EVJ KABELSKI TV

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ravno sem šel preverit EON box.
Podnapisi laufajo in ni možnosti hitrega izklopa.
Moraš iti čisto not v nastavitve in izklopiti, ampak potem ti na programih kot so Fox discovery itd tudi ne delajo.
V glavnem bedarija.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz sem imel enake težave na EON app. Takole vam povem. Najprej so bili podnapisi za gluhe na kanalih ZDF, ARD, KABEL1 in 3SAT. Po nekaj pritožbah na TM in na forumu, so sedaj te podnapise uredili. Ostali so samo še na 3 SAT. Preko kartice, če so podnapisi bili, si jih na TV-ju enostavno izklopil. EON app, pa sploh nima nobene opcije glede podanpisov.

Sem sedajle probal in so samo na ARD nemski podnapisi... ce zavrtim eno sekundo ogled nazaj, podnapisov ni ... seveda dokler spet ne prestavim na "live stream" ...
Pasted_Image_16_04_2020__09_37.png


Sem sel dol k tastu preverit na D3 box... in tam jih ni ...

Pasted_Image_16_04_2020__09_38.png


Se jih pa na D3 box vkopit po potrebi ...

Pasted_Image_16_04_2020__09_39.png


Pasted_Image_16_04_2020__09_40.png


To recimo manjka na Eon box-u, da bi se dalo izklopit/vklopit po zelji uporabnika ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ravno sem šel preverit EON box.
Podnapisi laufajo in ni možnosti hitrega izklopa.
Moraš iti čisto not v nastavitve in izklopiti, ampak potem ti na programih kot so Fox discovery itd tudi ne delajo.
V glavnem bedarija.

Ta nastavitev velja samo za podnapise na drugih programih ... ne vpliva pa na prikaz podnapirosv pri nemskih programih, kar je problem... Tudi ce tukaj izberem "No subtitle", se pri tistih nemskih, ki so problematicni, vseeno prikazuje nemski podnapisi ... Pa se to ne vedno ...

Pasted_Image_16_04_2020__09_43.png
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Kot vidim je najbolj enostavno iti na boxu za par sekund nazaj.
Kar pa ni ravno na nivoju uporabniške izkušnje.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Probal prejle tudi na EON box in mi je ravno ta nastavitev izklopila nemeške, če sem dal obe opciji na No subtitle (je pa res nepraktično).

Problem je uglavnem EON box pa očitno nekateri televizorji, ki te podnapise prikazujejo, čeprav niso vklopljeni za nemški jezik. Jaz na LGju tega problema nimam, pa očitno tudi na D3 dela ok. Problem ostanejo edino teletext podnapisi (na ostalih kanalih so večino pravnilno oznčeni DVB), ki jih očitno večina naprav by default prikazuje. Zakaj, vprašajte proizvajalce :) Vrjetno če bi komplet odrezali teletext PID se bo pa spet javilo X ljudi, ki bo pizdilo, zakaj ni teletexta in podnapisov za gluhe. Vrjamem pa da je kak drug ponudnik naredil tudi to.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Probal prejle tudi na EON box in mi je ravno ta nastavitev izklopila nemeške, če sem dal obe opciji na No subtitle (je pa res nepraktično).

Pred casom, ko sem to probal, ni pmagalo... Sedaj sem kot prvi jezik pustil SLO, drugi jezik pa sem izbral "No subtitle" ... in kot kaze to deluje... Na ARD se zaenkrat pondapisi ne prikazujejo... se pa prikazujejo slovenski tam, kjer so na voljo (recimo SciFi, in ostali tuji, predvsem angleski programi) ... Ce bo tako ostalo, bo kar OK ... :D
 

miki133

Pripravnik
19. nov 2008
80
40
18
Ta nastavitev velja samo za podnapise na drugih programih ... ne vpliva pa na prikaz podnapirosv pri nemskih programih, kar je problem... Tudi ce tukaj izberem "No subtitle", se pri tistih nemskih, ki so problematicni, vseeno prikazuje nemski podnapisi ... Pa se to ne vedno ...

Poglej priponko 32783
Ne vem točno glede EON boxa, morda v živo prepušča vse do TV sprejemnika,
predlagam, da poizkusiš še v menuju TV sprejemnika izklopiti podnapise in bo morda
potem mir glede podnapisov iz TTX-a
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kot kaze bodo se malo podrazili :) ... Se dobro, da bo na moji lokaciji kmalu optika... in kolikor je bilo receno, bomo sli lahko na vse ponudnike (Telekom, A1, T-2,...) ... razen na Telemach ;):D ...
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28

Pa te cene so že nekaj časa....le da se je sedaj uradno spremenilo ime paketa iz EVJ XL (moj stari paket) v EON Light, cena se je pa tudi že spremenila pred časom v mojem primeru iz 32,90 na 38 evrov, meni je to še vedno ugodno, internet se mi je povečal iz 10/1 na 100/5, da o boljši programski shemi sploh ne govorim je zadeva vrednih tistih pet evrov razlike..., ker bom na enem televizorju uporabljal kartico na drugem pa aplikacijo EON TV smart, dodatnih stroškov nimam...

