gibanje cen stanovanj v prihodnosti

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Kupiš danes gori drug tedn ti si pa zmenjen čez 14 dni.
Saj so imel takšne primere ob potresu v zg. Kupl stanovanje 30+ let kredit . Drug dan potres ni vseljivo ....kredit je pa še kar za plačevat.

Mislte tudi na to opcijo da stanovanja v lj bodo pocen po potresu. Stavim pa da takrat zavarovalnce tud nebodo izplačevale .
Ko ti banka “placa” nepremicnino, zeli imeti vinkulacijo zavarovanja. Prej sploh ne da nakazila od sebe. Tako da tale tvoj primer ne bo sel cez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift, sad in Jeri

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Kupiš danes gori drug tedn ti si pa zmenjen čez 14 dni.
Saj so imel takšne primere ob potresu v zg. Kupl stanovanje 30+ let kredit . Drug dan potres ni vseljivo ....kredit je pa še kar za plačevat.

Mislte tudi na to opcijo da stanovanja v lj bodo pocen po potresu. Stavim pa da takrat zavarovalnce tud nebodo izplačevale .
Zakaj pa zavarovalnica ne bi plačala, če imaš zavarovano?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Jah, če nisi doplačal potresa, potem res ne boš nič dobil. Razen seveda gobcanja, kako je zavarovalnica glda, glda. Do tega imaš vedno pravico. Tudi če si največji butelj na svetu. Pa do jokanja po TVju, kako je cel svet grd, samo v ogledalo se nočejo taki pogledat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Izgleda je Hrvaška še čisti balkan. V Sloveniji so meni že 20 let nazaj na banki ob sklepanju kredita povedali, da brez vinkulacije zavarovalne police tudi denarja ne bo. Veljavne z dnem prenosa lastništva stanovanja. In potem sem jim moral vsako leto dostavit novo polico za naslednje leto.

Hkrati pa tudi vsak normalno razumen človek ve, da se ni za zaje... s tem. Stanovanja ne kupiš in prepišeš v enem dnevu, tako da izgovori, da si bil z agentom dogovorjen čez 14 dni, so bukovi. To se vse ureja vnaprej in ko zveš še točen datum nakupa, samo še to javiš agentu in imaš polico rešeno v 1 minuti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Jeri

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.340
5.371
113
Pa vendar... Pozar gre skozi, potres pa ne. Banke zahtevajo vinkulacijo za pozar in elementarne nesreče, ne pa tudi potresa. Marsikdo potresa nima zavarovanega iz istega razloga kot nima parkirisca pri kasku za avto. Je kar konkretna cifra. Konkretno pri meni cca 3/4 zneska osnovnega zavarovanja pa nimam osnovnega paketa.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Pa vendar... Pozar gre skozi, potres pa ne. Banke zahtevajo vinkulacijo za pozar in elementarne nesreče, ne pa tudi potresa. Marsikdo potresa nima zavarovanega iz istega razloga kot nima parkirisca pri kasku za avto. Je kar konkretna cifra. Konkretno pri meni cca 3/4 zneska osnovnega zavarovanja pa nimam osnovnega paketa.
To ne vem ali zahtevajo banke za potres.
Ampak kdo pri hudiču nima zavarovanega za potres? Recimo meni so poplave popolnoma brez veze, pa mi jo je agent turil, za potres pa rekel, to je predrago... WTF? In ja, samo potres je dodatno nekje 50% cene ostalega zavarovanja. Ampak treba je gledat verjetnost dogodka in stroške in potem to dati skupaj s premijo.
Sicer pa, vsak se sam odloči. Samo ne mi potem po TVju jokat in crowdfundat.
In prosim, ne primerjaj parkirišča pri avtu s potresom, ker so to popolnoma druge zadeve. Na parkirišču imaš v skoraj najslabšem primeru le delno škodo, prasko, dve, tri. Pri potresu so večinoma škode ogromne ali pa celo v celoti. Je pa verjetnost dogodka seveda drugačna, ampak vseeno. Avto je kaj 20 jurjev? HIša, stanovanje pa 200, 500? Malo drugačni rangi.
No, razen, če si pravi slovenc z avtom za 100 jurjev v garsonjeri za 70. Ajd, potem je drugo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.340
5.371
113
Stanovanjski kredit imela do sedaj pri 2 bankah (2013 in 2020). Nobena ni zahtevala potresa. To je bil ves point. NI se treba razburjati sedaj.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
2x iz prve roke - banka je zahtevala v obeh primerih (tako za stanovanje kot za hišo) zgolj osnovno zavarovanje. Potres sem vključil naknadno v polico...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
To je dostikrat res tako... Ne zahtevajo potresa, po drugi strani pa neumno pričakujejo zavarovalno vsoto ne na gradbeno vrednost, ampak na tržno..
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Ja, na tržno vrednost, če je karkoli, npr. potres.. pa imaš zavarovan znesek zgolj vrednosti gradnje oz. ni tržna vrednost. In tisti znesek je mizerija napram tržni vrednosti. Tako da bi si potem s tem zneskom kupil drugo stanovanje.. ni šans.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Izgleda je Hrvaška še čisti balkan. V Sloveniji so meni že 20 let nazaj na banki ob sklepanju kredita povedali, da brez vinkulacije zavarovalne police tudi denarja ne bo. Veljavne z dnem prenosa lastništva stanovanja. In potem sem jim moral vsako leto dostavit novo polico za naslednje leto.

Hkrati pa tudi vsak normalno razumen človek ve, da se ni za zaje... s tem. Stanovanja ne kupiš in prepišeš v enem dnevu, tako da izgovori, da si bil z agentom dogovorjen čez 14 dni, so bukovi. To se vse ureja vnaprej in ko zveš še točen datum nakupa, samo še to javiš agentu in imaš polico rešeno v 1 minuti.
V Sloveniji banke (žal) ne zahtevajo zavarovanja priti potresu. Poražno je O.K. za kredit
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Ne vem... Meni so zahtevali na vrednost kredita.

To je pa narobe. Primer: nepremičnina je vredno 600.000 EUR. Ti vzameš 300.000 kredita. Torej banka zahteva zavarovanje za 300.000 EUR. Zgori streha in je škode za 100.000 EUR. zavarovalnica ti bo plačala 50% tega, torej 50.000 EUR, ker imaš za 50.000 EUR podzavarovano. Svetujem zavarovanje na novo gradbeno vrednost.