Fenix 6

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pa roko na srce - je F6 kar ornk “boljši” kot F3(HR) in tudi kot F5 - ima pa žal “feler”, da se na WHR sploh ne moreš zanesti (kar si se pri prejšnjih modelih lahko - beri: so bila odstopanja v sprejemljivih mejah in ne kot na F6, kjer sopihaš v hrib (realnih 155+) ura pa kaže 110. In ne - ni težava senzor.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Garmin ni nekaj zadeva za sport se ukvarjati. Na fenixu 5 imam obcutek, da random stevilke utripa pise med treningom. Na fitnessu, treningu je vedno utrip med 70-90, ceprav delas z utezmi in se mi temni pred ocmi, ko mi nabija med superseti.... kardio zunaj 155 povprecje, pa nima veze kaj laufam. Intervale ali 21km.
Vsak polar bolj konsistentno kaze.

Cakam polar grit x, jesen pravzaprav, da lahko upravicim nakup.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
In boš imel v fitnesu enako težavo - pri “gvihtanju” vsak WHR “odpove”. Res pa je da nekatere bolj, druge manj in da ne Garmin od F5 naprej med tistim za “bolj občutljiv - tj. netočen”.
Njihov “izgovor” je, da “resni športniki” itak nosijo pas - a je to IMHO BS. Sicer je res, da “resni športniki” nosijo prsni pas - a tega bi nosili tudi, če bi bil WHR “sprejemljivo” dober, ker pač potrebujejo natačne podatke - in te dobiš zgolj s pršnim pasom.
Nam rekreativcem pa bi kolikor-toliko natačen WHR omogočil kako dejavnost brez prsnega pasu - predvsem takim, ki smo veliko na poti in smo mal starejši in radi kaj doma pozabimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in jonny77

corsol

Guru
11. mar 2010
2.659
818
113
In boš imel v fitnesu enako težavo - pri “gvihtanju” vsak WHR “odpove”. Res pa je da nekatere bolj, druge manj in da ne Garmin od F5 naprej med tistim za “bolj občutljiv - tj. netočen”.
Njihov “izgovor” je, da “resni športniki” itak nosijo pas - a je to IMHO BS. Sicer je res, da “resni športniki” nosijo prsni pas - a tega bi nosili tudi, če bi bil WHR “sprejemljivo” dober, ker pač potrebujejo natačne podatke - in te dobiš zgolj s pršnim pasom.
Nam rekreativcem pa bi kolikor-toliko natačen WHR omogočil kako dejavnost brez prsnega pasu - predvsem takim, ki smo veliko na poti in smo mal starejši in radi kaj doma pozabimo.

Hočeš reči , da brez HRM ne moreš migat? :rolleyes:
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ne, ne moreš. :zavijazocmi:
Pa ljubi bog - a se to razbere iz mojih postov? Al poskušaš trolati?
Jaz grem laufat z uro ali brez - a ko jo imam, pa je le fajn, da dela kot je treba. In ne - F6 ni katastrofa, ni pa tudi perfektna - a še vedno IMHO najboljša športna / rekreacijska in vsestranska ura.

edit: pozabil, da je polna luna ...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.659
818
113
Ne, ne moreš. :zavijazocmi:
Pa ljubi bog - a se to razbere iz mojih postov? Al poskušaš trolati?
Jaz grem laufat z uro ali brez - a ko jo imam, pa je le fajn, da dela kot je treba. In ne - F6 ni katastrofa, ni pa tudi perfektna - a še vedno IMHO najboljša športna / rekreacijska in vsestranska ura.

edit: pozabil, da je polna luna ...
Ja, tako sem razumel tvoj zadnji stavek.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Samo v opozorilo - kolegu je crknil F5 po dobrem letu uporabe. Na servisu pravijo, da je razlog v tem, da jo je dal mokro polnit...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.313
9.666
113
kod Džej-Zija
Nič posebnega, teče po ravnem in po trailih. Nosi jo pa 24/7. Mi je večkrat sproti kazal, ko so se razpoke v epoksi smoli začele pojavljati in večati. Menda serijska napaka, menjajo brez vprašanj. Mu pa tokrat prvič niso štartali garancije iz nule.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.313
9.666
113
kod Džej-Zija
Jaz sem dobil novi fenix 3,ko mi je pri prejšnjemu gumb ven padel 1 mesec pred iztekom garancije. Dober Customer service. Ta druga se zdaj dela.