 
Nazadnje urejeno:

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Jest, :poreden:, za Medvode ne bo šlo, ker imate - dobite novo napeljavo optike, in bo možno samo Telekom - (saj za prvih 6 mesecev), tako bi naj rekli vsem v Preski, prjatu je tudi mislil vzeti od T2 pa so ga zavrnili ravno zaradi tega.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pa te cene so že nekaj časa....le da se je sedaj uradno spremenilo ime paketa iz EVJ XL (moj stari paket) v EON Light, cena se je pa tudi že spremenila pred časom v mojem primeru iz 32,99 na 38 evrov

Ja... pri nizjih paketih se je podrazilo ze takrat... pri visjih pa se bo verjetno sedaj... Trenutno imam recimo dva EON Boxa in en D3 box... Zaracunavajo mi 2x po 3€ za dodatni box, en pa je brezplacen... Po novem bo to slo verjetno po Telemach ceniku in bom moral namesto 2x3€ placevati 2x5€ ... Bomo videli... itak so racuni od "prenove programske sheme" kot to se vedno imenujejo pri EVJ ... vsak mesec malo drugacni zneski... ceprav je storitev enaka ...

evj-telemach_24640DE9.png
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
130
6
18
Obcina Medvode pravi:

Ponovno poudarjamo, da Telekom Slovenije d.d. gradi odprto optično omrežje, kar pomeni, da boste prek tega omrežja lahko sklenili pogodbo s KATERIMKOLI operaterjem in to KADARKOLI po izgradnji hišnega priključka.

 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Hvala za podane informacije, tudi to je vse povedal: Naročil si je T2 - (zavrnjeno zaradi vzroka podanega zgoraj), je probal na A1 (vzrok isti), in je potem dobil s strani Telekoma obrazloženo zakaj. Vzel je optiko od Telekom. Ali pa naprej kabelski trojček : tv - štekal, kockal, net prekinjal, itd.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jest, :poreden:, za Medvode ne bo šlo, ker imate - dobite novo napeljavo optike, in bo možno samo Telekom - (saj za prvih 6 mesecev), tako bi naj rekli vsem v Preski, prjatu je tudi mislil vzeti od T2 pa so ga zavrnili ravno zaradi tega.

Tisti, ki je najprej hodil okoli in pobiral podpise za sogalsaj, da lahko kopljejo, je najprej rekel, da sicer gradi Telekom oz. GVO... vendar da naj bi to bilo financirano iz evropskih sredstev in da bomo lahko izbrali kateregakoli ponudnika... Zadnjic sem govoril se z z enim drugim (nadzorni, projektant ali nevem kaj) in je rekel,d a bomo lahko izbrali kateregakoli ponudnika, razen Telemach, ker ima Telemach tukaj lastno omrezje (sicer menda samo v upravljanju od EVJ oz. Zavoda Kabelska Medvode) ... Med tem casom so tudi Telemachovci pospeseno nekaj obnavljali kabelsko omrezje, kopali in menjali kable ... in to ne po istih trasah, kot je bilo prej kabelsko ali telefonsko omrezje ampak ponedok cisto na novo... Ko so gradili to omrezje so delali skupaj takrat se PTT (sedaj Telekom) in kabelska Medvode ...

Bomo videli, kako bo... Itak si nisem mislil, da bom dozivel to, da nam bodo sploh pripeljali optiko do hise... Sedaj imem cev ze do hise :) ... in kot je bilo receno bodo v roku enega meseca ze menda filali cevi z opticnimi vlakni ...

Lani poleti je celo okoli hodil nekdo, ki je za T-2 hotel pobirati podpise za prikljucek ... Sem takrat rekel, da bom podpisoval sele takrat, ko bo optika ze napeljana... :) ... se celo takrat sem dvomil, da bo sploh kaj iz tega... Nekaj mesecev kasneje pa je prisel ta, ki sem ga omenil na zacetku in je zbiral soglasja, da lahko kopljejo za optiko ...

Celo obvestili so nas takrat, naj ne nasedamo ... >> https://www.medvode.si/objava/202604

optika_medvode_246411FA.png
 
Nazadnje urejeno:

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
130
6
18
Po naši ulici priklapljajo ravno ta teden optiko :D Zaenkrat je meni Telemach še vedno ok če pa se kdaj v prihodnosti kaj zalomi pa bo rešitev takoj pri roki;)
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Ja... pri nizjih paketih se je podrazilo ze takrat... pri visjih pa se bo verjetno sedaj... Trenutno imam recimo dva EON Boxa in en D3 box... Zaracunavajo mi 2x po 3€ za dodatni box, en pa je brezplacen... Po novem bo to slo verjetno po Telemach ceniku in bom moral namesto 2x3€ placevati 2x5€ ... Bomo videli... itak so racuni od "prenove programske sheme" kot to se vedno imenujejo pri EVJ ... vsak mesec malo drugacni zneski... ceprav je storitev enaka ...

Verjetno boš imel en EON box brezplačen, drugega in D3 sprejemnik pa boš moral plačati, moraš pa vedeti da je drugi EON box 5 evrov in ne 3 evre kot D3 sprejemnik, tako da bi znal 2 evra več plačevat ?

Zaradi tega sem si sam omislil android box na katerega sem namestil aplikacijo EON TV smart in zadeva deluje kot na EON boxu :) pa še mesečne naročnine za box ni....

tttt.jpg