Energetska preskrba gospodinjstev

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
  • Haha
Reactions: sad

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Vsi promovirajo iste zadeve. Samo ta zadeve je kar dobra, ko bo narejena za EU trg bo povabljiva
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.445
865
113
porabili so več, kot so proizvedli.
Vzrokov zato je več:
1. lansko leto je bilo najslabše v krajši zgodovini za proizvodnjo SE
2. poraba je občutno poskočila po poplavah, ko so vsi delali in sušili doma

je pa res, da je država pozabila na olajševalne ukrepe tudi za to skupino.
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
854
-251
43
O moj bog.

Holob je uspel cepit Švarcovo in pri nas raste denar na gabrih.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Pepe in Sonny_Chiba

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.445
113

Sem si prav cas vzela in skrolala dol do te objave na rtvjevem FB. In je link do nekega videa. Tu pa crto potegnem. Najverjetneje se pa spet zoomira na nek racun, ki spet ne pove nic... A je kje kaki pisan povzetek, v cem je tezava in kako je do tega prišlo? Ali ce je kdo, ki ke gledal, tako dober, da mi pove.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.753
114
63
Sem si prav cas vzela in skrolala dol do te objave na rtvjevem FB. In je link do nekega videa. Tu pa crto potegnem. Najverjetneje se pa spet zoomira na nek racun, ki spet ne pove nic... A je kje kaki pisan povzetek, v cem je tezava in kako je do tega prišlo? Ali ce je kdo, ki ke gledal, tako dober, da mi pove.
Kolikor sem jaz zasledil, so zaradi poplav na tem območju imeli ogromno porabo zaradi sušilcev vlage. Tistim, ki imajo mesečni obračun (brez sončne elektrarne) so dobavitelji elektrike avtomatsko odčitali števčno stanje in so imeli na račun poplav subvencionirano elektriko. Kdor pa ima letni obračun z sončno elektrarno bi moral pa sam zahtevati obračun do takrat in bi naprej imeli subvencionirano dobavo. Ker je obračun ostal na letnem nivoju, je seveda zaradi velike porabe prišlo tudi do velikih zneskov na položnicah.
To sem zasledil v enem od člankov na to temo, če se motim, naj me kdo popravi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Jabe