eSIM

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Kdo kaj ve o eSIM opciji v Sloveniji? Kdaj bo na voljo (predvsem me zanima za Mobitel - Telekom). Vedno več pametnih ur je na voljo s podporo eSim, deluje pa zadeva le v nekaterih državah šele.
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Odgovor, ki sem ga prejel pred 10 meseci od dveh operaterjev - "nimamo podatka, če bomo omogočali uporabo eSIM". S pojasnilom, da v Sloveniji ni naprav, ki bi to sploh podpirale. :rolleyes: (Spremljam en avstrijski forum na to temo, kjer njihov A1 tudi ne zna povedati ali bodo kdaj podprli eSIM.)

Sem hotel kupiti S3 LTE pa sem si potem premislil in vzel uro, ki ima SIM režo za kartico. Čakam sedaj kaj bosta letos ponudila Samsung in Google.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kupujem si eno pametno/športno uro, pa ne vem ali naj pazim, da ima eSim ali še ni važno in bo prej potrebno menjat model, kot bodo pri nas podprli to tehnologijo.

Ce res potrebujes pametno uro, ki potrebuje lastno povezavo v svet, potem trenutno itak nimas druge moznosti, kot da vzames tako s podporo za navadno SIM (nanoSIM) ...

Osebno ne vidim potrebe po tem, da bi ura imela svojo SIM... saj je v bistvu to podaljsek telefona, ki ga imas itak vedno s seboj... Poleg tega pa ze tako majhna baterija v uri se precej manj drzi, ce mora napajati se en dodatni modul ...

P.S.: Taksno je moje mnenje glede tega :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Ce res potrebujes pametno uro, ki potrebuje lastno povezavo v svet, potem trenutno itak nimas druge moznosti, kot da vzames tako s podporo za navadno SIM (nanoSIM) ...

Osebno ne vidim potrebe po tem, da bi ura imela svojo SIM... saj je v bistvu to podaljsek telefona, ki ga imas itak vedno s seboj... Poleg tega pa ze tako majhna baterija v uri se precej manj drzi, ce mora napajati se en dodatni modul ...

P.S.: Taksno je moje mnenje glede tega :)

Jaz pa v taki uri vidim dejansko možnost, da telefona ne jemlješ več s sabo povsod. Dodatna prednost je za športne dejavnosti, kjer je tudi telefon čisto odveč, a imaš rad varnost v obliki možnosti klica, itd.
Seveda bi morala biti avtonomija take ure zelo dobra, ne pa le pol dneva. Tehnologija še ni tu, ampak gre vse v to smer.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj ravno to... avtonomija take ure je problem... Ce gledam po testih ima recimo enaka ura (recimo Huawei Watch vs. Huawei Watch LTE ali Apple Watch vs. Apple Watch LTE) pol krajso avtonomijo ... Ob sportni aktivnosti je ze tako povecana poraba zaradi GPS... potem pa se telefonski del oz. LTE... in dvomim, da zdrzi pod takimi obremenitvami vec kot pol dneva ... Huawei Watch 2 mi recimo sedaj drzi malo vec kot en dan, ce ne belezim nobene aktivnosti... Ce pa grem recimo za dve uri na kolo, pa mora biti zjutraj polna, da zdrzi do vecera :) ... Apple Watch 3 je malo boljsa ... kljub cca. dvema urama belezenja s Stravo se vedno zvecer ostane kaksnih 20 do 30 % baterije ...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Avtonomija jim res ni vrlina. Baje Samsung misli baterijo vdelati tudi v pašček ure in s tem seveda povečati kapaciteto. Samo potem odpade menjava paščka, teža se poveča, itd.

Trenutno sem v hudi dilemi kaj nabavit, ker Smart ure, kot so Lg, Huawei, Samsung S3 nimajo kaj pametnega za merjenje poti, v živo kazanje HR, kilometrov, višine, analizo na koncu, itd. Funkcije za pohodnike predvsem. Pa še slabo baterijo. Športne ure (Garmin, Suunto,..) imajo pa zanič zaslone, skoraj nič telefonskih funkcij, precej velike so, ne moreš menjat paščkov, da si jo malo prilagodiš,...

Nekako čakam na Samsung S4 oz. Galaxy watch, kot alternativo pa gledam Garmin 645 Music..
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Glede vzdržljivosti baterije lahko potrdim, kot je Jest napisal. :confused: Pri LG Urbane 2 LTE - športanje samo z uro (vklopljeno: telefon, predvajanje glasbe + BT za slušalke, merjenje pulza, GPS oz. sledenje preko športne aplikacije) je veselje trajalo skoraj tri ure, potem pa mrk. Morda bi bilo kaj bolje za baterijo, če bi se dalo izklopiti prenos podatkov, ker mi je dovolj, da dela zgolj telefon/SMS na uri.
Če imam pri sebi telefon, je seveda druga pesem. Ura je povezana s telefonom preko BT in od telefona dobi tudi GPS lokacijo. Takrat lahko telefonsko funkcijo na uri izklopim. Na ta način vzdrži ura brez težav ves dan.

Smiselno je tudi, da je ura res podaljšek telefona (da ga ni potrebno zmeraj jemati iz žepa ali pa imeti povsod zraven). To pomeni, da vidiš sporočila in odgovarjaš na njih ter da lahko sprejemaš/kličeš z uro. To ima Samsung z Gear S2/S3 dobro rešeno s Tizen OS - v povezavi s Samsung telefoni (osebno mi je celo bolj všeč kot Wear OS). Predvidevam, da je za Applove uporabnike podobno v navezi iPhone in Apple Watch.

Jaz imam preko MacroDroid rešeno tako, da z uro pošljem SMS s ključno besedo in potem telefon preusmeri telefonske klice in SMS na SIM kartico na uri.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Glede vzdržljivosti baterije lahko potrdim, kot je Jest napisal. :confused: Pri LG Urbane 2 LTE - športanje samo z uro (vklopljeno: telefon, predvajanje glasbe + BT za slušalke, merjenje pulza, GPS oz. sledenje preko športne aplikacije) je veselje trajalo skoraj tri ure, potem pa mrk. Morda bi bilo kaj bolje za baterijo, če bi se dalo izklopiti prenos podatkov, ker mi je dovolj, da dela zgolj telefon/SMS na uri.
Če imam pri sebi telefon, je seveda druga pesem. Ura je povezana s telefonom preko BT in od telefona dobi tudi GPS lokacijo. Takrat lahko telefonsko funkcijo na uri izklopim. Na ta način vzdrži ura brez težav ves dan.

Smiselno je tudi, da je ura res podaljšek telefona (da ga ni potrebno zmeraj jemati iz žepa ali pa imeti povsod zraven). To pomeni, da vidiš sporočila in odgovarjaš na njih ter da lahko sprejemaš/kličeš z uro. To ima Samsung z Gear S2/S3 dobro rešeno s Tizen OS - v povezavi s Samsung telefoni (osebno mi je celo bolj všeč kot Wear OS). Predvidevam, da je za Applove uporabnike podobno v navezi iPhone in Apple Watch.

Jaz imam preko MacroDroid rešeno tako, da z uro pošljem SMS s ključno besedo in potem telefon preusmeri telefonske klice in SMS na SIM kartico na uri.

Napisal si, da ima Samsung S3 dobro rešeno s Samsung telefoni. To pomeni, da S3 (in bodoča S4) ne delata dobro z drugim Android telefonom?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Mislim, da mora operater omogocati vsak model posebej ... Pri Telekomu so zaenkrat le tile navedeni:

eSIM_-_Zasebni_uporabniki_-_Telekom_Slovenije-20190124-103240.jpg