Zunanji Disk WD

milan58

Zelenc'
16. feb 2009
13
0
1
Včeraj sem priklopil zunanji disk kjer imam nekaj filmov in ko sem par filmov samo pogledal začetek se mi je kar naenkrat ,ko sem izbral drug film ni hotelo več zagnati.Enostavno ko sem pogledal pod moj računalnik mi ga pokaže in piše local disk g: brez ostale vsebine.Sedaj bi pa rad dobil podatke dol in ne vem kako.Mslim,da obstaja program MiniTool data recovery.Ali se da s tem programom dobiti dol iz diska na drug disk?Hvala za vsak odgovor.
Lp.
 

milan58

Zelenc'
16. feb 2009
13
0
1
Sem probal s programom MiniTool data recovery in mi vse najde iz zunanjega diska samo ne vem zakaj mi na desni strani pod preview ne pokaže slike.Napiše mi Failed to preview this file.Prosim za pomoč.
Prilagam sliko kako izgleda.
http://shrani.si/f/1Z/f9/ZoJciD3/1/untitled-2.png


Pa še to ko sem vse to shranil na drugi disk mi vse shrani samo ko odprem določeno mapo naprimer slike je v mapi vse prazno.
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ne sodi ravno v temo z zunanjim diskom, ampak da ne odpiram nove teme za eno vprasanje.....si sposojam to.
Nabavit moram nov disk in sem se odlocil za 4tb opcijo. Sedaj pa gledam in ne najdem razlike med WD black in wd gold? Oba sta 7200rpm...oba imata 128MB cacha. Razlike v ceni je pa 15€ v prid gold verziji.
 

LukarelliB

Zelenc'
22. sep 2016
9
0
1
Jaz bom tudi kar tuki uprašu.. Kupiti moram en hud, zmogljiv in zanesljiv zunanji disk in me zanima, katerega priporočate? Trenutno gledam WD Elements 1TB, ker vidim da so cene ok in je tudi največ izbire.. priporoča mogoče kdo drugo firmo, ali je wd ok? Hvala.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Za disk ni nujno, da je hud. Važno je, da je zanesljiv, dovolj velik in dovolj hiter. Če pa človek rabi dobrega psa čuvaja, pa je prav, da je tudi "hud". WD diski so takšne kvalitete, da brez težav zadostijo potrebam vsakega običajnega uporabnika.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
pomembno je le, da je usb3. zanesljivost pa ti nihče ne more zagotovit, pa naj bo priznana firma ali pa hoferjev "brand" izdelek. pač dejstvo...
karkoli pa že definiraš pod hud in/ali hiter pa boš moral izbrati kakšen zunanji 500/1000 ssd disk...ta pa bo hud
smile-1.gif
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
@LukarelliB
Meni je zunanji WD Elements crknu po dveh letih. Samsung (kupljen približno enako) vztraja. Vmes so mi rekli (prijatli), da naj kupim Toshibo (Stor.E.Canvio). Nabavu, dela... Koliko časa, bom videl... Imam dva zunanja, da mi presnemava vse na oba, ziher je ziher, en bo prej ali slej crknu...

Meni se zdi, da je s temi zunanjimi vse ena velika loterija, eni zdržijo več let, eni pa pač ne, firma pa tako ni "pretirano" važna...
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

No da ne odpiram nove teme.
Pred približno pol leta sem nabavil nov zunanji disk WD My Passport 1TR
Naredil nanj backup, nekaj slik, glasbe, programov...
Sedaj po pol leta ga priklopim na računalnik, ker sem iskal neke slike pa mi napiše, da moram disk pred uporabo formatirat.
Kaj sedaj? Je kakšna možnost dobit te podatke nazaj? Prikaže mi samo lokalni disk (G) brez velikosti, nič?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
lahko je samo elektronika. če lahko dobiš iz ohišja disk in ga priklopiš kam drugam, boš videl, če deluje. ampak, drugače gre garancija...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Poskusi z drugim kablom in na drug USB port. Za enega mojih zunanjih diskov sem bil pol leta prepričan, da je crknjen, potem sem pa le zamenjal kabel in port, pa dela kot urca.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
priklopi ga v drug operacijski sistem - npr linux.. verjetno je zjeban samo MBR. lahko uporabiš tudi enega izmed deep digger programov, če ti bo uspelo skopirati podatke dol..
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Poskusi z drugim kablom in na drug USB port. Za enega mojih zunanjih diskov sem bil pol leta prepričan, da je crknjen, potem sem pa le zamenjal kabel in port, pa dela kot urca.
Uporabljam original kabel, ki sem ga dobil zraven diska. Sedaj sem preizkusil še s kablom od Samsung diska pa je isto.
Odpravljanje težav ni našlo nobene napake, naprava kao deluje pravilno, gonilniki posodobljeni.
Priklopil tudi na drug računalnik-prenosnik prav tako s windows 10 in je isto. Sedaj sem se spomnil, da sem takrat pred pol leta imel gor še windows 7, če to kaj vpliva? Samo sedaj nimam pri roki nobenega računalnika s w7 s kakšnim linuxom pa sploh ne.

Katere programe imate konkretno v mislih?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
naredi si live usb ključek in zaženi linux (mint, ubuntu ali kaj podobnega) ter zaženi OS iz ključka in nato poglej če boš tam našel disk
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Meni je zunanji disk na XP delal normalno, na winsih 10 sem ga moral najprej formatirat, ker drugače ga ni zagnal.

Možno da je kaj takega.