eSIM

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Kaj pa npr. iPhone ki omogoča uporabo dualsim preko esim-a? To bo pri nas mogoče???
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Kul, potem pa morda preizkusim iPhone... kaj pa kombinacija številk? A morata biti obe od Telekoma ali je možno kombinirati eno Telekomovo in drugo npr. A1?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Aja točno, saj je še ena fiksna SIM... :) Pa je že kdo poskusil kako deluje ta dual sim iPhone? Imajo vse logično/smiselno urejeno? Torej da lahko enostavno kličeš ali iz ene ali iz druge cifre ter pošiljaš sporočila?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Aja točno, saj je še ena fiksna SIM... :) Pa je že kdo poskusil kako deluje ta dual sim iPhone? Imajo vse logično/smiselno urejeno? Torej da lahko enostavno kličeš ali iz ene ali iz druge cifre ter pošiljaš sporočila?
Kolega pravi da mu deluje BP na xs maxu (Telekom eSIM + tuja nanoSIM). Izbereš primarno številko za klice in primarno za dato, pa mislim, da lahko za posamezen kontakt še posebaj izbereš preffered SIM. Uglavnem zelo podobno kot na dual SIM androidih, samo da je eden izmed SIMov eSIM.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Zanimivo, a to je kao za naš trg? Nisem nikjer zasledil da bo sploh ta opcija, običajnega dual sima?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Zanima me predvsem ti tem iPhonu (kombinacija eSIM in nano) če lahko na licu mesta v call logu kličeš iz ene ali druge številke, enako me zanima za SMS-e. Npr. sistem kot ga ima Samsung, pritisneš 1 ali 2.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Z uveljavnjanjem garancije pa je verjetno težava pri nas? Ne vidim smisla/prednosti v nakupu tega pri nas če po novem eSIM deluje. No, in če imaš Telekom za vsaj enega operaterja :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Da obudim še to temo... ;)

V začetku decembra gremo v London in ker ni več EU, moram poskrbet za internet povezavo.. Do zdaj sem si na raznih potovanjih kupoval njihove data sim in imel en dodaten telefon v nahrbtniku... Ampak sedaj vidim, da je ogromno ponudnikov, ki ponujajo ugodne cene za podatkovna gostovanja npr.: za Anglijo.

Ampak vseeno me zanima naslednje glede eSIM:
1. Če prav razumem, ko kupiš eSIM, s telefonom poskeniraš qr kodo, da se vse nastavi in potem že lahko uporabljaš to dodatno eSIM kartico (podobno, kot bi imel dodatno SIM kartico fizično v telefonu), kajne?
2. Kaj potem si dosegljiv na obeh številkah?
3. Če torej kupim eSIM za anglijo, si lahko že vse tu (v SLO) skonfiguriram in pač ko pridemo v london, uporabim to eSIM kartico za anglijo kot privzeto za vse?
4. Imam naročnino pri telekomu in glede na ta članek so cene: Cena odhodnega klica v EU (torej tudi v Slovenijo) bo znašala 15 centov na minuto, cena poslanega sporočila SMS 5 centov, cena prenosa podatkov pa 4,99 EUR za 1 GB. Dohodni klic je brezplačen. Se sploh splača kupit kak eSIM za anglijo, če bom potreboval podatke samo za google maps, malo spletnega brskanja in je to-to? Za kakšno nalaganje/dolvleko slik/posnetkov pa se tako lahko uporabi wifi, kjer je dostopen.. Torej za anglijo sploh kupovat eSIM? Dvomim, da bom porabil 1GB mobilnih podatkov...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
1. Da, poskeniraš kodo. Jaz sem v UK za eSIM uporabljal Nomada: 20 GB za 21 dolarjev
2. Recimo nomad ne ponuja telefonska številke samo podatke. Na telefonu si nastaviš od katere SIM kartice naj uporablja prenos podatkov.
3. Da
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Nazadnje sem uporabil eSim preko aplikacije Airalo in je super delalo. Vse nastimas ze prej in ko prides tja takoj deluje.

Edino moral sem popravit APN nastavitve v mobitelu, da je delal net. Nastavitve so sicer bile vidne v aplikaciji, ampak ce kdo prvic slisi kaj je to APN, nevem kako bi sam to nastimal...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Airalo app menda med boljšimi. Tud Dragan Petrič in hrvaškega Bug-a če kdo spremlja ga hvali.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
Sam imam Samsung A51 in mi ustreza. Žal pa nima eSIM. Našel pa sem tole:

Uporablja kdo?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja za Airalo + iPhone lahko potrdim, sem zadnje parkrat (Srbija, Izrael, Tanzanija) naštimal tudi žlahti je bilo vse BP.

Lahko vse v naprej naklikaš, ni treba niti nič skenirati, se samo iz appa naloži eSIM in tudi APNji so bili že pravilni. Na enem telefonu se sicer doma kartica ni želela aktivirati, ampak je bil tudi support odziven, zgeneriral novo, potrdil da naj bi bil ok kot je, in je potem tudi delovalo ob prihodu v ciljno državo. Lokalne SIMke so ponavadi še vedno ceneje (pa tudi ne čisto povsod), je pa tole precej bolj simpl in komot, sploh v državah, kjer so bolj komplicirani pogoji za nakup lokalne SIMke in prodajalne le teh niso ravno na vsakem vogalu. Je pa to data only, tako da klici odpadejo (lahko pa kličeš preko Facetimea, Signala, Whatsappa, itd. ali kake VoIP aplikacije).
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Kaj pa mislite o četrtem vprašanju:
4. Imam naročnino pri telekomu in glede na ta članek so cene: Cena odhodnega klica v EU (torej tudi v Slovenijo) bo znašala 15 centov na minuto, cena poslanega sporočila SMS 5 centov, cena prenosa podatkov pa 4,99 EUR za 1 GB. Dohodni klic je brezplačen. Se sploh splača kupit kak eSIM za anglijo, če bom potreboval podatke samo za google maps, malo spletnega brskanja in je to-to? Za kakšno nalaganje/dolvleko slik/posnetkov pa se tako lahko uporabi wifi, kjer je dostopen.. Torej za anglijo sploh kupovat eSIM? Dvomim, da bom porabil 1GB mobilnih podatkov...

Lani v dubaju imeli 2gb data sim in nismo nekaj šparali (tudi delili par slik z domačimi) in smo porabili dobrih 900MB podatkov...