Fiat Grande Punto vs. Seat Ibiza

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Sem nekajkrat meril s starim cliotom z gps-om, pa je števec med 50 in 160km/h konstantno kazal za približno 4km/h več kot gps. Po mojem podatki niti niso tako napačni, ker je bil števec še daleč od svojega maksimuma. Če bi se upal s cliotom po klancu zapodit 200, bi bilo odstopanje sigurno veliko večje, ker je števec že v maksimumu...
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
taki mali avto niso za velike hitrosti... tam do 170 še kolko tolko pol pa niti ne grejo niti niso stabilni.
za divjati si je potrebno nabaviti AVTO
smile-1.gif

Me zanima kak bi bilo če bi se jaz s svojim mimo puntiča peljal - v zrak bi ga dvignilo
hysterical-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Marsikater mali avto gre prav lepo preko 170 (saj niso vsi 1.2), samo je res, kot si rekel, mali niso narejeni za visoke hitrosti. V bistvu je pri njih bolj važno, koliko hitro pride do 100 ali 150, tam pa ponavadi lastnike velikih kant v zrak vrže.
evil.gif

Sicer si pa visoke hitrosti in ne vem kakšnih pospeškov niti ne moreš privoščiti v tej deželici preko delovnega dne, ker se slej ko prej nekomu v rit zakantaš.
crazy1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik mario pravi:
taki mali avto niso za velike hitrosti... tam do 170 še kolko tolko pol pa niti ne grejo niti niso stabilni.
To je sicer res. Res pa je tudi, da so vsi ti mali avtiči kar konkretno zrastli.

Grande Punto je namreč že tolk velik kot Golf III. Slednji pa se je prodajal tudi v GTI 16v in VR6 obliki (hočem reči s kar precej močnimi motorji za tisti čas).
Da o kakšni Hondi Civic ali Tipu Sedicivalvole sploh ne govorim.
crazy1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
če se ne motim je potrebno pri izračunu hitrosti pri gps upoštevati tudi nadmorsko višino, katero opravimo na določenem odseku....gps tega ne računa...vsaj tisito kar je namenjeno navadni raji.....tako da tudi to ni 100%....
mislim da če vržeš gps z mosta ti ne bo pokazal kako hitro pada.....enako pri klancu....vsaj tako so meni razlagali :D