Ford Mondeo karavan 2.0 tdci

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Točno tega bmw sem imel pred leti in to je res lagalo da je glava pekla. Za šankom z drugimi traktoristi sem bil taglavni, ko smo si ga merli, potem pa hladen tuš, ko sem kalkulator uporabil
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa BMW, aaaa? Kdo bi si mislil, ko ga tako preplačaš... Ni tebi namenjeno, ampak tako, da se vsi vprašamo, kaj preplačujejo nekateri :evil:
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.274
8.818
113
A se da pri vagovcih spremenit, da butec ne pozabi povprecne porabe vsaki dve uri?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, jst ne vem, kaj se je programerju motalo po glavi, da se resetira po 2 urah. In da so to se pozegnali. :bonk::bonk::bonk:
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
223
63
Kras
www.mtl.si
Ja, jst ne vem, kaj se je programerju motalo po glavi, da se resetira po 2 urah. In da so to se pozegnali. :bonk::bonk::bonk:
Programer je ODLIČNO razmišljal in zadevo ODLIČNO implementiral.
To kar vidva namreč pišeta je kratkotrajna poraba (aka dnevna). Če pa klikneš ta pravi gumb, pa prideš do dolgotrajnih podatkov (povprečna poraba, ure, povprečna hitrost, razdalja), ki se NE resetirajo samodejno. Oz. morda se pri 9999 km. Pojma nimam, ker še nisem tako dolgo čakal.
Je včasih fajn slediti RTFM načelu, da se ne piše bedarij po netu ;).

Recimo jaz ta način delovanja prav pogrešam pri drugih avtomobilih.

Pa da se ne boš preveč mučil: na tvoji gajbici se postavi na povprečno porabo (boš videl enkico zraven) in potem pritisni SPODNJI gumb na ročki za brisalce in glej čudež, ko se bo tista shortterm enkica spremenila v longterm dvojkico ;).
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Vem, da imas 2 porabi in da se kulce pritisne in dobis drugo, ki se ne izbrise, ampak!...jaz nocem, da se mi karkoli brise, ker sem imel pri drugih avtih pod st.2 povprecno porabo, od kar sem kupil avto in tako sem videl recimo povprecno letno porabo, pod st.1 pa sem jaz ponastavil, ko sem sel kam dlje ali pa samo do sluzbe in nazaj. Sedaj pa grem v sluzbo in vmes se mi izbrise...to meni ni v redu.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Morda bi se dalo kje iz 2h nastimat na 99h, sej itak vmes vzges avto in se zacne znova odstevat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Nitroo

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hvala za razsvetljitev, vendar: trenutna poraba je trenutna - računano na preteklih X kilometrov in tega ne moreš resetirat. Povprečna poraba pa se gleda na neko razdaljo in 1 in 2 je za dva različna režima. jaz na mojem (ni VW grupa) uporabljam 1 za resetiranje pri vsakem tankanju (in/ali odhodu na daljšo pot) in 2 za vsakih 10.000 km (v bistvu bi lahko meril za več, ampak kaže kot pri VW - 9999 km).
Tole dveurno samoresetiranje je meni kar nekaj (če res deluje kot pišete) ker imam včasih tudi 8 ur v komadu (razen kako lulanje in tankanje) in bi recimo želel vedeti za povprečno porabo v celotnem času, nebi pa želel "shebat" nastavitve za 10.000 km.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
223
63
Kras
www.mtl.si
Morda bi se dalo kje iz 2h nastimat na 99h, sej itak vmes vzges avto in se zacne znova odstevat...
Ne, ne bi se dalo, ker je v FW zapečeno;). Oz. se bom popravil: verjetno se da, ampak dvomim, da si ti ali kdorkoli drug pripravljen ta razvoj plačat ;).
Hvala za razsvetljitev, vendar: trenutna poraba je trenutna - računano na preteklih X kilometrov in tega ne moreš resetirat. Povprečna poraba pa se gleda na neko razdaljo in 1 in 2 je za dva različna režima. jaz na mojem (ni VW grupa) uporabljam 1 za resetiranje pri vsakem tankanju (in/ali odhodu na daljšo pot) in 2 za vsakih 10.000 km (v bistvu bi lahko meril za več, ampak kaže kot pri VW - 9999 km).
Tole dveurno samoresetiranje je meni kar nekaj (če res deluje kot pišete) ker imam včasih tudi 8 ur v komadu (razen kako lulanje in tankanje) in bi recimo želel vedeti za povprečno porabo v celotnem času, nebi pa želel "shebat" nastavitve za 10.000 km.
Narobe si razlagaš. Tvojo željo po 8 ur v komadu bo lepo prikazalo, ker se enka resetira, če avtomobil STOJI cca. 2 uri in ne med vožnjo po dveh urah ;).
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
McGiver, povprecna poraba se po 2h resetira, ce je vozilo ugasnjeno. Ce ga vzges recimo po 1.55min, se ne bo resetiralo in bo znova zacelo teci 2h, ko bos ugasnil avto. Ampak, jaz grem recimo nekam na izlet in avto stoji tudi po 4 ure in se mi gajba resetira

Me je Mtl prehitel....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
OK pol pa ajde recimo (pisalo se je o dveurnem resetu), čeprav zakaj bi se moral samoresetirat?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
223
63
Kras
www.mtl.si
OK pol pa ajde recimo (pisalo se je o dveurnem resetu), čeprav zakaj bi se moral samoresetirat?
Zato, da ti kaže povprečje zadnje poti.
Ampak ja, tukaj je dejansko na mestu debata zakaj. Nekateri smo navajeni na to in se nam zdi super, drugi pa ne, ker bi radi merili povprečje nekih drugih poti. Razumem.
Je pa VW v novejših sistemih dodal še tretjo statistiko in sicer od tankanja, jaz pa lahko dodam še četrto:D:
Upam, da je to potem dovolj statistik za vse:eek::eek:.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hja, to je pa logika programerja. Bi blo treba njega vprasat

Mtl, dej ne pis tko hitro, ker ne sledim :aplauz:
McGiverju sem odgovoril...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sicer pa kaj se jaz sem not mešam? Mondea sem vozil prvo generacijo (šibedah + klima = čudo v Sloveniji), VW grupo pa hrošča in dva DKVejca - pol pa sem k pameti prišel. :cool::p
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl