Garmin Nuvi - več kart na eno kartico

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Posta ne najdem, sem pa shranil besedilo:

Citat:
pa še to Garmin lahko odpre po več map naenkrat po naslednjem postopku
poimenovati jih morate:
Gmapbmap.img -->base map (1. mapa)
Gmapsupp.img -->your map (2. mapa)
Gmapsup2.img -->another map (3. mapa)
Gmapprom.img -->another map (4. mapa)

vse mape shranite na SD Card\Garmin\
Kdo in v katerem postu je bilo to napisano se ne spomnim ampak preverjeno deluje na 660 in 750T
Na 200 in 200W pa preverjeno ne
frown-1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Saj to, da si novinec ni nič slabega, lahko pa bi si vzel uro časa in prebral forum, malo širše, poiskal vse, kar se nanaša na "Garmin" in "unl" pa bi bilo. Namig: preberi vse, kar piše o "dlančnikh in Garminu" ter o "Symbianu in Garminu", pa ti bo vse jasno.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Unl datoteke morajo biti zaven mislim da samo na XT garminu.
Ravno danes, mlo prejle, sem na zumo-ta 550 naložil en komplet map in jih preimenoval v gmapprom potem pa sem naložil še naslednji komplet kart in jih pustil z imenom gmapsupp. In zadeva deluje brez problemov, celo bolje kot sem pričakoval kajti prej nisem mogel nekaterih map izklopit na zumotu sedaj to vse lepo dela. Lahko pa to isto stvra med vikndom probam narediti še na nuviju 200, če me ne bo kdo prehitel, ampka mislim da bi morala biti ista pesem.... Ampak zakaj tako vztrajaš pri imenu gmapsup2, a ti je ta ime tolko pri srcu al kaj da nočeš probati še z drugimi imeni?
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
jst mam tut nuvija 200 pa mam isti problem...

Adria route mam lepo spravljen v nuviju. na SD kartico sm si pa naložil City navigatorja. na kartico mi je spravil pod ime gmapsupp. Preimenoval sem jo v Gmapsup2, in mi jo ne najde več...ko jo spet preimenijem v prvotno ime mi jo spet najde bp.

a je kakšna fora z temi imeni al garmin bere po vrsti mape, tak ma moreš met Gmapsupp.imp na SD pa potem Gmapsup2.img, da lahko prebere slednjo ?
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Adriaroute daj v Nüvija pod imenom gmapprom (.img in .unl), CN Europe NT 2008 pa na kartico pod imenom gmapsupp (.img in .unl), pa bi moralo delat.
Vsaj meni je tako delalo na 200W, ko sem delal ta vikend...
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ja sej ve karte dat gor , eno na nuvija eno na kartico, ni problem...vse sam zrihta...ko dam pa eno na nuvija pa dve na kartico se mi pa ustavi.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
...Ena od možnosti je tudi ta, da eno karto daš kot gmapbmap - na Nüviju sicer nisem sprobaval, na GM XT pa mi je menda delalo, le izklopiti gmapbmap ni šlo...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
1,6 GB je CN 2008 in je prenaložena, 68 MB je velikost AR, 5,6 MB je pa base map od Garmina.

Tudi sam imam 760. Za nas napisano ne velja.
wink-1.gif
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Kode za mape se menda lahko spravi v eno uml datoteko, enostavno zlimas vse kode skupaj brez presledkov. Preizkusil se nisem zato pravim menda, sem pa to informacijo nasel na drugih forumih.
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Saj to, da si novinec ni nič slabega, lahko pa bi si vzel uro časa in prebral forum, malo širše, poiskal vse, kar se nanaša na "Garmin" in "unl" pa bi bilo. Namig: preberi vse, kar piše o "dlančnikh in Garminu" ter o "Symbianu in Garminu", pa ti bo vse jasno.
Kot si verjetno prebral imam Nuvi 760 , zato mi ni prišlo na pamet, da bi prebiral teme o "dlančnikh in Garminu" ter o "Symbianu in Garminu" če tega nimam.
Prebral pa sem si vse kar piše o Garmin Nuvi, še posebej temo o 760-ki.
Ker sem v tej temi : "Garmin Nuvi - več kart na eno kartico" prebral o datotekah *.unl, sam pa teh datotek na moji napravi nisem našel sem to lepo vprašal. Če bi moja naprava imela to vrsto datotek, mojega vprašanja nebi bilo.
Še vedno pa ne vem, zakaj na moji napravi ni datotek *.unl, pa tudi v temah ki si mi jih predlagal za branje to ne piše.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Jaz sem to temo odprl zaradi kart, ki obstajajo samo v .img formatu in se jih ne da nalagat preko Mapsource. Torej moram naložit štiri karte. gmapprom, gmapsupp in gmapsupp na kartici. Kam naj dam četrto, če gmapprom na kartici ne deluje, gmapsup2 pa ne prime nikjer?
 

