Ford Mondeo 2.0 TDCi

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Še dobro da je Alter, v prejšnji temi sem namreč zvedel koristne informacije o Subaruju, tako da je sedaj ta ideja padla v vodo.

Ker pa bo vseeno treba nekaj kupiti, me pa sedaj zanima kaj in kako pa je z Fordovimi 2.0 TDCi motorji, konkretno gledam sedaj Mondeota karavana, l. 2012/2013 z ročnim menjalnikom. Kakšne hibe lahko tukaj pričakujem? Kako je z motorjem?

Poleg tega me pa moja prepričuje v C4 Picassoja (navaden, ne Grand), podoben letnik z 1.6HDi motorjem, ali pa S-Maxa 2.0 TDCi motorjem. Vsi našteti se namreč vrtijo okrog 12-14k€.

Best buy?
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
IMHO si moraš določi prioritete. Nujne funkcionalnosti.
Volumen proti uporabnost in prilagodljivost + 3 ISO fix sedeži zadaj
Kot prvega mislim na karavana ala Mondeo, ki ima veliko prostora in je rang višji kot
drugi P5008/C4 Picasso,....

Sicer pa glede na to, da ti je žena povedala, kaj hoče sploh ne vem kaj ti še preostane.
wink-1.gif

Jaz bi v tem primeru stisnil zobe in se stegnil do novega, dobiš 5 let garancije, kar ni nepomembno.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik NeBluzi pravi:

Jaz bi v tem primeru stisnil zobe in se stegnil do novega, dobiš 5 let garancije, kar ni nepomembno.

Če smo natančni,ni 5 let garancije,ampak 2 leti (+ 3 leta jamstva uvoznika). Jamstvo pa ne krije vsega,kar krije garancija!
Polet tega sem bil razočaran nad novim modelom...je lep,ampak vse ostalo (materiali,vožnja,vodljivost) je pa slabše kot pri starem! Če bi kupoval novega,bi se sigurno stegnil do Passata,ki je v vsem tem na en razred višjem nivoju!
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik vogel pravi:

Ker pa bo vseeno treba nekaj kupiti, me pa sedaj zanima kaj in kako pa je z Fordovimi 2.0 TDCi motorji, konkretno gledam sedaj Mondeota karavana, l. 2012/2013 z ročnim menjalnikom. Kakšne hibe lahko tukaj pričakujem? Kako je z motorjem?

Če misliš zanesljivost in vzdržljivost,naj bi bil to en izmed najboljših motorjev na trgu,imam ta model in nobenih težav...ni ravno rekorder v varčnosti,recimo da pije par dcl več kot nek VW (konkretno 4,6 litra pri konstantnih 100 km/h, 5 prestava,meritev en krog po Lj obvoznici)
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Nov odpade, ker toliko se ne bom stegnil, saj ne dam toliko € za avto
evil.gif


Zame so vsi uporabni, tako da neke hude preference ali karavan / enoprostorec nimam.

Še najbolj se nagibam k Mondeotu, mogoče zaradi motorja. @Shark, hvala za uporabno info.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Še dobro da je Alter, v prejšnji temi sem namreč zvedel koristne informacije o Subaruju, tako da je sedaj ta ideja padla v vodo.

Ker pa bo vseeno treba nekaj kupiti, me pa sedaj zanima kaj in kako pa je z Fordovimi 2.0 TDCi motorji, konkretno gledam sedaj Mondeota karavana, l. 2012/2013 z ročnim menjalnikom. Kakšne hibe lahko tukaj pričakujem? Kako je z motorjem?

Poleg tega me pa moja prepričuje v C4 Picassoja (navaden, ne Grand), podoben letnik z 1.6HDi motorjem, ali pa S-Maxa 2.0 TDCi motorjem. Vsi našteti se namreč vrtijo okrog 12-14k€.

Best buy?

2.0 TDCi je raketa. Mejhn problem z semiringom na glavni gredi (ni velik strošek).
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Samo fuuul pazi na "dobro ohranjene" iz Italije. Imajo dejansko 300k plus km, zvrteni na 100k in prodajani kot dobro ohranjeni. frajerji menjajo volan, zic in pedale.... katastrofa. 2.0 tdci, drugače zdrži cca 250k km, brez problemov. Po tem se pa začne... ponavadi z šobami....
Poskušaj dobiti, kaj domačega.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
domačega je praktično nemogoče dobit.
Ko sem ga kupil novega, sem prve tri leta mal spremljal na avto.net kako mu cena strmoglavlja, so bili praktično vsi modeli (stari do 4 leta) iz uvoza. Mislim da sta se v tem času le 2 slovenska prodajala.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Občasno pride na avto net tudi kakšen nemški, sploh Champions edition ali kaj so že bili takrat. Dobra oprema, malenkost višja cena, V POVPREČJU nov avto proti ''italijančkom''...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Občasno pride na avto net tudi kakšen nemški, sploh Champions edition ali kaj so že bili takrat. Dobra oprema, malenkost višja cena, V POVPREČJU nov avto proti ''italijančkom''...
wink-1.gif

Da ne bo pomote: nikakor ne trdim, da je avto iz Italije avtomatsko šrot. Daleč od tega. Se da dobiti dober avto tudi iz Italije. Ravno včeraj sem imel enega Sharana v rokah, ki je bil odličen, tudi po nemških merilih
grin1.gif
.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
A veš kdaj bodo Turki pristal na Luni?

Ko bo Ford začel izdelovat rakete.
smile-1.gif

Ford je v drugi svetovni vojni izdeloval vojaške ladje za ZDA. Država jih je naročila 90 kosov, vendar so se potapljale same od sebe, zaradi spuščanja vode, ker niso znali vodotesno kovičiti pločevine.
hysterical-1.gif

Zato je država zmanjšala naročilo na šestdeset kosov.