EVJ KABELSKI TV

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jutri je tudi nas konec na vrsti ;) ... Skoda, ker nimajo nikjer objavljeno, kaj bo v katerem paketu in kaksne bodo cene... Zaenkrat bodo nekaj casa vsi programi odklenjeni...

Ali kdo ve, ali bo mozno sedaj imeti tudi EON box in ce bo ogled nazaj vkljucen... ali bo se vedno treba imeti drugo resitev ( predvajaj.si ali Megatel)?

Spletna stran jim sicer sedaj deluje... informacije pa imajo stare... Hitrosti interneta so tam se vedno tiste pred zadnjo nadgradnjo v zacetku decembra...
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Ja naš konec tudi jutri pride na vrsto! Upam da bodo pakete objavili nekje naslednji teden ker nekako tako se je zgodilo tudi v njihovem zasavskem koncu. Programi pa naj bi bili odklenjeni nekje do konca februarja samo ne vem ali to mislijo na max programov torej na razširjeno shemo ali bo tudi kakšen program iz dodatnih programskih paketov - no počakajmo do jutri. Za EON box in z njim ogled nazaj pa upam da hitro dobim odgovor in ga napišem. Imam pa info od EVJ-ja da naj počasi pozabimo na njihovo spletno stran in naj se pričnemo obračati direktno na Telemach.si. Razumem da je telekomunikacijski del EVJ-ja v Izlakah prešel direktno pod Telemach ni mi pa jasno kako je sedaj s tem v Medvodah torej smo mi tudi pod Telemachom ali še vedno pod EVJ-jem ali pod Medvoško kabelsko televizijo? Hm čudno...
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Zelo slabo informirajo svoje stranke. V Iv. Gorici nisem dobil nobenega obvestila kdaj bo izveden prehod na T-2 (oni so kupili omrežje), kaj z opremo, itd. Skratka, nič od nič. Telemach še kar pošilja račune, tako da še oni nimajo podatkov iz terena.
Tale kabelski del EVJ-ja je shizofren totalno.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Menda je tudi Voyo trenutno odklenjen... vsaj tako je omenila zena, ko so se v sluzbi pogovarjali in je tako rekla sodelavka ki so jo vceraj preklopili na novo shemo... Tako da je kot kaze zacasno vse odprto... Edino nevem, ce se bom sploh spravil urejati seznam programov, preden objavijo, kaj bo v katerem paketu... Ker za to porabim kar kaksno urco, da vse uredim... potem pa se enkrat isto pri mami ;)
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Mi imamo tudi voyo, HBO, Cinestar odklenjen, komaj čakam da bo konec meseca in da zaklenejo ostale programe, ki jih ne bom imel, da jih zložim po vrsti tiste ki jih bom imel..kar se paketov tiče smo mi dobili neko obvestilo prej sem za trojčka evj xl plačeval 32.99 evra po novem bom za 100/5 in začetno shemo 38 evrov, sem klical tudi na Telemach če je v tem paketu vključen tudi eon pa so rekli da ne ker je to še star paket...bi verjetno moral vzeti paket eon light

p. s. imam pa sedaj drug IP
 
Nazadnje urejeno:

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Pri nas je bila danes prav tako narejena nadgadnja in kanali so odprti EPG dela.
IP naslov se je pa spremenil ... upam da ni DHPC :(
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pri nas je bila danes prav tako narejena nadgadnja in kanali so odprti EPG dela.
IP naslov se je pa spremenil ... upam da ni DHPC :(
Kako si pa sedaj dobil nov IP če ne čez DHCP? Ali so vas dejansko obvestili, da si morate ročno spremenit nq točno določen IP.

Drugače ima Telemach, kolikor vem, povsod drugod DHCP tudi za statične naslove.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
So se ze zaceli problemi... IP se je spremenil... in dosedaj sem imel staticni IP... Klicem tehnike, pa pravijo, da je sedaj staticni IP placljiv (OK... ni veliko... 1€ mesecno ... ampak ni bilo nic receno,d a se karkoli spreminja) ... in da bodo to lahko urejali sele drug teden, ker naj bi imeli Telemachovci z EVJ se sestanek, kjer se naj bi dogovorili o teh zadevah :( ... Meni se sicer zdi logicno, da se take zadeve dogovori prej... ampak OK... tako pac je... in pricakujem, da bodo nekaj casa se problemi, preden se vse uredi... Niti Telemach, niti EVJ nista ravno znana po tem, da bi zadeve kar v prvo uredili, da bi bilo vse OK :p
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Kako si pa sedaj dobil nov IP če ne čez DHCP? Ali so vas dejansko obvestili, da si morate ročno spremenit nq točno določen IP.

Drugače ima Telemach, kolikor vem, povsod drugod DHCP tudi za statične naslove.

