Fiat Grande Punto vs. Seat Ibiza

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Živjo!

Sestra se je odločila, da zamenja starega Unota in se odloča med Grande Puntom Dynamic in Ibizo Sportrider. Oba z motorjem 1.4 (pri Fiatu 8v, pri Seatu 16v) in oba 5 vratna.
Pri obeh se cena giblje okrog 11300€, s tem da pri Puntu dobiš 6 airbagov, pri seatu pa 2 (+bočna doplačilo 200€). Oba imata ABS, klimo, MP3 radio... Prednost pri seatu je, da dobiš lita platišča+jeklena platišča z zimskimi gumami, nima pa potovalnega računalnika
confused-1.gif
.
Torej... je že kdo od vas vozil oba? Kako bi se vi odločili?

lp
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Grande Punto. Zakaj? Eno generacijo novejši avtomobil. Ibiza je že precej stara. Torej varnost slabša, da ne govorimo o materialih, ki niso ravno bleščeči. Če je ista cena, potem je po moje jasno.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Ti bom dal jajc!
grin1.gif
Kot ponosni lastnik Fiata se tud sam bolj nagibam k Puntiču. Kakšen pa je kej tale 1.4 8v motor? Za neko normalno vožnjo je dost močan ane?

Tale nova Ibiza pa verjetno ne bo tok ''poceni''...
 
Nazadnje urejeno:

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Tist kar kupiš, je tvoje
grin1.gif

vsak ima pa svoje favorite. Ampak men je že obilka Ibize lepša od puntota.
In glede na to, da je za sestro, bo ziher gledala na obliko...pa barvo....pa
notranjost....pa tko ne
grin1.gif


Moj avto je 1,4 in ima 60KM - počasnela počasna
hysterical-1.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Se strinjam glede favoritov...
hmm... oblika... oba avtomobila sta ji lepa.
smile-1.gif
Barva bo v vsakem primeru črna ali temno siva (verjetno). Tk da bo o nakupu bl odločala varnost, vozne lastnosti,...

Sicer pa punto naj bi bil 1.4 8v (78KM), ibiza pa 1.4 16v (85KM). A tvoja 60KM je bl nepremičnina a kva?
tongue-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
hysterical-1.gif

pa ne, sej k dobi zalet fajn leti
grin1.gif
drgač pa nima nobenih pospeškov, žal.

Motor je sigurno boljši od Ibize. Pa še, če bi jaz izbirala med tema dvema,
pa ker pač kupuje ženska, bi gledala na velikost avta. Ker če se ne motim,
je punto nekaj manjši? To pa men ne potegne. Malih jajčkov se izogibam.

Varnost: a misliš, da ti pri bočnem trku kaj pomagajo airbagi?
17758-icon_confused.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Isto sta velka.
wink-1.gif
Primerjava
Itak pa noče kupt neke velke ladje, sam da ma 5 vrat. Eno ladjo namerava njen tip kupt.
wink-1.gif


Še vseen bolš met bočne airbage, kot pa nič. Vsaj pomoje.
wink-1.gif
Pa Puntič ma še zavesice k ji Ibiza nima.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ko ti prileti en suv z 2t bočno v avto, zavese pridejo zelo prav za mrliškega oglednika..ker takoj razpozna obraz.....
pri takih avtih za dobrih 10.000€ ne more predstavljat varnost primarnega faktorja....
varnost je tukaj nepomembna.....isto je ali ti manjka en zob ali dva....v vsakem primeru si ga najebal.....
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.928
4.989
113
Moj glas gre za punta. Definitivno za eno generacijo mlajši avto. Z Opel Corso si delita (baje) 40% delov, tako, da verjetno ni tako preklemano nekvaliteten avto. Ko bo pa prišla nova Ibica ven pa sem skoraj prepričan da nebo stala 11.000 eur. Če bi ostala cena enaka potem bi glasoval za novo Ibico, ker pa je govor o stari pa bom kar rekel - Punto.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
ko ti prileti en suv z 2t bočno v avto, zavese pridejo zelo prav za mrliškega oglednika..ker takoj razpozna obraz.....
pri takih avtih za dobrih 10.000€ ne more predstavljat varnost primarnega faktorja....
varnost je tukaj nepomembna.....isto je ali ti manjka en zob ali dva....v vsakem primeru si ga najebal.....

Ti še živiš v časih, ko je veljalo velik avto = varen avto?
Če ti pa slučajno bočno prileti en clio z 1t pa ti ravno bočni airbag lahko reši kateri del telesa... ali velja, da če imaš zlomljeno roko, da je vseeno, če ti zlomi še nogo?
crazy1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Tudi jaz sem bolj za punta, čeprav ibiza bi bolj ceno držala (če je ne bi še letos zamenjali, ali kadarkoli jo pač že bodo)
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
No sestrca je zdle rekla, da je včer stestirala Ibizo in da ji notranjost ne paše. Pa še zadnja klop ni deljiva in take ''malenkosti''. Bomo kr Puntiča nabavli.
smile-1.gif
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Od leta 2001 zamenjal 2 NOVA ! puntota. Prvi non stop probleme s kompjuterjem, pri drugem (letnik 2004) crknil servo volan med voznjo. Zanimivo, da poznam se 3 druge ljudi ki se jim je to zgodilo (enemu na avtocesti). Nisem sicer mel Grande punto, so se mi pa zasrali na celi crti. Sedajsnja ibiza 2005 letnik me zaenkrat ni pustila na cedilu.
Pri Ibizi zadnja klop JE deljiva.
 
Nazadnje urejeno:

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Skor ne morem verjet da pri 5 vratni novi ibizi ne bi bila deljiva zadnja klop. Sportrider je konc koncev samo paket opreme, ne pa model. Za zensko bo sklopka od puntota dosti trsa od seatove. Pri istem nacinu voznje mi je punto zrl tudi 2l vec.
Ce ji pa notranjost ne pase, nej pa puntota vzame, ce se bo v njem boljse pocutila. Notranji materiali so sicer pri puntotu boljsi.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
to lahko kvecjemu pomeni, da corsa ni nekvaliteten avto=] fiati so se z zadnjo generacijo avtomobilov zelo popravili!
tudi moj glas gre za punta.