EVJ KABELSKI TV

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
Aja ne dela tudi dekoder za ogled nazaj od Predvajaj.si ... Programe sicer najde (prikazuje ime programa in informacije)... a je crna slika in cez cas napise “no signal” ali nekaj podobnega... So na Telemachu rekli, da me bo poklical tehnik, da se dogovori za obisk... in da bo verjetno treba menjat skatlo (predvidevam, da tudi ponudnika)...
A optika pa ni prisla do tebe? Saj so vlekli v skoraj vsako ulico in desetkrat kopali in zasipali ;).

Jernej
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
A mogoce se kdo opazi da je tv signal bistveno boljsi sedaj od Telemacha kot pa prej od EVJja? To sedaj je res top slika prej so pa zal bili bolj zmazki sploh tisti kanali ki niso bili v HD.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Slika jr dosti boljša, na našem koncu že menjajo strojno opremo, malo prej mi je kolegica spotočila, da so ji dsnes zamenjali modem z novim in prinesli kartico... Da pač imajo seznam in menjajo po seznamu... Tako da nekaj se premika...
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Res je... pri meni so na enem TVju predvsem nemski programi dostikrat "kockali" ... In ravno tiste najvec gledam :) ...

Enako tudi jaz Torej smo uporabniki EVJ ja z dansnjim dnem doziveli pravo renesanso in smo stopili iz teme na svetlo skoda edino da je toliko casa trajalo...sicer pa kdor se zadnji smeje....
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Kako si pa sedaj dobil nov IP če ne čez DHCP? Ali so vas dejansko obvestili, da si morate ročno spremenit nq točno določen IP.

Drugače ima Telemach, kolikor vem, povsod drugod DHCP tudi za statične naslove.

Ja res je dobil sem IP preko DHCP-ja vendar je bil vedno enak se pravi statičen 213.xxx.... Sedaj je pa 178.79.xxx.....
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Ali se že ve kakšna naj bi bila hitrost interneta, če si prej imel paket EVJ Max trojček ?
Imam pa kabeljski modem Arris in nato pa še Microtik ....
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
EVJ Maxi nova hitrost je 100/5 Mb, vsaj tako piše v obvestilih

klik

Ta obvestila je treba jemati malo z rezervo ... Tam sicer pise, da je nova hitrost za paket EVJ Maxi trojcek od sredine decembra v Medvodah 60/3 in v Zagorju 100/5 ...

Sam imam EVJ Mega trojcek (Medvode) in je bila hitrost od sredine decembra dvignjena iz 125/6 na 250/6 od vceraj dalje, ko so preklopili na novo shemo pa je kot kaze 250/10 ... Kot kaze, je treba gledat kar tisto ponudbo, ki velja za omrezje v Zagorju tudi za Medvode ...

Screenshot_23_01_2020__19_04_23DA17D5.png


Glede na to, da smo sedaj "novi" Telemach narocniki, upam, da bomo upraviceni do akcijske cene za pakete EON ...

Paketi_EON_23DAC66F.png
 
Nazadnje urejeno:

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Ta obvestila je treba jemati malo z rezervo ... Tam sicer pise, da je nova hitrost za paket EVJ Maxi trojcek od sredine decembra v Medvodah 60/3 in v Zagorju 100/5 ...

Sam imam EVJ Mega trojcek (Medvode) in je bila hitrost od sredine decembra dvignjena iz 125/6 na 250/6 od vceraj dalje, ko so preklopili na novo shemo pa je kot kaze 250/10 ... Kot kaze, je treba gledat kar tisto ponudbo, ki velja za omrezje v Zagorju tudi za Medvode ...



Glede na to, da smo sedaj "novi" Telemach narocniki, upam, da bomo upraviceni do akcijske cene za pakete EON ...

Torej imaš sedaj tudi EON ogled za nazaj :cool:
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne nimam... upam pa, da bomo lahko imeli... Sedanji “ogled nazaj” (preko Predvajaj.si) ne deluje... Sem posodobil programe pa jih socer najde, samo jih ne predvaja... Da se edino izbrat program in potem gledat za nazaj... ne pa programa v zivo...
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Pri meni ni take hitrosti kot se oglašuje oziroma je bila že prej omenjena hitrost pri EVJ ... kot sem že napisal router nebi smel biti problem glede na to da je nov Microtik .... Mogoče težava v tem da imam Arrisa. Bo treba poklicti na TP ;)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Lahko je odvisno tudi od opreme... Najbolje je testirat direktno preko kabla... brez routerja vmes ... Ce je takrat OK, to pomeni, da je problem v opremi ali kablih naprej od modema (da ne omogoca take hitrosti ali da je lahko napacno nastavljen ... )... Ce pa meris preko WiFi, pa je lahko problem tudi v motnjah ... ali pa v tem, ce uproabis 2,4 GHz namesto 5 GHz WiFi ...
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Ne nimam... upam pa, da bomo lahko imeli... Sedanji “ogled nazaj” (preko Predvajaj.si) ne deluje... Sem posodobil programe pa jih socer najde, samo jih ne predvaja... Da se edino izbrat program in potem gledat za nazaj... ne pa programa v zivo...
Pokliči na telemach....pa vprašaj... ;) pa boš verjetno presenečen...


