eSIM

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
Sam imam Samsung A51 in mi ustreza. Žal pa nima eSIM. Našel pa sem tole:

Uporablja kdo?
Imam, enkrat sem uporabljal na Samsung S21. Stvar je funkcionirala brezhibno s QR kodo knowroaming.com. Aplikacija
obstaja samo za Android, kjer upravljaš s profili. Ko sem nastavil primarni profil, ga je prebral tudi na Iphonu 11.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
Kaj pa mislite o četrtem vprašanju:
4. Imam naročnino pri telekomu in glede na ta članek so cene: Cena odhodnega klica v EU (torej tudi v Slovenijo) bo znašala 15 centov na minuto, cena poslanega sporočila SMS 5 centov, cena prenosa podatkov pa 4,99 EUR za 1 GB. Dohodni klic je brezplačen. Se sploh splača kupit kak eSIM za anglijo, če bom potreboval podatke samo za google maps, malo spletnega brskanja in je to-to? Za kakšno nalaganje/dolvleko slik/posnetkov pa se tako lahko uporabi wifi, kjer je dostopen.. Torej za anglijo sploh kupovat eSIM? Dvomim, da bom porabil 1GB mobilnih podatkov...

Lani v dubaju imeli 2gb data sim in nismo nekaj šparali (tudi delili par slik z domačimi) in smo porabili dobrih 900MB podatkov...
Klik za 2 evra 1GB 1 mesec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
64
28
širne planjave Dolenjske
Nazadnje sem uporabil eSim preko aplikacije Airalo in je super delalo. Vse nastimas ze prej in ko prides tja takoj deluje.

Edino moral sem popravit APN nastavitve v mobitelu, da je delal net. Nastavitve so sicer bile vidne v aplikaciji, ampak ce kdo prvic slisi kaj je to APN, nevem kako bi sam to nastimal...
Zdravo, mogoče neumno vprašanje, ampak potrebuješ telefon, ki omogoča esim? Naložiš si Airalo app ter aktiviraš esim? Ali deluje kako drugače? Sori za "čudno" vprašanje.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Obujam temo.. Takrat v UK na koncu niti nisem uporabil eSIM, bom pa jo zagotovo sedaj.. To smo že predebatirali, da ko prideš v ciljno državo, izbereš za podatke, naj se uporablja eSIM. In še me nekaj zanima..
1. Če imaš podatke preko eSIM, Verjetno lahko potem narediš hotspot in še ostali člani uporabljajo ta prenos podatkov, ne?
2. Za 5 dni gremo v Dubaj in bi rabil eSIM (recimo 1GB za 7 dni). Wizzair ma ponudbo za 5 eur (1GB/7 dni), na straneh njihovih operaterjev ("du" in "etisalat") pa nekak ne najdem eSIM. Ima kdo boljši predlog?
 
22. jul 2007
12.813
1.317
113
123
No še mojih 5 cent okoli te teme.
Letos poleti mi je telefon padel iz rok na tla - na ploh.
Itak ekran po padcu ni več deloval in ga nisem mogel več odkleniti, seveda je notri bila e-sim.
In kaj mi je preostalo, da sem moral najprej iti do operaterja, da mi je izdal fizično kartico.
Tako da imajo e-sim kartice prednosti kakor tudi slabosti, da pa se to zgodi nekje v tujini pa raje ne razmišljam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kwa1

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
Če ni skrivnost - kateri operater ? Ne delam reklame, ampak re:do ima prenose esim na fizično SIM urejeno v app.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Namestis app na novi telefon, se vpises s svojimi podatki in aktiviras eSim na novem telefonu… Sicer rabis za to zacasno povezavo preko WiFi ali druge SIM… ampak to pomoje ni nek hud problem…
A nima Telekom tako, da če zamenjaš telefon rabiš vsakič z nova nov eSim?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Samo za info, slučajno sem na Airalo opazil, da imajo boljše cene za regionalne eSim (npr. 1gb/7dni samo za Emirate stane 8,5$, za celotno regijo (bližnji vzhod - 15 držav) pa imajo znižanje iz 15$ na 4,5$ za 7 dni)... ;)

Primer:
1701204613167.png


Bom kar kupil za celo regijo... Verjetno ta regijska v Emiratih nebo delovala slabše kot če bi kupil samo za Emirate, kajne?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.646
1.002
113
Verjetno je vodotesnost telefona boljša, če nima dodatne luknje.
Lahko si aktiviraš sim od doma takoj. Ne rabiš v poslovalnico ali urejati po pošti.
Ne more se ti pokvariti.

Ne moreš pa menjati telefonov on the fly. Dobri operaterji imajo QR kodo kjer eSIM brezplačno registriraš na novi napravi.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.646
1.002
113
Nekje ti pa vsakič zaračunajo po ceniku. Saj pravim eSIM je super pri dobrih operaterjih. Ne vem kaj bi bila tam slabost?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Razmišljam pač... kaj pa iz vidika zlorab? A ni tega e-sranja lažje shackat kot pa kak fizičen sin?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Razmišljam pač... kaj pa iz vidika zlorab? A ni tega e-sranja lažje shackat kot pa kak fizičen sin?
itak. Ruski FSB čaka že leta, da si ti nabaviš esim in da te končno shekajo. Samo za to operacijo imajo v stalni pripravljenosti 75 agentov že kr nekaj let.
Tak da, nena kupi, ker ti bojo smse prebrali in svet bo propadel. :aplauz: