Elektronska vinjeta

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Sej v “papirnih” časih si tudi lahko sredi leta kupil letno vinjeto, ki je sicer veljala od začetka leta, pa to še ne pomeni, da kar naenkrat kazni za nazaj niso bile več veljavne, če si predm tem vozil brez.
Ja, ampak takrat, ko si jo kupil je bila še veljavna. Nisi pa mogel kupit vinjete za prejšnje leto, no razen mogoče na bolhi.
Ampak primerjava ni na mestu, ker je sistem veljavnosti sedaj drugače zastavljen. In tudi se mi zdi da poleg kazni niso zaračunali še vinjete, ka je point v tem sporu.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.486
820
113
Važno je samo to, ali je bila takrat vinjeta veljavne ali ni bila, na osnovi tega se izda kazen.

Veš kaj je problem pri tebi in tebi podobnih. Da prav hrepenite po kaznovanju in se zato vedno postavite na stran države (policije, vlade, darsa...) in jih ščitite branite in telovadite tudi takrat, ko država nekaj zahebe.

Ne moreš prodajat vinjete z veljavnostjo za nazaj in hkrati potem trditi, da v tem času ni veljavna in izrekat kazni.
No, in ni bila. Skoraj ne morem verjeti, kako znova in znova vlečeš nič na plano in potem ta nič napihuješ, dokler ti ne povem(o), da je to en velik nič, in potem znova.

Naj ti namignem, da če v trenutku kontrole nimaš vinjete, lahko uro kasneje kupiš dve, pa je med kontrolo še vedno nisi imel. Vinjeta velja od trenutka nakupa (s posebnimi pravili za nazaj datirane) in ne od 00:00 tistega dne.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
No, in ni bila. Skoraj ne morem verjeti, kako znova in znova vlečeš nič na plano in potem ta nič napihuješ, dokler ti ne povem(o), da je to en velik nič, in potem znova.

Naj ti namignem, da če v trenutku kontrole nimaš vinjete, lahko uro kasneje kupiš dve, pa je med kontrolo še vedno nisi imel. Vinjeta velja od trenutka nakupa (s posebnimi pravili za nazaj datirane) in ne od 00:00 tistega dne.
In od kdaj in do kdaj točno potem veljajo tiste, ki jih je dars sam izbral in za nazaj datiral? (o kateri je govora v tej temi) če sploh kdaj?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja, ampak takrat, ko si jo kupil je bila še veljavna. Nisi pa mogel kupit vinjete za prejšnje leto, no razen mogoče na bolhi.
Ampak primerjava ni na mestu, ker je sistem veljavnosti sedaj drugače zastavljen. In tudi se mi zdi da poleg kazni niso zaračunali še vinjete, ka je point v tem sporu.
Kolikor vem, si ravno tako moral (na licu mesta) kupiti vinjeto, če so te dobili brez. Res pa da nimam informacij iz prve roke, ker se nikoli nisem brez vozil
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.486
820
113
In od kdaj in do kdaj točno potem veljajo tiste, ki jih je dars sam izbral in za nazaj datiral? (o kateri je govora v tej temi) če sploh kdaj?
(aaaaaaaaaahhhhhh)
Zanesljivo tako, da pokrije vožnjo mimo tiste kamere - v tem je globok smisel tega, da mu podtikajo to vinjeto.

Kar pa ne spremeni dejstva, da so ga zalotili brez, kar je osnova in podlaga za kazen.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
(aaaaaaaaaahhhhhh)
Zanesljivo tako, da pokrije vožnjo mimo tiste kamere - v tem je globok smisel tega, da mu podtikajo to vinjeto.

Kar pa ne spremeni dejstva, da so ga zalotili brez, kar je osnova in podlaga za kazen.
Torej točnega odgovora ni.
To je že res, da so ga zalotili brez vinjete, ampak mu je potem dars naknadno podelil veljavnost vinjete za nazaj, kot praviš pred čas prekrškov.
Tršek ima tu čisto prav, v pohlepu po 15 eur so zakonodajalci spregledali marsikaj.

Pa saj Pivčeva je tudi naknadno plačala tisti hotel, in je danes nedolžna kot Devica Marija.
 
