Garmin kriza..

ale

Zelenc'
7. feb 2009
1
0
1
Rabu bi mal pomoci..
Vem da sm zaj** big time, klasicno ne znam pa popravt..
mam garmin nuvi 250
prklopu sm ga na PC in select all+copy in sm hranu sleherno datoteko na PC kot backup..
Nakar sm hotu importat neko mapo in ko sm vklopu garmina mi je napisalo "No detailed maps found that support routing. The nuvi cannot be used without them."
Torej sm sklepal da ni ratalo.. Zbrisem map in hocem ta starega dat gor, ker naenkrat pomnilnik poln.. Nubene skrite datoteke, vse skupaj je presegalo kapaciteto notranjega pomnilnika.. Nakaj sm smartass sformatiral nuvija in ruknil gor tisti originalni back up iz pc. garmin se przge in vse, vndar spet dobivam isto obvestilo:
"No detailed maps found that support routing. The nuvi cannot be used without them."

PLZ help, dam za gajbo pira..
 

Rok2012

Zelenc'
2. feb 2009
21
0
1
Kaj pa MapSource, če z njim naložiš eno od rutabilnih map a to ne gre... Poglej in javi katere img datoteke so na garminu, morale bi biti gmapbmap.img(bazna nerutabilna mapa) in gmaptz.img(timezone mapa) ----tedve sta obvezne in jih načeloma nimaš kaj spreminjat
ne-ne-1.gif
ampak brez njih ne gre, potem pa bi morala biti tu vsaj kakšna rutabilna mapa kot je gmapsupp.img ali gmapprom.img in načeloma rabiš ti eno od teh dveh glede na error ki si dobil. Saj pravim poizkusi z MapSource-om naložiti nekaj od tistega kar imaš ali CN ali AR ne vem pač kaj imaš pa poročaj, navodila za uporabo programa pa so tukaj.
Lep pozdrav.
R
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Sam nesmeš ga dobesedno formatirat.....ker pol boš na servis pelu!
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Ni res. To trdim, ker imam izkušnje s tem. Isto težavo sem imel jaz. Ko ga formatira, ga ne sme odklopiti in takoj naj prekopira autorun datoteko. Potem pa naj pošlje na njega backup.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Jst hočm pa sam povedat da ko sm jst take stvari brau sm ga mislu tud direktno formatirat....pač desna tipka na G:garmin pa format...pa me je hvalabogu Snecer prehitu pa mi razjasnu da tko ga bom sam še v smeti vrgu!

To sm meu v mislih da nebo model tega naredu ker si tko dvoumno pisu!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Garmina ne moreš "formatirati", formatiraš le njegov notranji pomnilnik, s tem pa ne pridobiš nič
smile-1.gif


Vse ostalo ima "zapečeno" v flashu.

Po formatu "g:garmin" če že moraš to narediti (to vsak sam ve zakaj mora
smile-1.gif
pač naložiš datoteke, ki si jih pred tem shranil kot backup.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Nared tko kot so ti povedal. Jst osebno bi naredu tko kt ti je že snecer opisu. Počistiš njegov spomin in jovo na novo. Je pa dobr met backup-e v ISO formatu, ker baje teh ne poškodujejo virusi. Mel sm pa jst tud podoben primer. Zbrisani fajli gmapbmap.img in gmapbmap.sum. In to brez backup-a.
bonk.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
"to vsak sam ve zakaj mora)....ma mal zlobn prizvok k ga ne dojamem!

