Game of Thrones (HBO)

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.674
14.379
113
Jp...ravno zato razmišljam, če nebi bilo bolje, da se počaka na vse dele in potem pogledaš celo sezono bolj kot ne naenkrat....samo komu se pa ljubi čakat toliko časa pri tako ql seriji
grin1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
lahko pa potem še enkrat narediš maraton. še bolje, če maraton narediš s prejšni sezono tik pred novo sezono.
 

B81

22. jul 2007
34.666
9.054
113
Je na tv tudi bila neka glasba na koncu "pri mizi"? Sem malo čudno pogledal, ko sem gledal mp4...
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.869
358
83
jst sm si HD dol potegnu in je bla čudna muska šele k so bli credits. Med samo serijo ni blo nč, so pa drugi k niso HD vlekl isto rekl, d jim ena muska začne igrt. Sam itak maš tut PROPER release, ne vempa, če tut muska špila, pa kdaj.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Ta muska med creditsi mi je bla top shit.
smile-1.gif
Se je pa komad pojavil že prej v delu, ko so ga neki jahači prepevali.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.370
1.749
113
Da se še sam oglasim. Knjige sem bral že pred časom, nadaljevanko pa sem pravkar začel gledat. Sem šele nekje v prvi polovici prve sezone.

Pokomentiral bi naslednje:
Najbolj od vsega me je zmotila izbira igralke za Cat Stark. Ne vem zakaj izbira tako stare koke. Že v knjigi se mi je zdela vsaj kakšnih 20 let mlajša, tule pa izpade kot ena malo bolje ohranjena 60 letnica. Tu se mi zdi čisti kiks. Konec koncev ima približno enako stare otroke, kot Lannisterjeva mrha, pa v primerjavi z njo izgleda ko ena uvela babica. Ni to zmotilo nikogar drugega?

Starkovi otroci so kr dobro izbrani. Vseeno se mi zdi da so malce preveč zignorirali njihove odnose z direwolfi. Tu izpadejo cucki kot nekaj čisto postranskega. Snowovega sploh ni bilo na spregled.

Stena in vzdušje na njej je super.

Boromir je kul
smile-1.gif


King Robert je točno tak kot sem si ga predstavljal.

Tudi Lannisterji so večinoma kr kul, še posebej tamala gnida (Joffrey). Res težko najdeš bolj antipatičen karakter.

Daenerys in Khal Drogo sta kr primerna. Manjka mi vpogled na to, kako se je deklina privajala na življenje z Dothrakiji. To je bilo v knjigi zelo lepo opisano.

Splošni vtis, je zelo dober. Bomo videli kako bo naprej.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
težje življenje na mrzlem severu pustijo sledi... pa še skrbi zaradi pankrta...
a je v knjigi recimo kakšna starost omenjena? pa pisatelj je kaj sodeloval pri izbiri igralcev? mogoče je to njegova zamisel...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.370
1.749
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
težje življenje na mrzlem severu pustijo sledi... pa še skrbi zaradi pankrta...
a je v knjigi recimo kakšna starost omenjena? pa pisatelj je kaj sodeloval pri izbiri igralcev? mogoče je to njegova zamisel...
Starost za njo eksplicitno ni omenjena. Je pa njen najmlajši otrok (Rickon) na začetku star komaj 3 leta. Poleg tega je v eni točki opisano, kako čuti, kako se Nedovo seme preliva po njej in upa da mu bo lahko dala še kakšnega otroka. Na TV ju izgleda že daaaaavno odcvetela.
Zdi se mi, da naj bi za Neda nekje omenili da je na začetku star okol 35 let. Glede na tale wiki naj bi bil z Cat približno istih let. On rojen 263AL, Ona 264. Dogajanje, ki ga spremljamo naj bi se začelo 298AL, kar pomeni da je stara 34(!) let.

Ne vem no. Skrbi, sever, 5 otrok itd, že možno, ampak meni se zdi vseeno prehudo.
 

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16

Pogledal 1. sezono in je kar ok, a knjiga jo prekaša v vsem, saj je ob obilici informacij, ki so v knjigi težko spravit v kalup nadaljevanke. Komaj čakam zadnji dve knjigi. Najprej sem v dobrih dveh tednih prebral pet do sedaj izdanih knjig. Začel le s težavo, ko pa padel not pa nisem mogel nehat. Moram pohvaliti prevod Boštjana Gorenca (1,3,4,5 knjiga), ki je res fenomenalen; se vidi, da je pravi navdušenec žanra. Priporočam.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.370
1.749
113
Ajde, da še od tebe slišimo koliko se ti je zdela Cat Stark stara v knjigah?
 
Nazadnje urejeno:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.370
1.749
113
Bran se mi zdi kr na mestu. Do Rickona še nisem prišel. Tudi Ned je ok in King Robert tudi. Vsi Lannisterji. Pravzaprav so mi vsi čisto na mestu (leto, dve tri, gor ali dol).
Jamram, ker mi Cat in samo Cat pa resno izstopa. Očitno sem edini, ki je to opazil. jbg
smile-1.gif
...
 
Nazadnje urejeno: