Elektrika v hiši

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Lepo da priznaš.
Je razlika če zmerjam tebe, ali pa koga drugega.
Še vedno sem pa mnenja, da je tak izdelek pocarski in takemu izvajalcu bi to tudi direkt v ksiht povedal, pa projektantu tudi. Dobro poznam obe strani udeležencev in tudi "želje" naročnikov, ki na koncu nekatere postanejo zahteve.

Nekateri slabo prenašajo kritiko. Grem na tribuno kokice grickat in se umikam iz debate. :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
ti kar... par stvari ni tako v bajti, kot bo jih jaz rada imela. Zato, ker - se tako ne sme in če mi kaj ni prav, dobi drugega, ki ti bo tako naredil. Nisem tudi nikdar zahtevala ničesar, kar se ne sme, se da pa marsikatero željo tudi BP izpolniti, če ta pravi čas rečeš. S tem, da je bila moja želja v tem konkretnem primeru oblikovana v smislu - cim manj teh omaric, pa fajn bi bilo, če niso navešene po bajti ko slike, ker to niso.

Res je razlika, koga zmerjaš, ja. Kolega za hrbtom ali samo meni po ovinkih nekaj trapaš, da izbiram slabo, ker je poceni... Vse skupaj seveda na pamet čez prst. zelo na pamet, če upoštevamo, da karkoli sta že naumila, dela BP 7. leto. Tako da še enkrat - koliko časa je hitro, da začne modem zmrzovati? A bo to zdaj zdaj...?
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
ti kar... par stvari ni tako v bajti, kot bo jih jaz rada imela. Zato, ker - se tako ne sme in če mi kaj ni prav, dobi drugega, ki ti bo tako naredil. Nisem tudi nikdar zahtevala ničesar, kar se ne sme, se da pa marsikatero željo tudi BP izpolniti, če ta pravi čas rečeš. S tem, da je bila moja želja v tem konkretnem primeru oblikovana v smislu - cim manj teh omaric, pa fajn bi bilo, če niso navešene po bajti ko slike, ker to niso.

Res je razlika, koga zmerjaš, ja. Kolega za hrbtom ali samo meni po ovinkih nekaj trapaš, da izbiram slabo, ker je poceni... Vse skupaj seveda na pamet čez prst. zelo na pamet, če upoštevamo, da karkoli sta že naumila, dela BP 7. leto. Tako da še enkrat - koliko časa je hitro, da začne modem zmrzovati? A bo to zdaj zdaj...?
Če ti dela je tako ali tako ok.
Ni pa to po standardih :)
Za doma pač je kak je.
Bi pa rekel da je to kakšen električar delal.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Mal offtopic ampak morem.

Če pa me kaj razpizdi pa je to da se ti ubadaš 2+ dni da sestaviš 2 kompletni omari z strežniki patchpaneli, itd..
Vse lepo povežeš in urediš da je kot iz pravljice.
Pol pa ti pride kakšen mojster pa ti lastno opremo namečejo not povprek in postrani. Da zgleda kot da je bomba vsekala.

Ko to vidiš si pa pol na 360...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.446
113
No mi imamo v spodnjem štuku in kleti še one ploščate kable, ko so tako radi zabijali žeblje v njih (Ločen FID), v zgornjem (Ločen FID) pa vsako stikalo svoj kabel, ker sem delal ločeno instalacijo za plafonjere, reflektorje in 12V instalacijo. Vtičnice pa so do 3 šivane skupaj z 2,5 mm2 kablom. Telekomunikacije in CATV so popolnoma ločeni od elektrike v skupni omarici za obe etaži.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Kva se pa spilas? Tudi pritaknemo ne. Še t-2 modem nikdar ne zasteka, da bi ga bilo treba resetirat, kot smo ponavadi to počeli na telekomu.

