Garmin Nüvi 3490LT

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Kako se naloži ta Mateja na Garmina?
Na speltni strani piše"Use Garmin Express to install this file.", pa se mi ne sanja kako to naredit.
Kako navodilo?
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
V Garmin novice imaš objavljen link za prenos. Preneseš datoteko in jo nato skopiraš v napravo v mapo Voice.
Po ponovnem zagonu naprave greš v nastavitve, meni Jeziki in tam odkljukaš slovenščina_Mateja
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Ta link za prenos ne dela
bonk.gif
 

quest

Pripravnik
9. jun 2012
63
0
6
Ne vem kam bi vtaknil tole vprašanje. Imam Garmin Nüvi 3490LmT.

Vem da je možno izločiti kakšno cesto, da ti je ne ponudi ali se je izogne ob navigiranju.
Samo Zadnjič sem v LJubljani bil po dolgem času in to v centru. Parkiran pred Maximarketom na ploščadi. Hočem jit v BTC in seveda veselo po Šubičevi in nato na Slovensko. Tam pa mestni redarji hop lizika. Moram napomniti, da je bil dež in slaba vidljivost in sem resnično spregledal prepoved vožnje v levo-samo za avtobuse.
No skratka, ker resnično nisem namerno zapeljal tja in sem tako tudi pojasnil redarju sem se odpeljal samo z opozorilom in ne s kaznijo 160€.

Zdaj pa vprašanje. Kje dobiti vse prepovedane ceste za avtomobile v Lj in drugot, ali kako Garmina pripraviti, da me ne bo peljal po takih poteh. Izogibanja nastaviti v sami napravi je tečno. Je kakšna boljša rešitev. Vozim kar se da po predpisih, ker rajši denar porabim zase kot da plačujem kazni.

Hvala za odgovor
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Za te rumene cone se na Garminu ne da nastavit izogibanje. Bilo je že nekaj govora v drugi temi, ampak se je ugotovilo, da se ne da pomagat glede tega, zaenkrat.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če ti ne odgovarja delat izogibanj na sami napravi kot sem ti omenil en post nad tvojim, potem imaš tukaj navodila za ustvarit poi z zvočnim opozorilom:

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1115124/an/0/page/0#1115124

Če tvoja naprava podpira MP3 potem ne rabiš sox programa.

p.s.
Je pa lažji način, če si narediš izogibanja določenemu odseke ceste na napravi in tudi hitreje
wink-1.gif
 

quest

Pripravnik
9. jun 2012
63
0
6
Popotnik izgleda, da sva naenkrat pisala.Jaz malo kasneje stisnil enter.

Bom v napravi naštimal. Sem mislil, da je še kakšen način, ki ga ne poznam.
Če pa naredim kakšen Poi ne zavijej na Slovensko cesto itd...bom pa tudi javil.

Hvala
 

quest

Pripravnik
9. jun 2012
63
0
6
Naložil Matejo. Je huda da bi morala bit privezana. Jo bom sigurno upošteval.

Update programske opreme na 8.10. Pojavilo se je iskanje parkirišč ob približevanju cilju. Nisem prej opazil. Ikone so še vedno duplirane.
In naložil 2014.40 kartografijo. Šlo gladko.

Se mi je pa pojavil problem ob delanju backupa Nuvija in SD kard. Na nekaj minut je PC izgubil stik z Nuvijem. Zato sem backup naredil datoteko po datoteko. Mogoče je problem v tem da na Nuviju imam samo še 140 Mb prostora???

Naredil izogibanje Slovenski cesti-zaprti del. Hitro in enostavno v Nuviju.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Duple ikone se dajo onemogočit tako, da izklopiš kraje ob cesti ampak s tem Onemogočiš tudi prikaz črpalk in ostalih ikon, ki so v sami karti.

Meni 3490 zgubi stik samo, če je na stacionarnem Pc povezana na sprednje USB vhode, na zadnjih ni teh problemov, na prenosniku jih pa sploh nimam.
Mogoče je ta problem na prenosnikih z win 7 ali 8, ker na prenosniku z XP dela vse OK.

p.s.
Če na nuviju ne uporabljaš glasovnega upravljanja ( voice command ) potem lahko izbrišeš iz mape ASR datoteke, ki imajo v imenu številke in boš s tem sprostil 1Gb prostora.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Eno opažanje pri teh duplih ikonah, en primer je tak Radar Šmarje pri jelšah omejitev 50, ko se približuješ ni dupla ikona, ko pa se pojavi srebrni trak z napisom pa se ikona duplira, to sem delal na simulaciji, bom naredil posnetek ekrana pa prilepim
 

quest

Pripravnik
9. jun 2012
63
0
6
Imam povezanega na PC zadaj. Sem tudi kable zamenjal za vsak slučaj in ni bilo razlike. Pri prenašanju datotek backup je metalo ven pri Garmin express pa ne. Čudno.

Voice komand ne uporabljam. A delujejo s slovenščino? Če imaš Matejo nastavljeno?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Voice command uporablja TTS zvoke, ki pa niso na voljo za SLO.

Garmin express ti naredi backup samo GPX mape in še nekaj malega NE naredi ti pa backup cele naprave.

Tebi je po vsej verjetnosti ven metalo, ko si hotel kopirat celotno mapo .System ali kompletni nuvi.

p.s.
Uporabljaš pa sigurno win7 ali win 8.
Probaj naredit celotni backup naprave na Xp, boš presenečen
smile-1.gif