EURIBOR in inflacija

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.105
6.480
113
Zdi se mi, da je tukaj bila točno o tem debata, pa ne najdem več tiste teme. Šlo se je o tem, da dotično na banki sparkasse ne priznajo negativnega euribora in ga smatrajo kot = 0, in tako potem kreditojemalec plačuje isto, kot če bi bil recimo euribor 0% ali pa -2%. Ker pa je euribor že kar nekaj časa negativen, je banka na ta račun kar popapcala velike denarce.

No, sedaj je končno prišlo do epiloga: https://www.delo.si/gospodarstvo/novice/banka-sparkasse-mora-upostevati-tudi-negativni-euribor/

Ps, ne še dokončno saj še zadeva ni pravnomočna in še vedno se ne ve kaj bo banka naredila, ampak ve pa se kaj bo morala.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Gledam stanovanjske kredite (ne zase) pa očitno negativni euribor velja samo za Sparkasse ??? :rolleyes:

 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.105
6.480
113
Saj sploh nikjer nič ne velja, sodišče je nekaj dosodilo, to pa je to, epiloga še ni bilo in vprašanje če bo kdaj :)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Gledam stanovanjske kredite (ne zase) pa očitno negativni euribor velja samo za Sparkasse ??? :rolleyes:


Ko sem sam delal prvi reprogram kredita je NLB uvedel klavzulo da se negativni euribor ne uposteva in je pac samo pribitek.

Sem pa ravno sedaj spremenil spremenljivo v fiksno in je sedaj fiksna taka kot je bil prej pribitek
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Ko sem sam delal prvi reprogram kredita je NLB uvedel klavzulo da se negativni euribor ne uposteva in je pac samo pribitek.

Sem pa ravno sedaj spremenil spremenljivo v fiksno in je sedaj fiksna taka kot je bil prej pribitek
Če pa ni v kalvzuli dobesedno navedno da se negativni Euribor ne upošteva (in se ga upošteva kot nič), se pa negativni Euribor odšteva (to je povečini za starejše kredite)