  • Haha
Reactions: ales85

gr69

Guru
15. dec 2009
11.356
2.438
113
še v SLO - ampak komaj
Sintič …

Greva skakat s padalom, jaz ga bom kupil, plačal in dobil preden bom vstopil v avion, ti pa ga kupi in plačaj po skoku, ko bomo spet na tleh.
Nakup bo zaveden z datumom za nazaj, torej bo vse v najlepšem redu.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Sintič …

Greva skakat s padalom, jaz ga bom kupil, plačal in dobil preden bom vstopil v avion, ti pa ga kupi in plačaj po skoku, ko bomo spet na tleh.
Nakup bo zaveden z datumom za nazaj, torej bo vse v najlepšem redu.
Zakaj bi pa kupoval padalo potem, ko sem že na tleh?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.695
1.032
113
Pa saj lepo piše, da se smatra da vinjeto ima z dnem plačila kazni in vinjete. Pač če kazen plača kasneje, je vinjeta antidatirana kar pa ne pomeni, da je ob trenutku prekrška (ali dveh) bila veljavna. Kaj mirsiju ni jasno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ptice

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Pa saj lepo piše, da se smatra da vinjeto ima z dnem plačila kazni in vinjete. Pač če kazen plača kasneje, je vinjeta antidatirana kar pa ne pomeni, da je ob trenutku prekrška (ali dveh) bila veljavna. Kaj mirsiju ni jasno?
Pa saj sprašujem, pa noben ne zna točno odgovorit, samo nekaj bluzite, kdaj točno je torej (naknadno kupljena) vinjeta veljavna?
Če si jo plačal za sedem dni, je treba teh 7 dni nekam umestit, kdaj torej je točno začetek in kdaj konec veljavnosti ??? kako piše v darsovem sistemu ?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.251
4.749
113
Kdor se brez vinjete vozi po avtocesti je navaden zavesten tat. In prav je, da je kazen za tatove kolikor toliko vzgojna. Bolje kak evro več kot premalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Kdor se brez vinjete vozi po avtocesti je navaden zavesten tat. In prav je, da je kazen za tatove kolikor toliko vzgojna. Bolje kak evro več kot premalo.
Drži.
In kdor zaračunava kazni za prekršek vožnje brez vinjete za čas, ko je bila vinjeta veljavna je še večji in zavesten tat - ker krade organizirano.
Enako je tat tisti, ki je zaračunal za prekršek, pa je bila potem pritožba uspešno rešena.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Ti zastonjkarji kradejo od vsakega, ki je pošteno plačal vinjeto. Če mu jo DARS zaračuna večkratno, ni nič slabega. Prej nujna vzgoja za tatu.
Tudi avtocesto smo mi vsi že plačali iz proračuna, sploh tisti del od Vrhnike do Postojne že najmanj 10x. Sedaj nam pa vožnjo po njej še zaračunavajo.
Avtoceste plačuje tudi tisti, ki se nikoli ne zapelje po njej.
Če mene vprašaš, bi morala bit uporaba avtocest vračunana v registracijo, tako kot uporaba ostalih cest.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.451
3.521
113
Tudi avtocesto smo mi vsi že plačali iz proračuna, sploh tisti del od Vrhnike do Postojne že najmanj 10x. Sedaj nam pa vožnjo po njej še zaračunavajo.
Avtoceste plačuje tudi tisti, ki se nikoli ne zapelje po njej.
Če mene vprašaš, bi morala bit uporaba avtocest vračunana v registracijo, tako kot uporaba ostalih cest.

Pametno Polde in potem bi Slovenci nosili vso vzdrževanje avtocest na svojih plečih , ostala severna in južna ,ter vzhodna in zahodna gamat pa bi nam samo puščala svinjarijo.

Jaz bi še črpalkam na AC dal za 20 centov dodatne trošarine na liter goriva.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Pametno Polde in potem bi Slovenci nosili vso vzdrževanje avtocest na svojih plečih , ostala severna in južna ,ter vzhodna in zahodna gamat pa bi nam samo puščala svinjarijo.

Jaz bi še črpalkam na AC dal za 20 centov dodatne trošarine na liter goriva.
Zakaj se pa v Nemčiji cestnina za osebna vozila ne plačuje?