Elektronske knjige

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.543
2.404
113
ksz...

mi lahko kdo zrihta

Varnost- Tomaž Kosmač s tega bibliosa, skrakal bom že sam.

Nisem nikjer včlanjen.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.543
2.404
113
Ene 2x ravno, da ga nisem podrl z avtom v hotedršici, zdaj bom pa še knjige njegove kupoval
grin1.gif
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Ce sem malo predrzen.. ima kdo knjigo Dan Brown - Inferno v slo? Za e-verzijo zelijo 17€, tiskana angleska je pa 24€ (slovenske sploh ni v ponudbi?). Na koncu raje dam tiste par € vec in imam nekaj v roki.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
ksz

Mladinska knjiga oziroma e-emka.si je končno dodala tudi možnost nakupa epub knjig z DRM zaščito. Zdaj ko je knjižni sejem imajo še 10% popusta. Na Kindle do zdaj nisem imel kakih težav spravit DRM zaščitenih .epub knjig
cool-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.206
4.688
113
Ali misliš, da sta papir in tiskanje (neposredni materialni stroški) nek resen faktor pri ceni knjige?
Predvidevam, da misliš, da bi e-knjige morale biti skoraj zastonj v primerjavi s tiskanimi izdajami. Ugibam, da je tisk neke knjige s 100 stranmi na nezahtevni papir in z mehkimi platnicami v neki razumno veliki nakladi (torej ne ravno samo 300 izvodov) pod 1 € na izvod. Mogoče pa se tudi zelo motim, ker dejanskih cen ne poznam.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Da, mislim, da bi moralo biti ceneje. Za branje pač potrebuješ nekaj več kot le oči.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.206
4.688
113
Torej meniš, da bi moralo biti ceneje, ker rabiš dodatno napravo?
To je enaka logika kot če bi pred 100 leti rekel, da je knjiga cenejša, ker za branje rabiš električno luč namesto petrolejke.
Upam samo, da bo nekaj letih večina novih izdaj na voljo v obeh oblikah. Zaenkrat za Slovenijo to še zdaleč ne velja.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Brezveze ti ralagam. Meni je predrago in pika. Potem raje kupim knjigo. Elektronska glasba je cenejša kot CD-ji. Kje pa je tu logika?
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Emka in njihov sistem za branje t.i. e-knjig, je itak katastrofa.

Sej imajo po novem download .epub datoteke pa jo lahko bereš v kateremkoli bralniku. Cena knjig je pa pač taka, ker smo premajhen trg. Še vedno imam raje e-knjigo kot pa da nosim papir. Na primer Lonely Planet ima hitro kilo.. Če potuješ kot backpacker, gledaš na vsak gram
smile-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.206
4.688
113
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:Brezveze ti ralagam. Meni je predrago in pika. Potem raje kupim knjigo. Elektronska glasba je cenejša kot CD-ji. Kje pa je tu logika?
Tvoja odločitev je povsem legitimna. Kako ceno ima neka dobrina nima veliko veze s stroški, temveč s tem, kako ceno trg še sprejme. Naši založniki verjetno ne pričakujejo tako velikega povečanja prodaje, da bi imelo smisel nižati ceno e-knjig. Bodo prodali 2-krat več, če za polovico znižajo ceno? Dvomim. Kvečjemu bodo prodali za 10 % več vseh izvodov (e in klasičnih) in za 20 % manj papirnatih izdaj. Predvidevam, da je to njihovo razmišljanje in da bi nekaj takega dala ven analiza trga. Če bi imeli kupce po celem svetu, bi bilo razmišljanje verjetno drugačno. Ampak za slovenski jezik nekako tega straha ni.
CD-ji so imeli hudo konkurenco v piratskih kopijah glasbe. Mislim, da so se zato založniki sprijaznili z nižjimi cenami elektronske glasbe. Papirnatih knjig pri nas se masovno ne kopira.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Kako ceno ima dobrina nima veze s stroški?

Glede cene glasbe se motiš - cenejša je, ker je znjo manj stroškov, pa tudi zato, ker dobiš golo glasbo, brez vseh fizičnih stvari, ki pašejo zraven pri CD-ju. Če hočeš CD pač plačaš več.

In če misliš, da je samo 1 EUR dražja knjiga v fizični obliki, se motiš. Ker je terba to njiko naročiti pri nekomu, mu jo plačati, imeti v skladišču in še bi lahko našteval. Imam pa občutek, da imaš ti nekaj zraven in si zdaj užaljen, ker je predrago.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.206
4.688
113
Bodi brez skrbi. Nič nimam zraven.
Vem pa, da je bila že okrog leta 2000 cena tiska nekaj 1000 CD-jev z medijem in škatlicami vred sitnica. To so bile moje zadnje izkušnje s produkcijo na nek medij. Šlo pa je za SW in ne za glasbo.
Pri CD-jih plačaš kvečjemu distribucijski kanal, trgovske police in potrebno reklamo.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
No in kaj jaz govorim? Zato pa bi morala biti elektronska knjiga cenejša, saj gre za isto zgodbo.