Mogoče zato ker je še use oriđinal? Al je kj 3jega v igri???
smile-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Ne vem kaj je to tako čudnega, če mora človek formatirati disk. Jaz npr. sem nalagal na nuvija iz garmin strani update karto NT2008 in je med nalaganjem zmanjkalo elektrike. Od takrat dalje na nuvija nisem mogel več naložiti kart, ker je napisal, da ima premalo prostora. Sformatiral sem ga naložil nazaj backup in stvar ja bila rešena. Tudi nuvi je pač elektronika, ki včasih sam bog ve zakaj zaštrika. Na servisu bi za tako stvar dobro kasirali.
 

cuvaj

Zelenc'
8. dec 2008
26
0
1
Pa kako si ti to formatiral? A si samo označil vse na garmin napravi in izbrisal, ali si res formatiral ( desen klik na napravi in formatiranje)??
Lp
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Točno tako. Desni klik in hitro formatiranje. Samo ne smeš po formatiranju odklopit naprave, ampak takoj prekopiraj gor autorun datoteko.
 

milance

Zelenc'
8. mar 2011
2
0
1
zdravo!
jst mam pa eno zlo zlo velko težavo....imam garmina nuvi 250 in sem nekaj čaral s temi mapami na njem in se ponesreči use mape, katere so na garminu, prenesel na svoj računalnik in ne da bi na to pomislil žal odklopil garmina.....
ko sedaj prižgem garmina mi napiše na zaslon: "no detailed maps found that support routing. The nuvi cannot be used without them"
če ga priklopim na računalnik mi ga računalnik sploh ne zazna :/ ....probav sem že s tem da sm dav tiste datoteke na sd kartico, in v garmina, vendar je stvar ista :SSS
usem se zahvaljujem za pomoč
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kriza.

V rokah imam nuvija 255 in se zelo čudno obnaša. Kadar deluje na bateriji deluje brez problema. Problem pa se pojavi ko ga dam na napajanje preko polnilca (avto ali 220) , takrat se mu sfuzla - takrat postane popolnoma dekalibriran in kamorkoli kliknem, je veliko odstopanje! Potem sem ga ponovno skalibriral, vendar ni razlike - ko je na bateriji ni problema, ko gre na polnilec se mu spet zmeša. Ja pa res, da sem ga v roke dobil brez original polnilca, vendar to po moje nima veze, saj paše od druge navigacije.

Ker tudi ni bil nikoli na webupdaterju, sem ga seveda updejtal iz 2.0 na zadnjo verzijo 7.10. Če je bil problem že prej, pa žal ne vem, ker sem ga updejtal takoj ko mi je prišel v roke. Ima kdo kakšno idejo kaj naredit? Resetiral sem ga že preko tipke reset, prav tako tudi power+spodnji desni kot....
 
Nazadnje urejeno:

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Pojdi v servisni meni noter . Drži ikono baterije par sekund in poglej noter vse kar piše . Imaš tudi nekje na sredini prikaz pike za kalibriranje ali mrtve pike .Pa drugi skriti meni je, držiš tam kjer je kompas pa klikneš in držiš par sekund tam tudi pišejo errorji lahko zbrišeš .Lahko pa pobrišeš par stvari ki sem napisal v temi 765t blokiranje zemljevidov .
 
I

Izbrisan uporabnik #488

FW po moje ni problem.

Mogoče je kaj s kablom za napajanje, mu premalo dovaja ali obratno. Ker če deluje na baterije je skrajno nenavadno da tudi na polnilec za čike ne bi.

Lahko da so pini malo "zdrmani" pri vtikaču oziroma usb vtičnici na Garminu pa je tam težava. Prikopi ga na PCja, če bo vse normalno je najbrž kaj s kablom za čike.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Skalibrirat se ga ne da ko je priklopljen na štrom, prav tako v servisnem meniju ni nič v zvezi s kalibacijo. Pa res se čudno obnaša - ko ga dam na elektriko, pokaže se tista slika za povezavo s PC -jem in nato po nekaj sekundah začne čekirat karte in nato pride v glavni meni, kjer pa se ne da nič več stisnit ker ni skalibriran. Ko ga odklopim iz štroma začne normalno delat...Imam tak filing, da ni čisto prepričan ali je na polnjenju ali je v USB modu..
 
Nazadnje urejeno: