Fiat Grande Punto vs. Seat Ibiza

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
ko ti prileti en suv z 2t bočno v avto, zavese pridejo zelo prav za mrliškega oglednika..ker takoj razpozna obraz.....
pri takih avtih za dobrih 10.000€ ne more predstavljat varnost primarnega faktorja....
varnost je tukaj nepomembna.....isto je ali ti manjka en zob ali dva....v vsakem primeru si ga najebal.....

Ti še živiš v časih, ko je veljalo velik avto = varen avto?
crazy1.gif

Ne, ampak živi v časih ko lahko objestna mularija testira Q7 100/h skozi naselje....
uf-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Ampak testiranje avtomobila ne pomeni, da ga je treba non stop gonit do najvišje hitrosti in žvižgat skozi ovinke. Tako mnenje je čisto zmotno.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Ampak testiranje avtomobila ne pomeni, da ga je treba non stop gonit do najvišje hitrosti in žvižgat skozi ovinke. Tako mnenje je čisto zmotno.

Odvisno, kaj na avtomobilu testitaš...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
ko ti prileti en suv z 2t bočno v avto, zavese pridejo zelo prav za mrliškega oglednika..ker takoj razpozna obraz.....
pri takih avtih za dobrih 10.000€ ne more predstavljat varnost primarnega faktorja....
varnost je tukaj nepomembna.....isto je ali ti manjka en zob ali dva....v vsakem primeru si ga najebal.....

Ti še živiš v časih, ko je veljalo velik avto = varen avto?
crazy1.gif

Ne, ampak živi v časih ko lahko objestna mularija testira Q7 100/h skozi naselje....
uf-1.gif

Seveda... še nakup avta je treba podrejat objestni mulariji...
crazy1.gif
Daj... vprašaj se, koliko mularije ima dejansko možnost sprobat SUV-a za 60k€ ...

Pa že itak zgrešeno razmišljaš... po tvoji logiki je brezveze tudi vsa varnost v velikih limuzinah, če ti nasprot prleti 10 tonski tovornjak čelno. Kaj ti bo varnost sploh, če je vedno nekdo, ki te lahko poškoduje
crazy1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
S tem mulcem v Q7 sem ciljal na unga, ki je zletel v Kosezah med drevesi na travnik... Treba se je zavarovat pred takimi izstrelki. In tu že dolgo velja da so programirano zmečkljivi avti in trdne kletke boljši kot pa samo težki avti.

En primer je tole:

 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
tako... naročen je Grande Punto 1.4 16v. Smo dubl dost ugodno ponudbo in naročil kar 16v namesto 8v.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Super, se bo lahko vsaj kolikor toliko normalno peljala, ker 8V ne gre nikamor. Drugače pa, če ni zahtevna glede motorja, bo ful zadovoljna. Meni je avtoček ful všeč, še celo bolj od novega Brava.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Pa le oglasi se čez pol leta, ko ji bo crkovalo vse po vrsti
crazy1.gif

Močno upam, da bo imela srečo, ampak poznam cca. 10 lastnikov puntov, pa so več ali manj nemobilni.

Anyways, želim ji srečno vožnjo
cheer.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Pa le oglasi se čez pol leta, ko ji bo crkovalo vse po vrsti
crazy1.gif
priden.gif
.....zanimivo, da na mojem 12let starem jajcu nič ne crkuje. Jaz pa poznam cca. 30lastnikov Puntov pa so vsi še kako mobilni.
Tako, da je Fiat jajc se jaz ne morem strinajti, ker jaz imam s Fiatom samo pozitivne izkušnje
smile-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Jaz sem imela s Fiatom ful pozitivne izkušnje kljub temu, da je bil skoz (seveda ogret) gnan v rdeče polje (moj avto). Je pa res, da slovenceljni niso dobri lastniki avtov na splošno, ker je treba kdaj pod pokrov pogledat pa na servis odpeljat enkrat letno. To je pa že strošek.
bonk.gif

Tamara, a nisi ti malo prevečkrat gostja kotička Pomoč in okvare, da bi lahko tukaj podajala relevantne komentarje?
grims-1.gif

V današnjem času dajat komentarje, kaj je jajc in kaj ne, je že milo rečeno čudno, sploh glede na to, da se avto tretira kot potrošni material in da ti crkne lahko katerikoli. Denar se pač mora obračati.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Pa le oglasi se čez pol leta, ko ji bo crkovalo vse po vrsti
crazy1.gif

Močno upam, da bo imela srečo, ampak poznam cca. 10 lastnikov puntov, pa so več ali manj nemobilni.

