Garmin kriza..

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če maš možnost probaj drugi kabel,ker to res ni normalno da se ti pokaže ikona za Pc.
1300 ko jo imam na polnjenju skalibriram tako da dam prvo prst v levi zgornji kot ekrana potem ga pa priklopim na polnilec in po 30 sekundah mi pokaže meni za kalibriranje.
Če se ne motim pa se pri 255 skalibrira da daš prst v zgornji levi kot in držiš gumb za vklop in ekran tako dolgo da se ti prikaže meni za kalibracijo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
kalibracija bilo prvo kar sem naredil, in vse ok, dokler je na bateriji. Takoj, ko ga pa dam na eksterni štrom, se mu zmeša. Tukaj bo res nekaj na pinih na nuviju, ni druge, saj sem probal z večimi polnilci, vedno prešalta nekam na "pol usb mode", saj se pokaže slika za povezavo s pc-jem, a nato nekako pregura v osnovni meni, kjer pa je zaradi dekalibracije neuporaben...Ko bi vsaj vedel, če je bil problem prisoten že pred vsemi updejti..
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
imate še kaj za kalibracijo 1350T?
smile-1.gif
tako kot pravi popotnik za 1300 ?
 

stojko

Zelenc'
26. okt 2007
18
0
1
Po moje je nekaj narobe s priključkom. Da ga nisi imel kje na vlažnem ali celo blizu slane vode (morje)?
Meni je tudi podobno delal, ko sem ga dal dol s čolna. Sol se je zajedla v priključek. Rešil sem na zelo enostaven način. WD40 v konektor in očistil. Poskusi.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Danes izvem kronologijo naprave in če je že prej to delalo (garmin ni moj), se ne bom preveč ubadal, sploh pa ne s finomehaniko, na katero se spoznam kot marica na krivi kur*c. Lassie se lepo vrne nazaj!
smile-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Janch, si si že sam odgovoril. Neoriginalen polnilec za hjebe. Bil tam, sprobal to, bi rekli...Na 1350 sem tudi hotel "prišparat" za dodatni avtopolnilec in sem priključil kr nekaj z mini USB, doma tistih par sekund testa je delalo. Naslednjič to dejansko rabim na terenu in takrat se mu po nekaj minutah zmeša in ugasne. Zanimivo, da na 12V razdelilec z USB izhodom in navadnim USB kablom pa je delalo brez problema.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
Danes sem posodobil Garmina (SW iz 7.10 na 7.20), problem pa je sedaj nastal, ko mi s karto AR 3.2 ne najde slovenskih mest. Ko vpišem mesto, mi da na izbiro iskanje med vsemi mesti, nato pa mesta ne dobi, niti ulice ali hišne številke.
S karto CN (zadnjo) mesta normalno najde. Zemljevidi so original, tako da to ne bi smelo vplivat. Basemap je pa ver. 2.00.
Nisem ne resetiral, ne formatiral, v bistvu le 2x izklopil in nazaj vklopil, niti na "sonce" ga nisem nesel.

Kakšen predlog oz. rešitev, hvala...
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
Vklopljena je samo ena karta, če je AR mi mest ne dobi, če vklopim CN dela normalno...
EDIT:
No priljubljene ali POI točke pa normalno najde, očitno samo po naslovu "noče" iskati...
10.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Jaz po vsaki "večji" spremembi na garminu naredim reset....do sedaj me še ni razočaral

P.S.: prej si shrani priljubljene v Mapsource ker jih pobriše
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
Sem napravil reset, pa nobene spremembe. Pa še vprašanje, a resetiraš pri ugasnjenem garminu (tako sem napravil), ali mora biti garmin prižgan ali vsaj priklopljen na računalnik. Tega še nisem počel, zato morebiti tako butasta vprašanja, a ne bi rad kaj še bolj zafrknil. Po tem takoimenovanem resetu pa mi ni niti nedavno najdenih, niti priljubljenih pobrisalo, zato malce dvomim da je zadeva pravilno napravljena. Sem pa "tipko" reset držal cca. 10 sekund.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
garmin dej off ,dol v desnem kotu drži prst in prižgi sedaj garmina pa ko se prižge logo ti napiše če ti pobriše vse priljubljene samo daš da in je .
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
To je pa uspelo, prej sem pa pritiskal tisti gumb reset, pa očitno ni bilo nič. Hvala obema, za nagrado pa "zvezdice".

EDIT:

Ma hudiča, tudi to ne pomaga. Sem mislil da je, pa so bile obe karti vklopljeni, ko sem izklopil CN pa spet isti problem...
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Pa to je prejsen dan zafrkavalo mojega fotra in ni nasel nobenega kraja (pa sem samo mislil da foter ne zna). Ko sem pa sam probal je pa delalo normalno. Edino kar sem sam naredil je bilo to, da sem odstranil SD kartico in jo ponovno vstavil, ter zagnal nuvija.

Probaj.

LP
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
No go, mogoče bo čez par dni "proradilo".
Drugače pa a se da kako naložit nazaj "stari" 7.10 SW, edino ta sprememba je, in mogoče ne funkcionira v redu s tem modelom...