejitev ta, da so stanovanja z dovoljenjem za airbnb na voljo po dvojni ceni.
Sedaj se pa posveti kako priti do ukradene robe, pa naj bodo parfumcki ali pa preprost film s torentov. Socialc en.
Od policaja bi pričakoval več kulture dialoga, ne pa primitivizma. :bonk:Ali pa ste v resnici taki, kot gre o vas glas ljudstva.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: tomi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Koga briga kaj ti pricakujes. Kar sejes to zanjes. V postu si me po krivem obtozil (se torej zlagal kot ze veckrat videno na tem forumu, samo da tokrat si se sel lagat o meni osebno), dobil temu primeren odziv, sedaj pa jokas. Ce se na sihtu ob takih kot si ti moram zadrzat (ker sem tam tudi zate pa ce to hocem ali ne) se mi v privat zivljenju pac ni treba.

zdej pa se lahko elaboriras kako skrbim samo za svojo rit - oder je tvoj.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Koga briga kaj ti pricakujes. Kar sejes to zanjes. V postu si me po krivem obtozil (se torej zlagal kot ze veckrat videno na tem forumu, samo da tokrat si se sel lagat o meni osebno), dobil temu primeren odziv, sedaj pa jokas. Ce se na sihtu ob takih kot si ti moram zadrzat (ker sem tam tudi zate pa ce to hocem ali ne) se mi v privat zivljenju pac ni treba.

zdej pa se lahko elaboriras kako skrbim samo za svojo rit - oder je tvoj.
Prav toliko je šlo nate osebno kot tvoje, ko si zapisal, da se nekateri privoščljivo veselimo omejitve gospodarstva.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Ja pa saj se. A ti beres svoje sestavke? Napisal si: Če bodo usekali omejitev še s.p.-jem, pa nič hudega.

A d.o.o.-jem je pa naj ne usekajo?

cakam tvoj elaborat. Dej, povej kje skrbim za svojo rit in se pozvizgam na degradacijo okolja kjer zivim
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Torej je s.p. ali d.o.o., več vreden kot fizična oseba? Ta običajno oddaja eno stanovanje in je omejen s 50 dni na leto. S.p.-ji, d.o.o., hobotnice pa gotovo ne operirajo samo z enim stanovanje in ja, prav je, da v okoljih, kjer se centri mesta zaradi njih degradirajo, tudi njim omeji kratkoročno oddajanje. Tebe pa omenjam, ker si že večkrat zapisal, da se ukvarjaš s stanovanji. In dvomim, da zaradi hobija.