Fenix 6

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
% kisika v krvi se mi zdi.

In ogromno baterije požre.:p

Če ne potrebuješ kontrole aklimatizacije na visoke nadmorske višine, je pač igrača. Sem pa malo primerjal z “medicinskim naprstnim” in ne v območju +/- 1% kar je OK.
Načeloma bi moral imeti nad 95%, če je manj se da sklepati na težave z dihanjem ozr. pljuči (pljučnica / corona) - se pravi še eno orodje za ustvarjanje panike. :fredi:
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
Ura se je posodobila na 10.10 vendar pri WHR ni neke razlike. Še vedno je cca 40 utripov pod meritvami s pasom.
Visinomer dela za en drek. Na tenisu kaže tudi do 150 metrov gor/dol :) v dveh urah aktivnosti. Zdaj bom potestiral umerjanje po GPSu.
Barometer kaže kar solidne meritve, zato me čudi kaj je z višinomerom.

Ura je prijetnejša za nosit kot F3 zato jo imam gor 24h
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Glej po moje je ni ure, ki lahko da zanesljiv srčni utrip na zapestju. Še Omron in zdravniki pravijo, da meritve krvnega tlaka na zapestju niso zanesljive in so samo indikator. Pa so oni profesionalci, ki se samo s tem ukvarjajo.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
Glej po moje je ni ure, ki lahko da zanesljiv srčni utrip na zapestju. Še Omron in zdravniki pravijo, da meritve krvnega tlaka na zapestju niso zanesljive in so samo indikator. Pa so oni profesionalci, ki se samo s tem ukvarjajo.
Vsekakor so ure ki tudi na zspestju kažejo sprejemljivo(za rekreativca) natančen utrip, ampak v to kategirijo F6 očitno (še)ne spada.
Verjetno uporabniki zapestnih HRMjev tudi vedo, da utrip na zapestju malce zakasneva,...in je zadeva za intervalni trening slabša in ne bo nikoli ba ravni pasu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
Glej po moje je ni ure, ki lahko da zanesljiv srčni utrip na zapestju. Še Omron in zdravniki pravijo, da meritve krvnega tlaka na zapestju niso zanesljive in so samo indikator. Pa so oni profesionalci, ki se samo s tem ukvarjajo.
+- 40 utripov ni ok. Komot bi sprejel +- 10 utripov kot je bilo pri F3.
Če so 2 modela nazaj zadeli whr bi lahko tudi sedaj pri F6
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Po mojih izkušnjah je (pri Fenixu 6X) precej odvisno tudi od športne aktivnosti. Zadnjič sem pozabil vzet pas, ko sem šel na bicikel, in se mi je zdel pulz po občutku kar realen (140 povprečje cele fure, 168 povprečje na vzponu in max 186) za razliko od smučanja recimo, kjer je bil vedno totalno off (povprčje ene 30% manjše kot s pasom) in mi je bilo že po občutku jasno, da nima veze z realnostjo (goniš na polno, srce razbija, ura pa kaže 120-130...). Podobno pri surfariji recimo, če pogledam aktivnost, kjer sem imel zgolj WHR (pas ostal na plaži) povprečje 102, max 125, potem pa druga (sicer čist ločena, ampak spet ne toliko bolj intenzivna) aktivnost s pasom povprečje 142 in max 186. Razen, če so uspeli kaj popravit z zadnjimi updatei, jih je bilo kar nekaj (tazadnjo furo s kolesom sem imel že na 10.10.0.0, surfarijo še 9.92.0.0, smučarija pa 6.10.0.0 oziroma brez pasu pomoje še na 5.X). Po release notesih sicer nisem zasledi, da bi bili kakšni fixi v zvezi s s tem.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Beta 10.75 in 10.77 sta zunaj - že pri 10.75 so malo “ujeli” WHR pri hoji. Imam občutek, da jih je sprememba višine, nizek pace in “šparanje” baterije ter opozorilnik na visok pulz “jahal” in da sedaj to (sramotno šele po letu dni) rihtajo.
Aja - od kod ideja da je boljše - sem v soboto bil z 10.75 na sprehodu - in ne moreš verjeti - končno videl pulze nad 130.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Priznam, nisem prebral cele teme.
Kaj pa fenix 5x, sedaj je pa že cena kar "ugodna". Ali imajo kakšne težave, ali je vredna 400€. Oz ali je fenix 6x vredna toliko več denarja in je res toliko boljša ura?
Kaj za ta denar dobim od garmina boljšega? Všeč mi je safirno steklo, da ni potem ura cela popraskana. Sem imel safirno steklo na klasični uri in je super.
Sedaj imam Amazfit stratos 2, pa bi rad boljšo uro, z natančnejšim merjenjem utripa, daljšo življenjsko dobo baterije...
 
Nazadnje urejeno:

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
spet jim connect ne dela
Sem včeraj in danes porabil kar nekaj časa in iskal informacije o uri.
Je res starejši model ampak nikjer nisem našel odgovora, če je novejši fenix 6 serija toliko boljša, kot je dražja. Uporabniške izkušnje. Pa fenix 5x plus je tudi kar dražji. Nihče pa ni napisal kakšne so prednosti novejše 5x plus in 6 serije, ali so bolj natančne meritve, gps,....