Formula 1 sezona 2021

15. jan 2019
3.459
1.085
113
Se enkrat sajkeku in ostalim. Se posebej sjtv1, ki je bil komentator f1 na slovenski televiziji dve, tri leta in bi mu morale biti stvari jasne.

Max je imel zunanjo linijo in prednost v ovinku ker je bil cel čas pred hamiltonom! Hamilton je sfalil cel apex in zlezel na zunanjo linijo! To NI dirkaski incident ampak namerno dejanje. A kaj ni jasno? Fantje pojma nimate, pejte se kregat v kolesarski forum o diskih in gumicah, motosport pa prepustite tistim, ki ga spremljamo 30 let.

jap, f1 gledam od sredine 80ih
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Se enkrat sajkeku in ostalim. Se posebej sjtv1, ki je bil komentator f1 na slovenski televiziji dve, tri leta in bi mu morale biti stvari jasne.

Max je imel zunanjo linijo in prednost v ovinku ker je bil cel čas pred hamiltonom! Hamilton je sfalil cel apex in zlezel na zunanjo linijo! To NI dirkaski incident ampak namerno dejanje. A kaj ni jasno? Fantje pojma nimate, pejte se kregat v kolesarski forum o diskih in gumicah, motosport pa prepustite tistim, ki ga spremljamo 30 let.
O F1 sem pozabil več, kot si ti kdaj vedel. Ene 35, 40 let jo pa že spremljam.
HAM je bil kaznovan, ker je bil predaleč od notranjega roba. Tu je zaj... V takih dvobojih pač dirkačio iščejo mejo, do kje lahko gredo. Notranji rine malo navzven, zunanji navznoter. Včasih pač ne znese, kot ni danes. Včasih je kriv zunanji, včasih notranji, včasih nihče.
Vse to skakanje luft in jokanje je pa smešno. Pač malo sta zapela, se zgodi na dirkah. Dirkač, ki v takem momemntu čisto popusti, pač ni pravi dirkač. In ja, dirkanje je nevarno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mac77
I

Izbrisan uporabnik 474

No ja, še kakšni 2,3 leta nazaj tukaj na forumu si trdil, da F1 sploh ne spremljaš več par let... Odloči se.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Lol, kera drama na alterju... Jaz ne vem kaj ste vi pričakovali cel vekiend(že včeraj) na borbi na nož pri 300 kmh. To je še najmanj. Verstappen je precej agresivno branil prvo kroge, Hamilton pa ni pussi. Dejansko sta se samo dotaknila.
Tudi zame povsem dirkaska. 50:50. Sta bila dost vzporedno. Tista fora da je bil Max spredaj, me ne prepriča. Res je, nisem fan boy od nobenga.

Ampak politika poleg mal zaspilala.

Bo zanimivo nadaljevanje.
Tocno tako. Potem pride pa predzadnji krog isti ovinek, samo malo bolj intelegenten nasprotnik, ki ni zaprl linije, pa se je izslo.

Max je pac malo bolj trdoglav, sam ga bo tudi izucilo. Se vse je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne vem ali si prav gledal. Hamilton je šel identično nad Leclerca in ko je videl, da Leclerc ne bo popustil, je Hamilton spustil plin (kot bi moral pri Maxu). Leclerc je nato odpeljal nekoliko preširoko in naletelna umazan del, kjer mu je malo rit zaplesala - dovolj da je Hamilton švignil mimo...
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
O F1 sem pozabil več, kot si ti kdaj vedel. Ene 35, 40 let jo pa že spremljam.
HAM je bil kaznovan, ker je bil predaleč od notranjega roba. Tu je zaj... V takih dvobojih pač dirkačio iščejo mejo, do kje lahko gredo. Notranji rine malo navzven, zunanji navznoter. Včasih pač ne znese, kot ni danes. Včasih je kriv zunanji, včasih notranji, včasih nihče.
Vse to skakanje luft in jokanje je pa smešno. Pač malo sta zapela, se zgodi na dirkah. Dirkač, ki v takem momemntu čisto popusti, pač ni pravi dirkač. In ja, dirkanje je nevarno.
namerno ga je izrinil, saj to ni deca z vrtca...
v nulo ve,kaj je naredil
hinavska poteza
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Se enkrat sajkeku in ostalim. Se posebej sjtv1, ki je bil komentator f1 na slovenski televiziji dve, tri leta in bi mu morale biti stvari jasne.

