eSATA disk težave

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
da na tem mestu vprašam glede zunanjega diska. Ko priklopim zunanji disk z e-sata povezavo v računalnik mi ga ne zazna, občasno ga zazna ko imam že priklopljenega v računalnik še preden zaženem komp ne pa zmerom.Pa imam dva zunanja diska pa je z obema enako en disk je Medion 1000GB drugi Chili 1500GB oba formatirana v NTFS sistem pa je windows 7- 64bit.Ima kdo s tem kkae izkušnje če pa jih priklopim na USB dela normalno.
Lp
 
Nazadnje uredil moderator:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
BIOS nastavitve? Gonilniki?
Najbolje dela v BIOS-u AHCI način, in ustrezen gonilnik (AHCI bi naj bil standarden, torej en gonilnik za vse, ampak vemo kak so standardi na PC-jih....).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
V BIOS, kot je na pripeti sliki, izberi AHCI.

V Windows pa potem instaliraj tale gonilnik ftp://driver.jmicron.com.tw/SATA_Controller/Windows/JMB36X_WinDrv_R1.17.59_WHQL_eSATA.zip

Na ftp://driver.jmicron.com.tw/SATA_Controller/Windows/ lahko občasno preveriš, če je novejša verzija (vsak mesec je, ker je crap).
1073015-p5kjmb.PNG
 

Priponke

  • 1073015-p5kjmb.PNG
    1073015-p5kjmb.PNG
    39,5 KB · Ogledi: 282

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
S tem da tale vmesnik (JMicron eSATA) ni najbolj zanesljiv ali kvaliteten. Na moji P5K-E so skoz bile neke težave.
Tako da previdno (s podatki).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Se bolj megleno spominjam, ker je bilo pred letom dni.
Nekaj v stilu:
- ne zazna diska
- disk izgine med delovanjem
- zmrzne med delovanjem diska
...

Zunanji disk je tudi sicer bil problematičen, tako da je težko rečt kaj točno bilo je krivo.
 
22. jul 2007
12.816
1.317
113
123
kako je pa pri esata z odklopom zunanjih diskov-to mislim z varnim odstranjevanjem strojne opreme kot pri usb-ju ali sploh to obstaja?LPWWY
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Windows-u daš "Remove..." , da posname na disk, kar še ima v memoriji, potem pa odklopiš.

S tem, da:
- Windows pogosto ne da "Remove" opcije za eSATA diske (vprašaj Bila Gejca, zakaj...)
- hmm, drugega se ne spomnim, bi moralo delat

Seveda, če je driver "kitajske" kvalitete, je čist možno, da bo bluskrinal takoj, kot disk odklopiš...
tongue-1.gif
 
22. jul 2007
12.816
1.317
113
123
uf zdaj sem se mal zgubu, kje to daš v win. ukaz remove, veš sem bolj lev za te zadeve, tnxLPWWY
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Klikneš na ikono v task baru in izbereš "Safely remove drive E:" (ali podobno). Enako kot za USB enote.

Ampak pogosto Windows te opcije ne da za eSATA diske, kot sem že napisal. eSATA je nekak ful mačehovsko obravnavan z vseh strani...
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Še jaz pristavim svoj piskeršek:
Imam Tevion 1 TB, NTFS format, Win Xp in mi napiše tole:

F:\ ni na voljo
Datoteka ali imenik sta poškodovana in zato neberljiva.


In to kar iznenada od včeraj naprej.
Zazna ga, ampak do njega pa ne morem dostopat
frown-1.gif
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Zdravo
Vse sem imel tako kot si napisal in prikazal na slikah.Na tej drugi sliki ko je označeno IDE je treba zamenjati na AHCI a ne? Tako imam uštimano sam je pa h...č ko zaženem komp mi u uvodnem delu biosa ko se nalaga zazna disk napiše vse pravilno ime in kapaciteta diska,sam ko pa pride v windows se ga ne vidi. Imel sem tud isti gonilnik instaliran kot si ga dal u linku sem ga sedaj ponovno instaliral in glej ti takoj se je pokazal disk in vsebina,ko pa je zahteval program po instalaciji da je treba računalnik ponovno zagnat je pa spet po starem. Zgleda da nekaj ne štima vse z windows 7. Prilagam sliko upravljalca kako zgleda.
1073959-upravljalec.jpg
 

Priponke

  • 1073959-upravljalec.jpg
    1073959-upravljalec.jpg
    70,5 KB · Ogledi: 208
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Tam na moji sliki J-Micron Controller Mode imaš 100% na AHCI?
Pa mislim da driver med inštalacijo vpraša za izbiro med dvema načinoma. Kaj si tam izbral?
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Je točno tako kot imaš na sliki 100%. Med nalaganjem driverja ni vprašalo nič, sam instaliralo je. Sam po moji logiki bi najbrž moglo pisati tam ko je v upravljalcu JMB36X .....na koncu nekaj u smislu serial ata ali? Ali je morda treba ko nalagaš ta driver ga naložit kot administrator (skrbnik)? Saj pa na tem računalniku tud ni nobenga drugega userja.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
No sedaj sem pa rešu zadevo.
Prvo sem odstranu driver JMircon,potem sem odstanu v upravljalcu pod krmilniki ATA/ATAPI ta JMB36X in pa takoj spodaj pod krmilniki je bil še en JMB36x ponovno zalaufal računalnik,ko se je postavu je sam našel kar mu je manjkalo instaliral driverje in delqa.Pa tud spodaj v safe remowable se je pojavila vrstica za varno odtranjevanje.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
V BIOS, kot je na pripeti sliki, izberi AHCI.

V Windows pa potem instaliraj tale gonilnik ftp://driver.jmicron.com.tw/SATA_Controller/Windows/JMB36X_WinDrv_R1.17.59_WHQL_eSATA.zip

Na ftp://driver.jmicron.com.tw/SATA_Controller/Windows/ lahko občasno preveriš, če je novejša verzija (vsak mesec je, ker je crap).

...imam podobne težave....ampak, moj HP Pavilion nima take menijske strukture v biosu
confused-1.gif
....prek eSata nekak ne dela stabilno...zazna pa ne zazna diska...prek USB dela normalno...


je mogoče kje komanda za razširitev menija al je to to?