En hitr rant - križišče Kino Vič

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Pa kako delam guzvo če vozim slalom? Ti ni logike. za

glej goba, jaz imam pred seboj neko varnostno razdaljo, z razlogom, vedno, ker imam rad življenje. in ko nekdo vozi slalom in se mi vserje pred mene, zabremzam in si naredim novo varnostno razdaljo. in tako nastaja gužva zaradi nekoga ki vozi slalom. Je zdaj logika, ali ni?
pa da se razumemo. nisem vzoren voznik, velikokrat/ vedno veliko prehiter, ne spoštujem omejitev, ampak malo placa pred mano pa imam rad, da pravi cajt ustavim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette in luciano

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
glej goba, jaz imam pred seboj neko varnostno razdaljo, z razlogom, vedno, ker imam rad življenje. in ko nekdo vozi slalom in se mi vserje pred mene, zabremzam in si naredim novo varnostno razdaljo. in tako nastaja gužva zaradi nekoga ki vozi slalom. Je zdaj logika, ali ni?
pa da se razumemo. nisem vzoren voznik, velikokrat/ vedno veliko prehiter, ne spoštujem omejitev, ampak malo placa pred mano pa imam rad, da pravi cajt ustavim.
Pa sej ko slalomiram nikoli ne zapeljem pred nekoga. Vedno na varno razdaljo
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Kako delam guzvo če se postavim tam kjer je prostor. Pa kako delam guzvo če vozim slalom? Ti ni logike. Guzbo delajo tisti ki so skoz na istem pasu pa voziljo 50 za tistemu ki vozi 50 ko je omejitev 60. Normalno da bom šel na pas kjer ni guzve in s tem naredil prostor za sabo. Reče se aktivna vožnja z razlogom

ne pust se jim prepričat, šele na alterju sem zvedu, da je tuki desni pas za zavijanje levo - je pa smešn, ker ne pomnim, da bi kdo v vseh teh letih dejansko to tut naredu, dobr da so alter gobcači še v pleničkah.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zato ker je v tem križišču ravno to point, pa se prepucavamo, da lahko, pa ne smeš,... Vsi skupaj.

Dovolj potiho? ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ja ni res...

Kaj ni res?

Askerceva je pred semaforjem dvopasovna... takoj za semaforjem se na desni odcepi se pas za zavijanje desno na Bleiweissovo ... Pa saj to so ti ze tudi drugi poskusali dopovedati... ampak kar rines z glavo skozi zid ... Pac moje mnenje je, da nimas prav... Pri voznji je treba malo ze predvidevati naprej... in ne samo gledati, kaj se dogaja direktno pred vozilom. Ce ves, da bos sel po Trzaski po levem pasu, se v kriziscu prej razvrstis pac na levi pas...

Se enkrat slikovno prikazano to krizisce... rdece crte sem narisal jaz, da je bolj jasen potek pasov... Torej, ce gres iz levega pasu na srednjega, menjas pas... Tisti, ki vozi po desnem pasu pa samo nadaljuje pot po svojem pasu ...
askerceva_22B21A51.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lepo še n-tić pojasnjeno, vendar pa ja resnici na ljubo vseeno treba poudariti, da so črte po prehodu križišča Aškerčeva-Groharjeva/Trg mdb še par m prekinjene in je kot že x-tić povedano možno spremeniti vozni pas če s tem ne ogrožaš drugih.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Mogoče če še eno stvar rečemo. Menjava pasov v križišču je prepovedana. Torej če že, bi lahko pas zamenjal le v tistih 10 metrih, kolikor je "prekinjena" črta od konca križišča do polne črte, ki potem sledi, vendar le, če z tem nikogar ne izsiliš oz. se mu zrineš na njegov pas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Seveda je mozno... in dovoljeno... tistih par metorv, kjer je prekinjena crta ... ampak se vedno trdim, da tisti, ki vozi po desnem pasu, NE menja pasu... in ima tako prednost. Tisti, ki se iz levega pasu rine na srednji pas, pac nima prednosti... turbobitch nekaj sporocil nazaj pravi, da to ni res ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Iz njegovega pisanja je enolično razvidno, da goba dela to ... ker je to zanj kao vožnja naravnost.
 

Priponke

  • Brez naslova.png
    Brez naslova.png
    1,1 MB · Ogledi: 236

splash

Fizikalc
1. sep 2007
421
38
28
42
Omg, po prebranih 4 straneh sem šele iz zadnje slikce razbral kje tiči avtorjev problem.
Razumem, da če se avtor večx tam pelje da je to opazil in mu dela probleme. Drugače pa je križišče nezakomplicirano in ga v gužvi ali ne gužvi prevozim brez problema in s strpnjostjo. S strpnostjo pa predvsem zaradi takih ki upoštevajo možnost šviganja levo in desno in da imajo lahko s takim početjem dober občutek o sebi.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Zakaj pa nebi bile une rdeče črte za naravnost na desne dva pasova. Nikjer ne piše da je naravnost to kar je jest narisal.
Nej narišejo črte v križišče pa bom tako vozil. Do takrat si pa jaz lahko v glavi narišem rdeče dmxrte drugače
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Zakaj pa nebi bile une rdeče črte za naravnost na desne dva pasova. Nikjer ne piše da je naravnost to kar je jest narisal.
Nej narišejo črte v križišče pa bom tako vozil. Do takrat si pa jaz lahko v glavi narišem rdeče dmxrte drugače

A se ti hecas? No, zdaj veš zakaj ti trobijo. Upam pa, da ne narišejo črt, ker bi jih mogli tudi iz ta druge ceste potem, bi se lahko še zgubil v kakem kvadratku...