Elektrika v hiši

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
vsaj še za dva je placa... odpadne vode pa takoj zraven prezračevanlne komore...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Fino bi bilo, če bi vsi lepo počasi prebrali. Omarice nisem naročila jaz, je bila pa naročena in izdelana zame. In če bi vse prebral, bi videl, da sta to imela čez projektant in izvajalec. Do konca gradnje je bil pa na objektu tudi nadzorni, ki je dejansko nadziral ne samo stempljal.

Zmotilo je pa fanta itak to, da misli, da je eno čez drugo v eni naključni omarici z merkurja nažokano nekaj, toliko da je... Ker naj bi bilo ceneje. Kvaliteta dela se pa očitno kaže v številu omar, ki se jih naserje po bajti. Če bi malo bolje bral, bi videl kako se sprasuje, če je bila res delana po meri, kot se za gre, ker je bil 100% da ne, pač blef, ki se ni izšel. Na štrom se res nekaj ne spoznam, zato se kaj dosti tudi nisem petljala, narejeno je bilo po drugi pameti z upoštevanjem mojih želja, kolikor se je pač smelo, ampak glede na to, da je kasneje prišel nekdo to pogledat, ki je stromar po profesiji in prekopiral v svojo novogradnjo, vse narobe najbrž ni. Nevarno itak ni očitno, ker se je izpostavljalo to, da modem pa tak ne bo delal. Zanimiva izbira, če bi bil resen pomislek to, da bo zaradi tega kaj zagorelo. Modem pa tudi dela, pa vse ostalo tudi...

Sicer nimam pojma o predpisih na to temo, ampak jaz osebno visokonapetostnih in nizkonapetostnih instalacij niti pod razno ne bi želel tiščati v isto omarico. Me kar strese ob misli da bi imel v isti omarici električne, telefonske in mrežne kable (pa še kak coax za povrh)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Fino bi bilo, če bi vsi lepo počasi prebrali. Omarice nisem naročila jaz, je bila pa naročena in izdelana zame. In če bi vse prebral, bi videl, da sta to imela čez projektant in izvajalec. Do konca gradnje je bil pa na objektu tudi nadzorni, ki je dejansko nadziral ne samo stempljal.

Zmotilo je pa fanta itak to, da misli, da je eno čez drugo v eni naključni omarici z merkurja nažokano nekaj, toliko da je... Ker naj bi bilo ceneje. Kvaliteta dela se pa očitno kaže v številu omar, ki se jih naserje po bajti. Če bi malo bolje bral, bi videl kako se sprasuje, če je bila res delana po meri, kot se za gre, ker je bil 100% da ne, pač blef, ki se ni izšel. Na štrom se res nekaj ne spoznam, zato se kaj dosti tudi nisem petljala, narejeno je bilo po drugi pameti z upoštevanjem mojih želja, kolikor se je pač smelo, ampak glede na to, da je kasneje prišel nekdo to pogledat, ki je stromar po profesiji in prekopiral v svojo novogradnjo, vse narobe najbrž ni. Nevarno itak ni očitno, ker se je izpostavljalo to, da modem pa tak ne bo delal. Zanimiva izbira, če bi bil resen pomislek to, da bo zaradi tega kaj zagorelo. Modem pa tudi dela, pa vse ostalo tudi...
Poglej draga soforumasica... precej dobro berem. Pa ne gre za samohvalo ampak ko je ze polivica sosolcev seksala , ostali so se pa objemali, sem jaz bral. Sicer to lahko pomeni da sem spolno nepotesen ampak prebral sem res veliko. In ce mojster dela vajo....(?)

torej en je lepo napisal...slikaj to cudo... sicer pa za motnje na vodih si ze verjetno slisala... da se TK in energetika ne vleceta po istih kanalij verjetno tudi...no ti mas pa vse skupaj v omarici. Ce dela...super. A je po standardih in pravilih dobre prakse? Ne ni.

ampak kul da dela, ce si ti zadovoljna, zakaj ne bi bili mi
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Očitno so standardi precej ohlapni ratal. Kot rečeno, se stvari prodajajo. Recimo schrack Gemini je podobna reč glede na fotke. Saj nobeden ni tople vode odkrival. Monel ima tudi nekaj... Imeni teh dveh sta mi poznani, tako da najbrž niso zadnji salabajzerji, vem pa res ne. Nisem na tekočem s temi firmami.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
To da je meni poznana Mirjana iz malega mlacevega pomeni samo da sem pijanec ki pozna vse zakotne beznice...

Pa sej si dojela... mas kar mas
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Samo to? A nisi neki ful nacitan? Ker pol nisi samo pijancek. Dasiravno bi to bila tvoja prva ocena, ker pac poznaš dotično Mirjano. Od nje pa odstopas nikdar ne.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ne sam analogijo sem ti podal... pa sam raje delam eno omarico namesto treh....samo vse stlacit v eno... well sam da si srecna :)