Modem se ni hotel sinhronizirat tudi po tem ko sem ga parkrat izključil. Nato sem klical na in je rekel da je res neodziven in, da je nekaj resetiral in da naj počakam 10min in če ne bo OK pošljejo tehnika in nov modem. No potem se je zadeva postavila in imam nov IP naslov in ne več 212.xxxx.xxxx.xxx
Tako, da ne vem kako je res pri ostalih. TV mi je pa deloval.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
So se ze zaceli problemi... IP se je spremenil... in dosedaj sem imel staticni IP... Klicem tehnike, pa pravijo, da je sedaj staticni IP placljiv (OK... ni veliko... 1€ mesecno ... ampak ni bilo nic receno,d a se karkoli spreminja) ... in da bodo to lahko urejali sele drug teden, ker naj bi imeli Telemachovci z EVJ se sestanek, kjer se naj bi dogovorili o teh zadevah :( ... Meni se sicer zdi logicno, da se take zadeve dogovori prej... ampak OK... tako pac je... in pricakujem, da bodo nekaj casa se problemi, preden se vse uredi... Niti Telemach, niti EVJ nista ravno znana po tem, da bi zadeve kar v prvo uredili, da bi bilo vse OK :p

Ja to ni bilo napisano nikjer da se spremeni in ne vem kdo je že par postov nazaj napisal, da ima kljub prehodu enak / star ip naslov.
Se pravi sedaj je to plačljivo .....
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Pa saj IP preko DHCP-ja se vam ne bo spreminjal, če boste imeli modem/router prižgan non-stop. Mislim, da imajo operaterji večinoma lease time nastavljen na 24ur... torej je dinamičen IP skoraj statičen.

Jaz imam pri T-2 dinamičen IP in se mi je v petih letih 3x spremenil (ko so bile kakšne tehnične težave in je bil internet za več kot dan v izpadu).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj pa tv a dela vse? Je net morda se kaj hitrejsi?

Net je malo hitrejsi... vsaj upload... kot kaze je sedaj 250/10 (prej 250/6)...


Screenshot_23_01_2020__19_04_23DA17D5.png
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pa saj IP preko DHCP-ja se vam ne bo spreminjal, če boste imeli modem/router prižgan non-stop. Mislim, da imajo operaterji večinoma lease time nastavljen na 24ur... torej je dinamičen IP skoraj statičen.

Jaz imam pri T-2 dinamičen IP in se mi je v petih letih 3x spremenil (ko so bile kakšne tehnične težave in je bil internet za več kot dan v izpadu).

To je mogoce res... ampak ce imas nastavljene VPNje (router to router VPN) ... je to problem, ker je treba na drugi strani popravljat IP... ali pa uproabit softverski VPN klient...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Aja ne dela tudi dekoder za ogled nazaj od Predvajaj.si ... Programe sicer najde (prikazuje ime programa in informacije)... a je crna slika in cez cas napise “no signal” ali nekaj podobnega... So na Telemachu rekli, da me bo poklical tehnik, da se dogovori za obisk... in da bo verjetno treba menjat skatlo (predvidevam, da tudi ponudnika)...
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
RTL hrvaški, living,... so v shemi Balkan tako da ne bodo kar odprti.
Če boste odprli denarnico pa bodo :)
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Sam osebno imam vse odklenjeno in hitrejši net že od sredine decembra, ip se je spremenil in nisem imel nobenih težav ne z internetom ne z tv-jem, eni sosedje so imeli težave ker pač niso tehnični tipi... in niso znali nastaviti tv programov in podobno :cool: so pa malo potem, ko se je zgodila sprememba od vrat do vrat hodili od T2 in spraševali, če bi šli k njim na optiko, sam sem rekel da me to ne zanima, no kar nekaj sosedov se je odločilo za T2, ker so pač imeli nekaj težavic, ki jih sami niso znali odpravit...

Kolikor pa vem pa imajo eni že Eon light paket in ogled za nazaj preko Eon-a, tako da je to potrebno prrverit na Telemach, kakšen paket imaš sedaj, moji znanki so rekli da ima sedaj Eon light... In eon ji deluje le registrirati se je morala...
 
Nazadnje urejeno:

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Evo pri meni TV kanali delujejo vsi in tudi VSE PROGRAMSKE SHEME SO ODPRTE. Ma je res fino za videti kanale ki jih do sedaj nismo mogli imeti in pa nekatere priljubljene kanale v HD torej res superca! Ja sedaj torej bo cca en mesec vse brezplačno potem pa bo potrebno seči v denarnico. Kar se pa tiče interneta mi pa ne deluje in bo potrebna menjava modema CISCO in jutri že pride tehnik in prinese novega. Javim kako bo potem z internetno hitrostjo. Imel naj bi jo 120/4,5 a prijatelj mi pravi da jo ima on sedaj 250/10!