Fenix 6

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Zelo sem se veselil podatka o višini, vendar… Uro sem umeril pred štartom na Grintovec in se je ves čas motila za cca 80m. Kr neki.
Bodi pozoren kako deluje višinomer. Pred vsako aktivnostjo ura umeri višinomer (nastavitev samodejno) na podlagi GPS signala in barometričnega senzorja. Ni več potrebno umerjanje ure.
Pri meni so sedaj odstopanja do 3 m in med aktivnostjo deluje v redu. Meni je Garmin zamenjal uro prav zaradi nepravilnega delovanja višinomera, sem se pa moral kar potruditi, da sem to dosege , so me prepričevali, da je to v redu ( Garmin Slovenije, prodajalec, ura je bila v garanciji). Sam nato preko neta kontaktiral Garmin US (sem se pač prijavil kot , da sem z Aljaske) , ki me je preusmeril na Garmin UK za Evropo. Poslali so mi navodila za test ure, na kar so ugotovili , da je potrebna zamenjava ure. Zamenjava je bila izvedena na Garmin Slovenije.
Na uri je sicer vse ostalo delovalo v redu, samo višini so me jezile, glede na ceno je neumno, da nekaj ne dela kot treba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit in Kamele0N

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
alojzp
A si navodila za test splošna? Če ja - daj jih tukaj objavi ali vsaj ZS.
Hvala.
Ni problema, to so navodila, ki sem jih prejel:
Test velja za večino ur z barometričnim senzorjem. Preizkušeno na fenix 3 in fr935.

Would you be able to put your device into test mode, and send in a photo of the values on the screen, here is how -
  1. Power off device
  2. Hold the Down key
  3. Press and release power button (while still holding the Down key) to put in test mode
  4. Press the Back key 8 times
Sliko sem poslal.Ne vem pa, kakšna je razlika med pravimi in napačnimi vrednostmi. Ura je kazala cca 10 mb nižjo vrednost od dejanske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in boc

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Še prevod

test ure
ugasnemo uro
držimo tipko dol in prižgemo uro ves čas držimo tipko dol
z tipko nazaj gremo skozi testne menije
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Za updejte moras imeti internet povezavo, kako naj ve ura kaksno vreme bo. Nekateri niste odrascali ob starih suuno in seiko ABC urah kjer si iz grafov barometra hitro napovedal dolgotrajno dezevje ali nevihto. Meni je bila fajn app iz accuweatherja, ki je do 120min vnaprej napovedovala padavine, res skoraj do minute natancno.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Update mi je še razumljiv, vreme pa žal ne. Telefon mora uri prek bluetootha javit vreme, kljub temu, da ima ura dostop do neta. Ne zdi se mi to neka huda rešitev.
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Kolikor vidim v navodilih gre vsa komunikacija z ure preko garmin connect s telefona. V navodilih piše , da je ura tovarniško umerjena in se pred vsako aktivnostjo, ko dobi GPS signal, samodejno umeri višino. Kolikor sem opazil, za umerjanje ne potrebuje povezave z netom, je pa v redu, če nekaj časa počakaš preden pritisneš start, da pridobi bolj natančne podatke z GPS . Konkretno danes sem šel na tek brez telefona in se mi je ura pravilno umerila. Vse aktivnosti imam na garmin connect in endomondo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motoristic

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A kdo ve kako deluje program treadmill, se pravi indoor laufanje po tekaski stezi? Kljub temu, da ni imela signala gps (fenix 5), je racunala nenormalno natancne podatke. Recimo pri 5km teku po podatkih na stezi mi je ura izracunala med 5.1 in 4.9km. Se uci kako teces v naravi in potem primerja podatke?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Nastaviti si moraš dolžino koraka, računa namreč “koraki X dolžina koraka”, če nima GPS.
Kar pa ne deluje na stezi, ker ti “prvo nogo” vleče nazaj in s tem kvari pravo dolžino koraka. Imaš pa nekje v nastavitvah možnost kalibracije “koraka na stezi” - odtečeš na stezi in vneseš razdajajo, ki ti jo steza prikaže. Seveda je ta kalibracija veljavna samo za tisto stezo.
Sam tega sicer ne uporabljam, ker po eni strani ni rečem pogosto na stezi, če pa že SP to steze v različnih fitnesih po hotelih, pa drugi strani se nima smisla obremenjevati za napako ranga 2-3%. Bolj važno je, da se prešvicaš.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hvala, kolikor se spomnim sem dvakrat ali trikrat moral po opravljenem teku na treadmillu popraviti dolzino teka. Saj tudi sam ne opravljam, ampak, ko imam treninge si pac vzamem pol ure cajta na koncu za kardio, da je spotoma.
 

hudini

Zelenc'
16. okt 2019
11
1
3
Bodi pozoren kako deluje višinomer. Pred vsako aktivnostjo ura umeri višinomer (nastavitev samodejno) na podlagi GPS signala in barometričnega senzorja. Ni več potrebno umerjanje ure.
Pri meni so sedaj odstopanja do 3 m in med aktivnostjo deluje v redu. Meni je Garmin zamenjal uro prav zaradi nepravilnega delovanja višinomera, sem se pa moral kar potruditi, da sem to dosege , so me prepričevali, da je to v redu ( Garmin Slovenije, prodajalec, ura je bila v garanciji). Sam nato preko neta kontaktiral Garmin US (sem se pač prijavil kot , da sem z Aljaske) , ki me je preusmeril na Garmin UK za Evropo. Poslali so mi navodila za test ure, na kar so ugotovili , da je potrebna zamenjava ure. Zamenjava je bila izvedena na Garmin Slovenije.
Na uri je sicer vse ostalo delovalo v redu, samo višini so me jezile, glede na ceno je neumno, da nekaj ne dela kot treba.