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Jaz sem pa naložil karte CN 2008 in Adria Route direktno iz mapsource kot en file na napravo Garmin C550, tako sem dobil samo eno datoteko s končnico .img, problem pa bo, ko bom želel ob popravku AR spremeniti samo to karto, kar seveda ne bo šlo. Sicer ne vem zakaj, ampak celo datoteko AR+CN2008 mi je na Garmina nalagalo skorajda 2 uri. Ampak zadeva sedaj normalno deluje, tudi v napravi vidim vsako karto posebej in jih lahko izklapljam.
Na SD kartico sem pa naložil Topo SLo in SRC Route, spet direktno iz mapsource kot eno datoteko. Potrebno je povedati, da imam AR in Topo SLo originalni karti, zato mi ni bilo potrebno vpisovati novih .unl kod. Tako imam v .unl datoteki dodane le kode za CN2008 in SRC Route.

Sem pa naredil nekaj primerov preimenovanj kart na SD kartici, da bi imel obe karti vsako posebej, pa mi ni prepoznalo nič drugega kot samo gmapsupp datoteko, vse ostale kombinacije na napravi niso bile vidne. Ne vem kje točno je težava, pa sem vse naredil po navodilih: naložil .img, pridobil kode, naredil .unl, preimenoval na napravi .img in .unl datoteki, pa vseeno karte niso bile vidne. Ko sem jih preimenoval nazaj v gmapsupp, je spet bilo vse vidno. Zadevi bi rad prišel do konca, ker bi potreboval imeti gmapsupp datoteko vedno prosto, da potem lahko direktno iz mapsourca nalagaš nove karte in jih potem enostavno preimenuješ. Drugače moraš vedno nalagati vse karte, kar pa je precej zamudno.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.399
113
49
Na sončni strani ALP
Sam sem prenesel iz Mapsorca na 760 in C550 najprej CN 2008 NT in datoteko potem preimenoval v gmapprom.img.
V drugem koraku pa sem na napravo prenesel vse ostale karte od AR do SCG, HG, SK, CZ itd. To datoteko pa mi je
poimenoval kot gmapsupp.img. Če sedaj rabim posodabljat AR, samo ponovno izberem AR in ostale karte in prenesem.
Seveda mi v tem primeru EU ostane nedotaknjen in prišparam nekaj ur časa pri prenosih...
 

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
427
3
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Jaz sem to temo odprl zaradi kart, ki obstajajo samo v .img formatu in se jih ne da nalagat preko Mapsource. Torej moram naložit štiri karte. gmapprom, gmapsupp in gmapsupp na kartici. Kam naj dam četrto, če gmapprom na kartici ne deluje, gmapsup2 pa ne prime nikjer?

Če nalagaš karte, ki zahtevajo odklep z 25 mestno kodo, potem lahko uporabiš samo dve, kar sem napisal par postov nazaj. Garmin naprave preberejo samo iz teh dveh ključ in posledično se prikažejo/delajo. Ostale karte, ki niso zaklenjene..na primer TOPO Italy 50, jih lahko poimenuješ tudi gmapsup2. To sem jaz pred novim letom sprobal in dela.
Predvidevam pa, da si dobil img file, ki ima v sebi že ključ za drugo napravo...to sem pa skoraj 100%, da ne bo delalo.
 

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Način na kateri sem spravil vse karte na nuvi760 da vse delajo je:
CN 2008 prednaložen in ga nisem nič tikal
Vse ostale karte (ar,adriatopo,bluchart,....) otkleneš vsako karto posebej v mapsourcu in skupaj prenewseš na kartico.
V samam nuviju pšotem v nastavitvah izbereš kera karta naj bo aktivna.