Fiat Grande Punto vs. Seat Ibiza

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
1. Sem ex Fiat owner, ker pač Fiat nima v ponudbi tega, kar sem si sama želela, če bi imel, bi se spet odločila za njega, ker me je avto (vsaj moj jajček) v vsakem primeru presenetil tako nad vzdržljivostjo kot nad zmogljivostjo kljub "majhni" mašini.
2. Noben ni rekel, da mnenja ne smeš podati, ampak mi je smešno, da pišeš o pokvarljivosti Fiata, medtem, ko tvoj avto ni ravno vzoren material. Torej lahko zaključimo, da so vse Ibize jajc in da bo nova Ibiza do 200k km že imela nov menjalnik? Brez veze.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Sam sicer vozim Ibize (ze 3. po vrsti), ampak ce bi se odlocal med Grande Puntom in novo Ibizo, bi brez razmisljanja vzel Puntota. Nova Ibiza je milo receno "krneki". Mel sem jo dobri 2 leti (letnik 03), zdaj pa se vozim v starejsi Ibizi letnik 2001 in se 100x boljse pocutim v njej. Imel sem tudi 1.4 Ibizo, pa je pri 105.000km blo treba nrdit konkretno popravilo menjalnika.
frown-1.gif


Moje mnenje je, da je Grande Punto, po moznosti s sport opremo in primernim motorjem (ali Abarth?
evil.gif
) sigurno boljsa izbira, kot nova Ibiza.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ni mi jasno kako, da še vedno voziš Ibizo
17758-icon_confused.gif


Sej, če bi jst imela na izbiro, bi zdele odpelala to prelepo novo M6-ko, ki stoji na parkingu, pa bom še rajš mal počakala
hysterical-1.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Na to vprasanje pa res ni tezko odgovorit. Malo je tako poceni avtov, ki nudijo vse to, kar nudi stara Ibiza in se tudi tko lepo peljejo. Pa se oblika mi je vsec.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik predator pravi:
če je avtomagazinovec vozil avto in je ugotovil, da je jajc je tako mnenje sprejemljivo, vsaj z moje strani.

hysterical-1.gif
Smeh. Tam pa res ugotavljajo, koliko je neka stvar kvalitetna. Iz par voženj ne ugotoviš kaj dosti. Šele, ko neko reč razstaviš, vidiš kako je narejena in iz česa je narejena. In ja, Fiat je neke vrste jajc, pa ne zato, ker bi se dosti kvaril. Kvarijo se vsi avti. Zanimivo je, da so Fiat-i narejeni sicer iz dokaj dobrih materialov, vendar so skupaj sestavljeni zelo butasto. Vožnja v njih je lepa, mestna vožnja je celo zelo lepa, se pa uporabniška izkušnja zelo spremeni s starostjo vozila. Če ga primerjam z npr. nemci - ti se glede na starost dokaj dobro zdržijo in tudi stvari so narejene in sestavljene bolj enostavno. Ne govorim - za svojo ceno in ceno vzdrževanja so dober nakup, vendar ko vozilo preide tistih 150k km, si človek reče - FIAT pač.

In še za konec - poglejte v garažo, kaj vozim, da ne bo kdo jezen.
wink-1.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Tuki se pa čist strinjam s tabo. Sam vozim Stilota in so materiali (plastike v notranjosti) kar kvalitetni. Ko pa je treba to razdirat in nazaj skup sestavlat je pa pi*darija. Sem se enkrat lotu komplet notranjosti, pa vem da se je ne bom nikol več.
wink-1.gif
Pa da ne govorim o raznih malenkostih kot so šravfki pa take zadeve. Vse zarjaveto po treh letih.

Pa še vedno vozim Fiat.
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Pa le oglasi se čez pol leta, ko ji bo crkovalo vse po vrsti
crazy1.gif

Močno upam, da bo imela srečo, ampak poznam cca. 10 lastnikov puntov, pa so več ali manj nemobilni.