Anyways, želim ji srečno vožnjo
cheer.gif

Kolega ni mogel najti primernih kletvic za 1.9 dizl Puntota (ne vem, mislim da 2002-3) letnik or something, un s crkavajočimi lučmi (no pri njemu ne samo to)... Ampak čudno, nekaterim pa delajo BP... Zgleda odvisno od konstelacije in/ali izmene v tovarni :D
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Torej ne smem podat svojega mnenja?
17758-icon_confused.gif
Ok, nisem še imela Fiata, samo prenašam informacije od drugih. Zdej, če sem te pa kot lastnico Fiata prizadela z izjavo, da je Fiat jajc, pa hebat ga. Treba je znat sprejet tudi kritiko. Načeloma je pa tako, da vsak svoje hvali. Jaz pač ne bom nikoli kupila Fiata, ker mi avti oblikovno niso všeč. Nikoli tudi ne bom kupila Kie, pa čeprav so njihovi lastniki maximalno zadovoljni z njo!

Pa očitno je bolje, da nikoli več ne podam svojega mnenja o kateremkoli avtu, ker je moj jajček od Seata itak skoz na servisu in pri 200.000km šteje svoje poslednje dneve - not!
17758-icon_confused.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Torej ne smem podat svojega mnenja?
17758-icon_confused.gif
Ok, nisem še imela Fiata, samo prenašam informacije od drugih.
Hvala bogu da podaš mnenje, ampak to mnenje naj temelji na TVOJIH izkušnjah ne pa od prijatelja prijatelj mi je reku itd....
Največ čez Fiata imajo za povedat tisti kateri ga niste/niso vozili oz. si ga lastili in samo zato mi grejo take objave na živce.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Aha, torej lahko podajam mnenja samo o avtih, katere sem vozila. A ne velja, če sem jih samo videla?
17758-icon_confused.gif


Ne jemlji si te izjave tako k srcu, je bilo zgolj mnenje nepoznavalca.
rolleyes-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Ja ne vem no, jaz ne bom reku, da so npr. Lagune jajc, pa čeprav sem jih videl dostikarat na odstavnem pasu z odprto haubo al pa na avtovleki.
Je pa tako, da dandanes vsi avti crkujejo pa ni važna znamka.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ne vem kaj si tako tečna s to staro ibizo, ker ni noben cvet tehnike ali zanesljivosti. Sploh slavni 1.4 motor in pripadajoč menjalnik, ki pri marsikateri ibizi in polotu nista več originalna. Tudi poraba olja, bencina in dizelsko ropotanje zelo pripomoreta k podobi avta. Ob temu da je seveda nepremičnina. Saj ni napačen avto, pač v povprečju svojega časa z zelo podpovprečnim motorjem. Grande punto je žal prerasel vse ibize v vseh pogledih, zato ga je odsvetovati na podlagi starega jajca neumnost. Od trenunte ibize je enostavno boljši in modernejši.

Drugače pa veliko vozim takšnole ibizo letnik 2001, da ne boš rekla da na pamet govorim.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
hysterical-1.gif


sej ne zagovarjam mojga avta, da je cvet popolnosti, ker je daleč od tega. Ampak mi avto dobro služi. In ja, nima več oriđinale menjalnika, ker je original že zdavnaj šel rakom žvižgat.
bonk.gif

In kakršnokoli prepucavanje tlele je brezvezno, ker ima vsak svoje mnenje. Bi pa predlagala, da se naslednjič v tako temo napiše, da se sprejema mnenja samo od tistih, ki imajo dejanske izkušnje z omenjenim avtom in da mnenja napisana v raznih avtomagazinih in avtomanijah ne veljajo.
bonk.gif