Energetska preskrba gospodinjstev

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Par dni nazaj so v švici zaganali zelo veliko črpalno hidroelektrarno Nant de Drance, ki so jo gradili 14 let.
Ima moč 900MW (naša NEK ima 700MW) in je zmožna shraniti 20MW energije.


When electricity consumption is high, the water from the Vieux-Emosson reservoir plunges down two 425 metre high vertical shafts into the underground power station. Here it drives turbines and is subsequently fed into the Emosson reservoir. In reverse, when the demand for electricity is reduced, the water from the Emosson reservoir is pumped back up to the Vieux-Emosson reservoir. Hence, the Nant de Drance power station is able to store the energy from the excess generation. The Nant de Drance power plant has a capacity of 900 MW and has a storage capacity of 20 million kWh, corresponding to the capacity of 400,000 electric car batteries.


To pr nas ne bi šlo skozi zaradi ekologije.

Vetrnice tolčejo po ptičkih, hidroelektratne uničujejo naravao, fotovoltaika pa (hm...tule bo treba nekaj najti)..skratka...pr' nas se ne gremo ničesar!
(na koncu naredimo termo elektrarno :bonk:, ki jo bomo predčasno ugasnili..se ve..zaradi ekologije).
 
22. jul 2007
12.804
1.318
113
123
vir;Z24.si
info.PNG
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.390
113
Izkoristek TČ 3. En je bil malo slampast. Bukova drva 130€/m :oops1: a tok je zdaj ze to... Ni čudno, da kmetje drve prodajajo, pa TC kupujejo
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Nekak pisejo da so bih in srbija ustavle izvoz drv za kurjavo ?

Tadruga neumnost. Tastare peči na dfva so delale brez elektrike...nove ?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Nekak pisejo da so bih in srbija ustavle izvoz drv za kurjavo ?

Tadruga neumnost. Tastare peči na dfva so delale brez elektrike...nove ?
Pumpo je gnal pa mulc na pedala?

Drugač je pa tist člank lansiru bioles Horizont, si delajo teren da bodo lupli. Baje bo po njihovo tud s peleti kriza, k je ustavljena dobava žagovine iz...pazi to... Ukrajine.
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Pumpo je gnal pa mulc na pedala?

Drugač je pa tist člank lansiru bioles Horizont, si delajo teren da bodo lupli. Baje bo po njihovo tud s peleti kriza, k je ustavljena dobava žagovine iz...pazi to... Ukrajine.
Za pumpo maš baypas. No vsaj naj ga bi mel. Za drugo je pa termodinamika.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
75 EUR s prevozom in razrezom na 50 cm. Brez prevoza 70 EUR.

PS: Ti je še smešno?
Je, zato ker posplošuješ. Če imaš soseda Janeza, ki ti je skor sosed, ti jih pripelje izza ovinka. Taki dostavljajo v rangu 10km, pol se pa neha. Imaš pač srečo, da živiš v takem okolišu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Je, zato ker posplošuješ. Če imaš soseda Janeza, ki ti je skor sosed, ti jih pripelje izza ovinka. Taki dostavljajo v rangu 10km, pol se pa neha. Imaš pač srečo, da živiš v takem okolišu.
A to si zdele eno uro študiru, kaj si boš zmislu, da boš še vedno pameten izpadel? Rajši priznej, da si preteral in si bil mal al pa kr orenk preveč brihten, kot po navadi. Jih ne bo nč sosed Janez prpelu, ker je cena za dostavo 5 EUR po kubiku kr OK. Prpelu jih bo kmet, ki se kr na veliko ukvarja z drvi cca 15 kilometrov stran. In takih je v moji okolici kolikor hočeš in to sem ti tudi povedal takrat, ko si se norčeval in mi limal cene palet od Horizonta in limal bebave režajoče se smajlije. Dec, pač si izpadel budalo, če pa pomislim, da si mi rekel, da je na olje praktično ista cena, si pa izpadel tele ne sam budalo in skregan z realnostjo. Zdej lohk pa zaključiš s podjebavanjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85