Anyways, želim ji srečno vožnjo
cheer.gif
No, zanimivo, da jaz osebno poznam tri lastnike prejšnjih Puntov, ki so zadovoljni (no, enemu so pod garancijo menjali motor), en je pa ultra zadovoljen in v 60k km do totalke ni menjal ničesar. Sicer pa tudi jaz ne bi ravno Fiata gledal, razen če cena odtehta, ampak v zgornjem primeru se mi zdi izbira jasna.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Ni bil point v tem, da nekdo ugotavlja kvaliteto....bolj sem ciljal na to da če je nekdo probal nek avto in ga je potem skritiziral je to zame sprejemljivo.
Kaj se že zgodi ko Fiat preseže 150k km??? Ne vem moj jih ima 222.000 pa je čisto OK (no enga črička imam na zadnji polici nekje sam po 12letih bi bilo čudno da ga ne bi bilo nikjer, saj je le Fiat
grin1.gif
). Meni so stvari v Bravi čisto enostavno narejene, ne vem kaj je tebi zakomplicirano. Najtežja stvar za zamenjat naj bi bile kljuke na vratih pa še to je na izi če maš le malo žilce za šraufat.

Moj nasldenji avto, kateri pride v kratkem bo spet Fiat, ker sem zelo zadovoljen in za svoj denar ponuja največ (ne, ne mislim največ okvar).
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ko preseže določeno št. kilometrov, postane kanta, milo rečeno. Npr. moja Brava, ko sem jo kupil je imela 80k km in čisto zanič amortizerje oz. uničene do te stopnje, da so bili popolnoma nefunkcionalni. Glede "žilice" za šraufanje - jo imam, ker vsak dan šraufam različne avtomobile v avtoelektričarski delavnici. In ne, stvari v Bravi niso narejene enostavno - od menjave zobatega jermena do menjave termostata npr.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
no za jermen ne vem, za termostat pa vem da je na 1.4 mašini čisto izi zamenjat saj sem ga sam menjal in mi je vzelo z lufatnjem sistema vse skupaj 15min
wink-1.gif
. Jaz ko sem mojo kupil je imela 110.000, no šele pred enim mesecem sem opazil da so amortizerji malo slabši niso pa še fuč in svojo funkcijo zaenkrat še dobro opravljajo
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Meni so tudi amortizerji šli pri 130.000 km , to verjetno ni tak kriza, oba nova sta stala 60 €, beat that
smile-1.gif
Prejšnji lastnik je pa roke pri 105.000 menjal, to pa na fiatih kar precej gre.

Kaj vem, sem kar zadovoljen. čeprav me je 2 krat zahebal avto, enkrat dan pred morjem karter spustil, pa mesec nazaj tik pred prazniki kratki stik. Sicer pa pri 160.000 km v dobri kondiciji, čričkov ni čeprav sem notranjost že razdiral, je pa res tudi tak kakega lastnika ima avto
smile-1.gif
punca ima punta, prejšnji lastnik ni najlepše ravnal, pa se avtu to tudi vidi.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Lepo vas prosim, ne hvalite tako Fiata
ne-ne-1.gif

Če boste s tem nadaljevali, se bodo rabljeni podražili
uf-1.gif

Kako si bom pa potem jaz kupil svojega
cheer.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik predator pravi:
če je avtomagazinovec vozil avto in je ugotovil, da je jajc je tako mnenje sprejemljivo, vsaj z moje strani.

hysterical-1.gif
Smeh. Tam pa res ugotavljajo, koliko je neka stvar kvalitetna. Iz par voženj ne ugotoviš kaj dosti. Šele, ko neko reč razstaviš, vidiš kako je narejena in iz česa je narejena.

Em, v AM so imeli neke superteste kolikor se spomnim in so po 100.000km razstavili avto v prafaktorje, vsaj nekaj slik sem videl..........
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
To o čemer ti govoriš je bilo v Delu, ko so po 100k km razstavili Audi A6....
Citat:
Prav nič veseli smo pospremili audija A6 avant 3.0 TDI quattro na zadnje kilometre supertestne poti, v delavnico AMZS na Dunajski cesti v Ljubljani. S pregledom vitalnih delov se je namreč iztekel test najdražjega avtomobila, ki se je doslej znašel v naši supertestni floti.