Garmin vozilo

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
V čem je trik, ko pri garminu (XT in nuvi) pod nastavitvami usmerjanja spreminjaš tip vozila? Ne mislim tisto, ko izbiraš, kako bo na mapi izgledalo, ampak tam ko z tekstom piše: Avto/motor, avtobus,rešilec, pešec itd.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Temu primerno ti bi moral izračunavati pot.

Pešec lahko gre tam, kjer avto ne more, rešilec lahko vozi po poteh rezerviranih za njih. Avtobus ima svoje omejitve glede velikosti...
Če so podatki glede kategorije cest pravilni, bi to moralo lepo delati.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Aha, ker sem za trenutek pomislil, da te v primeru rešilca prej pripelje
smile-1.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ponekod (npr Kalifornija) imajo določene vozne pasove rezervirane za avtomobile s toliko in toliko potniki (npr 3+).
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
To je ful smotano prevedeno. V angleščini se to imenuje Carpool Lines. V Evropi še tega nisem zasledil, v ZDA je pa kar razširjeno, saj prinaša določene ugodnosti (nap. ni cestnine za mostove, predore,...). Ponavadi je zahteva, da so v vozilu vsaj 3 potniki, v hibridih se lahko voziš tudi sam
smile-1.gif
.
Še definicija:
Citat:
CARPOOL (HOV) LANES

Carpool (HOV) lanes are a driver’s best friend during commute hours: you can zip by traffic and cut your commute time.

To drive in carpool lanes during your commute, you must be in a carpool, vanpool, public transit vehicle, or riding a motorcycle. Single-occupant hybrid vehicles are also permitted in carpool lanes during designated commute hours. Get more information.

Carpool lanes vary in their hours of operation and the minimum number of people per car. Check the list below to verify details for the lane(s) on your commute. Follow the guidelines, as a violation of HOV lane use can result in a minimum $381 fine.

During non-commute hours, carpool lanes revert to general traffic use.


Golden Gate Bridge
Public Transit Golden Gate Transit & Golden Gate Ferry
Toll Amount $5.00 ($4.00 with FasTrak)
Toll Crossing Southbound on US 101
Toll-free Hours Monday-Friday, 5:00 - 9:00AM and 4:00 - 6:00PM
Location Toll-free passage in any lane (but must stop)
Carpools/Vanpools 3 or more people
Motorcycles & Clean Air Vehicles OK
 
Nazadnje urejeno:

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Jah, pri nas si to tak predstavljamo, samo ni čisto enako. V ZDA gre za osebna vozila in kombije, v katerih se ljudje vozijo v službo (kao v Nemčiji Fahrergemainde, ko se nap. 3 vozijo v sluzbo, vsak vozi nap. 1 teden, nato pa drugi...). V času, ko se ljudej vozijo v službo, so ti deli ceste zaprti za vozila, v katerih se vozi samo 1, ob normalnih urah se pa lahko tam voziš. Če pa te dobijo pri kršitvi gre min. 400$ v policistov žep.
jezen.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Tista kategorija vozil pri nam nic ne pomaga...Vsak dan naredim s tovornim vozilom 300 km+, pa sem enkrat nastavil kot osebni avto in nisem prisel nic prej in nic pozneje na cilj, pa se po povsem isti poti te pelje...
 

Bane

Pripravnik
22. jul 2007
210
0
16
Danes na Zemlji, jutri pa v vesolju
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Tista kategorija vozil pri nam nic ne pomaga...Vsak dan naredim s tovornim vozilom 300 km+, pa sem enkrat nastavil kot osebni avto in nisem prisel nic prej in nic pozneje na cilj, pa se po povsem isti poti te pelje...

Seveda ni nujno, da izbere drugo pot. Če ni potrebno ni razlike, če pa so na poti ovire ali omejitve pol pa nardi drugo pot
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Nisem vozil po avtocesti in karkoli nastavis, je isto...Potem sem pa na garmin slo pisal, ce je treba kaj dodatno nastavljat in tudi oni so rekli, da mora to karta omogocat, AR pa tega ne omogoca...
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Hmm...ne vem če to drži! Nisem sicer probal na Garmin XT ali Nuviju, ampak samo na MapSourcu. Dal sem ruto iz Koroške ceste v MB do Moša Pijade (tortej iz levega na desni breg Drave) in za tovornjak pelje preko Titovega mosta, za avtomobil pa preko Starega mosta, kar je seveda pravilno, saj tovornjaki ne smejo na Stari most!
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Osnovni problem je v slabi kategorizaciji cest in infrastrukture okoli njih. Po zahodni Evropi CNEUxx dokaj točno upošteva v nastavitvah za kamion tudi nizke nadvoze in ceste kjer je vožnja kamionom od določene teže in/ali ure naprej prepovedana.
Pri na AR (in tudi CNEUxx) dokaj točno upošteva zapore cest za kamione skozi mesta in mostove, nizki nadvozi pa niso upoštetvani.
To se seveda moje izkušnje, mogoče ina kdo drugačne...!