Moja navadna F3 bo kmalu stara 5 let, pa tudi nimam pripomb. Razen na beden originalni pašček. V času garancije sta mi razpadla dva. Zdaj sem na kitajskem silikoncu, ki deluje po cca 1 letu skoraj kot nov.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.913
2.388
113
Nič posebnega, teče po ravnem in po trailih. Nosi jo pa 24/7. Mi je večkrat sproti kazal, ko so se razpoke v epoksi smoli začele pojavljati in večati. Menda serijska napaka, menjajo brez vprašanj. Mu pa tokrat prvič niso štartali garancije iz nule.
Kaj pa zakon pravi glede tega? Ve kdo?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
In boš imel v fitnesu enako težavo - pri “gvihtanju” vsak WHR “odpove”. Res pa je da nekatere bolj, druge manj in da ne Garmin od F5 naprej med tistim za “bolj občutljiv - tj. netočen”.
Njihov “izgovor” je, da “resni športniki” itak nosijo pas - a je to IMHO BS. Sicer je res, da “resni športniki” nosijo prsni pas - a tega bi nosili tudi, če bi bil WHR “sprejemljivo” dober, ker pač potrebujejo natačne podatke - in te dobiš zgolj s pršnim pasom.
Nam rekreativcem pa bi kolikor-toliko natačen WHR omogočil kako dejavnost brez prsnega pasu - predvsem takim, ki smo veliko na poti in smo mal starejši in radi kaj doma pozabimo.
Ne vem kaksne algoritme uporablja garmin ampak polar mi je v fitnessu vedno kazal normalen srcni utrip. Ne vem v cem je problem ali pa hocejo cimvec pasov za okoli josk prodati. Ker ce ne zalaufam katerega izmed programov, mi na watchface kaze cisto normalen utrip. Pri benchpressu +100kg tiste pol minute pac nimas 50-60rpm ampak krepko preko 150. Tako ki pa na koncu 40 min anaerobne vadbe pokaze avg 66rpm. Zakon. Saj pravim prvi in zadnji garmin.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Kot prvo disclaimer - nikakor nočem Garmina zagovarjati ali koga prepričevati, da je oh in sploh, kakor ga tudi nočem popljuvati.
Garmin se je IMHO pri F6 zaplezal podobno kot se je Huawei z agresivnim battery managementom in s tem podaljševanju časa med polnjenji.
Tako furajo izven aktivnostih en model merjenja pulza, ki (najverjetneje) delujeje z zmanjšano frekvenco utripov WHR senzorja. To sprejemljivo deluje za merjenje 24/7 - seveda pa “zmanjkajo” kakšni “peaki”, kjer pulz nenadoma skoči.
Ampak jim je očitno nekaj tega “algoritma” ušlo tudi med določene aktivnosti - recimo hoja, pohodništvo,“fitnes” ... - dočim recimo “tek” teh težav nima (torej ni težava senzor!).
Kar boli je, da ali res ne najdejo napake - ali je celo nočejo najti - in ne vem kaj je huje.
Mene sicer malo moti, da ima to težavo - a ker sem začel s F3 in od takrat nosim prsni pas ob aktivnostih in sem to navado tudi obdržal po prehodu na F5 in sedaj F6, a vsseno ostaja grenak priokus.
Sicer so z zadnjim FW se malo premaknili v smer teh popravkov, a vseeno dvomim, da bodo pred F7 rešili, če sploh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Sej v tem je problem ker praktično nič ne rešijo. Samo menjajo izdelek v garanciji. Počasi znoriš z tem pošiljanjem ur sem pa tam
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
No ja - garancija in mehanska napaka je eno (in če je napaka v dizajnu in zaradi tega prihaja do mehanske odpovedi, pač res ne morejo nič rešiti), popravek FW in s tem popravek SW funkcionalnosti je drugo. In če slednjega nočejo rešiti je to pač znak, da se jim
iebe za uporabnike ali pa da res ne znajo - oboje je slabo.
Sranje je, da imajo pa drugi proizvajalci druge “napake” - in je nas uporabnikih, da se odločimo za eno ali drugo - ali za nobeno.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.680
2.330
113
Pomurje
moram probati dejavnost "tek" da vidim če res prav kaže WHR.

V bistvu mi je vseeno kakšna dejavnost piše, ker ne delam statističnih anazil po dejavnostih.

Kako dolgo drži baterija v pasu?