Imam enak problem z višinometrom kot si ga imel ti.Kontaktiral sem Garmin EU v UK.Tudi jaz sem jim moral poslati sliko ure v testnem načinu.Odgovorili so mi da je ura defektna in da naj kontaktiram Garmin Slo za menjavo ure.To sem tudi storil ampak serviser mi je po telefonu zelo arogantno dejal da morajo uro najprej preveriti in da verjetno ni nič narobe z njo.Kaj naj storim?
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
Imam enak problem z višinometrom kot si ga imel ti.Kontaktiral sem Garmin EU v UK.Tudi jaz sem jim moral poslati sliko ure v testnem načinu.Odgovorili so mi da je ura defektna in da naj kontaktiram Garmin Slo za menjavo ure.To sem tudi storil ampak serviser mi je po telefonu zelo arogantno dejal da morajo uro najprej preveriti in da verjetno ni nič narobe z njo.Kaj naj storim?
Po telefonu ne urediš nič.
Upam , da imaš uro v garnciji, rabiš račun, ki ga po mailu pošlji na servis Slovenije. Verjetno je Garmin UK že posredoval na Garmin Slovenije (pri meni je) kaj je z uro. Sam sem še en dan nastavil na barometer. Pri meni je tlak nihal za cca 4 mb sem naredil sliko grafa in to sliko nesel s sabo.Greš na servis v Šenčur, mene je sprejela zelo prijazna deklica na sprejemnem mestu.Poveš, kaj so ti sporočili ter zaženi test. Tako sem naredil jaz, nato je deklica z uro odšla k serviserju, ko je prišla nazaj je povedala, da bodo uro zamenjali. Po telefonu te itak vsi prepričujejo, da je z uro vse v redu.
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Se kaj ti problemi oz ti porodni krči umirijo ? Ker to ko berem tukaj in tujih formih me mine,da bi kupil Fenixa 6 ... Upam da bo z naslednikom drugo leto kaj boljse.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Se kaj ti problemi oz ti porodni krči umirijo ? Ker to ko berem tukaj in tujih formih me mine,da bi kupil Fenixa 6 ... Upam da bo z naslednikom drugo leto kaj boljse.
Seveda se umirijo, pri F3 so se po dobrega pol leta, podobno pri F5. Dvomim, da bo F7 že naslednje leto, bo pa takrat F6 najverjetneje že brez večjih problemov.
Sicer se pa potolaži, ker pri konkurenčni firmi obljubijo kup funkcij, pa jih v začetku prodaje več kot pol manjka in preden dodajo manjkajoče in uredijo kar je narobe, enostavno ukinejo model (in podporo zanj) ter predstavijo nov model.
 

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
68
25
18
Glede servisa sem imel "podoben" primer z Fenix 5 Plus. Dogajal se mi je t.i. battery drain, ko mi je v določenem momentu v parih urah spraznilo uro na 0%. O tej težavi je bilo veliko napisanega tudi na uradnem Garmin forumu, kjer je bilo tudi napisano, da Garmin UK take ure zamenja z novo. Kontaktiram Garmin SLO Servis in jim vse to povem, oni pa, da moram uro k njim poslat, da jo oni stestirajo. Ura je bila pri njih 10 dni in potem so mi jo vrnili z obrazložitvijo, da je vse ok.

Uro napolnim, jo dam na roko in glej ga zlomka ... že drugi dan, nošenja sem mi spet zgodi battery drain. Jih spet kličem, a oni pravijo, da je z uro vse OK.

Kontaktiram Garmin UK, jim vse obrazložim (naj omenim, da so zelo odzivni). Takoj dobim odgovor, da je z uro nekaj narobe in da sem upravičen do menjave. Od mene zahtevajo ser. številko, da jo posredujejo na Garmin SLO. Pošljem jim ser. št. in v kopijo prejemnikov maila, kjer je bila vsa korespondenca z Garmin UK, dodam še mail od Garmin SLO.

Počakam par dni in pokličem Garmin SLO in oni arogantno, da Garmin UK nima pojma, ker oni ure niti videli niso in da ure ne bodo menjali. Kontaktiram še enkrat Garmin UK, jim vse povem in potem so oni še enkrat kontaktirali Garmin SLO in končno uro zamenjali z novo.

Nova ura deluje tako, kot je treba .....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Tsunamii

hudini

Zelenc'
16. okt 2019
11
1
3
Se kaj ti problemi oz ti porodni krči umirijo ? Ker to ko berem tukaj in tujih formih me mine,da bi kupil Fenixa 6 ... Upam da bo z naslednikom drugo leto kaj boljse.

Sem pozabil povedat da se gre za fenix 5x plus sapphire, kupljena preko ebaya iz Italije,ura je stara 3mesece potemtakem je še v garanciji?
 

alojzp

Pripravnik
4. jul 2013
45
6
8
O strokovnosti in kdo nima pojma (Garmin uk ali Slovenije) pove odgovor, ko sem prvič kontaktiral servis Garmin Slovenije
citiram "
Spoštovani,
Neko napako lahko pričakujete vedno če ne zaradi drugega zaradi ukrivljenosti zemlje in nenatančnosti GPS signala. Priporočam da pred začetkom treninga umerite višinomer potem pa pustite na samodejno."
Torej je po njihovo barometrični senzor odvisen od ukrivljenosti zemlje.
Menim, da je pač Garmin dobil "škatlo" defektnih senzorjev, ki jih je vgradil v ure. Iz tega razloga v svetu Garmin brez problema menjava ure. Nekateri poročajo, da jim je Garmin že petkrat zamenjal uro zaradi višinomera.