Kar se hitrosti tiče sem sam moral menjat router, če pa sem dal kabel direkt v modem je šlo normalno skozi.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pokliči na telemach....pa vprašaj... ;) pa boš verjetno presenečen...

Saj sem... pa ne vedo najbolj tocno... Problem je ta, ker eni pravijo, da EVJ-ja ni vec, da je to sedaj Telemach, drugi povedo, da je EVJ se vedno... in da to ni Telemach omrezje ampak neko "hibridno" omrezje ... in da zaenkrat ni vse enako kot v Telemach omrezju ... Skratka... veliko zadev se "visi v luftu" :) ... in ne vedo tocno kako in kaj ...

Aja... zakaj si napisal, da bom verjetno presenecen? Ves kaj vec kot na Telemachu? ;)
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Na žalost ne vem nič več vse je ena "zbrka" kot kaže bo potreben še kakšen mesec, da vse uredijo... je pa ena moja kolegica rekla da je klicala na telemach in ima sedaj eon, pokazala mi ni, da bi lahko to potrdil, sem tudi sam klical pa so mi rekli, da ga nimam ker imam še star paket.. tako da kaj več ne vem... Po mojem bo itak treba pol vzeti vsaj telemachov paket če boš hotel ogled za nazaj vsaj tako sam razumem zadevo...potebeno bo še nekaj časa

Lahko samo to potrdim, da so včeraj kolegici zamenjali modem in dostavili kartico, delavec od telemacha ji je rekel, da to menjajo vsem in gredo po seznamu, do mene še niso prišli, itak imam gigabitni router in se mi ne mudi, pa tudi ko pridejo menjat modem bom rekel da mi wifi v njihovem modemu izklopijo, saj bim uporabljal svoj router...
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
So me danes klicali iz Telemacha in mi je prijazna gospodicna razlozila vse ... Torej... dobim paket EON Full, ki je nek prilagojen paket za EVJ ... Menda pride tehnik v naslednjih dneh, da dostavi opremo... Dobil pa naj bi menda Eon Box (z ogledom nazaj za 7 dni) in se je nastevala, koliko programov (161 TV in 112 radijskih), hitrost interneta do 250/10 ... Dodatno pa je rekla, da lahko dobim zastonj za 24 mesecev se en Eon Box... ampak ga zal ni mogla dodat preko sistema... in je potem brezplacno dodala en D3 box, ki ima moznost ogled nazaj za 3 dni ... in staticni IP ... Vse skupaj naj bi po novem stalo 51€ (+ pomoje 1€ za staticni IP ... to se ne vem, kako bo... bom videl potem na racunu. Sedaj sem placeval za Paket EVJ Mega in dodatno "ogled nazaj" 54,90€ ... Torej bom sedaj placeval manj za vec storitev :) ... Bomo videli, kako bo, ko se bo oglasil tehnik ...
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
So me danes klicali iz Telemacha in mi je prijazna gospodicna razlozila vse ... Torej... dobim paket EON Full, ki je nek prilagojen paket za EVJ ... Menda pride tehnik v naslednjih dneh, da dostavi opremo... Dobil pa naj bi menda Eon Box (z ogledom nazaj za 7 dni) in se je nastevala, koliko programov (161 TV in 112 radijskih), hitrost interneta do 250/10 ... Dodatno pa je rekla, da lahko dobim zastonj za 24 mesecev se en Eon Box... ampak ga zal ni mogla dodat preko sistema... in je potem brezplacno dodala en D3 box, ki ima moznost ogled nazaj za 3 dni ... in staticni IP ... Vse skupaj naj bi po novem stalo 51€ (+ pomoje 1€ za staticni IP ... to se ne vem, kako bo... bom videl potem na racunu. Sedaj sem placeval za Paket EVJ Mega in dodatno "ogled nazaj" 54,90€ ... Torej bom sedaj placeval manj za vec storitev :) ... Bomo videli, kako bo, ko se bo oglasil tehnik ...
No sedaj si presenečen, to sem misli, da boš nekaj takega izvedel :p