Max je imel zunanjo linijo in prednost v ovinku ker je bil cel čas pred hamiltonom! Hamilton je sfalil cel apex in zlezel na zunanjo linijo! To NI dirkaski incident ampak namerno dejanje. A kaj ni jasno? Fantje pojma nimate, pejte se kregat v kolesarski forum o diskih in gumicah, motosport pa prepustite tistim, ki ga spremljamo 30 let.

A ti si pa aktualni voznik F1, ostali tukaj pa samo gledalci. Bravo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
Hinavska? Borbena, pač. Saj ni edini, malo se spomni zgodovine. Znanih imen. Pa ne mislim samo Schumacherja in Senne.
zdaj po novem je to fasizem, prosim upostevaj custva forumskih snezink!

drugace pa

EC13AF80-E1EE-4D3E-B331-5FB6BD6CED84.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in novaa

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
tako je, bila sta vzporedno, oba sta se zagnala v ovinek, sledil je dejansko dotik (pri 300 je pač to to). Ker Max fejst rukno so morali dat Hamiltonu kazen, da malo skompenizirajo, povsem politična poteza... In to se je zgodilo.
Tak se menite, kot da bi moral hamilton prva dva kroga v bokse in ne napadat...ker pač čustva. Tip je pač bil hitrejši in je rinil kje je pač možno.

Horner FII takoj pojokcal kako je bil max spredaj, ku..rc ni bil spredaj, bolj vzporedno sta bila. V trenutku trka pa je hamilotn že spustil. zato zadnja kola.

In še "strokovne razlage": enkrat je ovinek od onega ko je zunaj drugič od onega ko je znotraj ovinka. Potrebno se bo odločit, ne pa čustva.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mac77 in zakon

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
max-a sem imel za obraz f1 v naslednjem desetletju, pa je vedno bolj klovn tipa lebron james, škoda!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
malo mu je stoplo v glavo, nedotakljivost, ampak ga bo hamilton do konca svoje kariere še parkrat prizemljil. Je pa Helmut ista jokica, recimo pred dnevi je Hamiltona napadel, da je Albonu uničil kariero pa take fore.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Provokativno vprašanje oz v razmislek.

Lujz je kriv za nesrečo (kar po mnenju komisarjev je, pustimo zdaj debate na forumih). Posledično ima max uničen dirkalnik in motor. Če menjajo motor, zakaj potem max/rbr nosi kazen in zakaj ne lujz?

Saj poškodba motorja je direktno povezana s krivdo lojza. Kazen za menjavo motorja je nastala kot posledica "šparanja" oz da bi bili motorji čimbolj neuničljivi, pomeni kazen kot posledica nesreče nima smisla s prvotnim ciljem, zakaj kazen?

Če jaz nekoga zrinem s ceste, tudi krijem škodo za vse, kar sledi mojemu prekršku.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
provokativno, če je motor problem, potem pač naj max vozi na zadnjem mestu in špara material. Pa da ga ne bo hass nasadil, tudi to je možno.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
Provokativno vprašanje oz v razmislek.

Lujz je kriv za nesrečo (kar po mnenju komisarjev je, pustimo zdaj debate na forumih). Posledično ima max uničen dirkalnik in motor. Če menjajo motor, zakaj potem max/rbr nosi kazen in zakaj ne lujz?

Saj poškodba motorja je direktno povezana s krivdo lojza. Kazen za menjavo motorja je nastala kot posledica "šparanja" oz da bi bili motorji čimbolj neuničljivi, pomeni kazen kot posledica nesreče nima smisla s prvotnim ciljem, zakaj kazen?

Če jaz nekoga zrinem s ceste, tudi krijem škodo za vse, kar sledi mojemu prekršku.

najboljše bi blo, da grejo en po en na stezo, postavijo vsak svoj čas, se raztala pike pa je to to. tak je najbolj varno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
takole je bilo desetinko pred trkom, hamilton začne bremzat (popuščat) zaradi ovinka, ta mlad pa pune v krivino. In potem vsi drugi krivi.
1626689834328.png