Ko gremo pa 3 tedne na dopust pa ni bolj elegantno, kot iti na eno mesto, pa varovalke, tiste ki je treba, dol vrzt. Nazaj grede enako. Se nič ne sprehajam. Pa te omarice klinceve, kazijo vse skupaj. Za talno sem jih kar v omare skrila, pa se polica sname, če je treba. Pa tudi ni...
Zakaj bi varovalke dol vrgla? Potem ni čudno, da varnostne kamere ne delajo. :evil:
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Malo off.
Adaptacija, standarden trožilni kabel, ki gleda iz zidu ven, za res kratkotrajno zaščito pred nehotenim dotikom, a je dovolj da je z zaprto sponko zaščitena/zaprta samo faza, ostali dve žici (nula in ozemljitev) pa prosto v zraku.

(vem, da je tveganje, ce bi kje prebijalo in bi sel tok po ozemljitvi).
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
eh to kupi

wago-verbindingsklem-compact-3-x-02-4mm-doos-van-5.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Hanzi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Preberi še enkrat počasi ti. Omarica je taka, kot jo naročiš. Kake dimenzije je, kako je notri razdelana, kako je omogoceno, da oprema dobi, kaj "rabi". res je samo, da ima tudi del, kjer so telekomunikacije, plehnata vrata, kar je neugodno za wifi signal, ki pa ga ne rabim.

sicer pa, gledam, saj imaš tudi na trgu kombinirane zadeve, kaj zdaj toplo vodo odkrivaš. Če pa toliko zmoti, pa lahko ravno tako nekje s poti daš STK posebej. Ne da prva stvar, ko v bajto prideš vidiš elektro pa komunikacijsko omarico pa nekje zraven še razdelilno za talno ogrevanje. To tudi vprašaš, kdo ti je delal, ja...
Omarica mora predvsem ustrezat standardom. Kar je naloga tako projektanta kot tudi izvajalca (da vgradi kar je nacrtovano). Ker ti si si lahko omarico po meri narocila, konec koncev je lahko tudi lesena, samo ce ti bajta pogori in bo policija na ogledu poslikala neko neobicajno omarico, se hitro lahko pojavijo vprasanja pred izplacilom skode na zavarovalnici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Malo off.
Adaptacija, standarden trožilni kabel, ki gleda iz zidu ven, za res kratkotrajno zaščito pred nehotenim dotikom, a je dovolj da je z zaprto sponko zaščitena/zaprta samo faza, ostali dve žici (nula in ozemljitev) pa prosto v zraku.

(vem, da je tveganje, ce bi kje prebijalo in bi sel tok po ozemljitvi).
Ce bi kje prebijalo in bi tok usel po zascitnem vodniku, ti mora odklopit FID, ce ti ne, imas narobe zvezano instalacijo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Omarica mora predvsem ustrezat standardom. Kar je naloga tako projektanta kot tudi izvajalca (da vgradi kar je nacrtovano). Ker ti si si lahko omarico po meri narocila, konec koncev je lahko tudi lesena, samo ce ti bajta pogori in bo policija na ogledu poslikala neko neobicajno omarico, se hitro lahko pojavijo vprasanja pred izplacilom skode na zavarovalnici.

Fino bi bilo, če bi vsi lepo počasi prebrali. Omarice nisem naročila jaz, je bila pa naročena in izdelana zame. In če bi vse prebral, bi videl, da sta to imela čez projektant in izvajalec. Do konca gradnje je bil pa na objektu tudi nadzorni, ki je dejansko nadziral ne samo stempljal.

Zmotilo je pa fanta itak to, da misli, da je eno čez drugo v eni naključni omarici z merkurja nažokano nekaj, toliko da je... Ker naj bi bilo ceneje. Kvaliteta dela se pa očitno kaže v številu omar, ki se jih naserje po bajti. Če bi malo bolje bral, bi videl kako se sprasuje, če je bila res delana po meri, kot se za gre, ker je bil 100% da ne, pač blef, ki se ni izšel. Na štrom se res nekaj ne spoznam, zato se kaj dosti tudi nisem petljala, narejeno je bilo po drugi pameti z upoštevanjem mojih želja, kolikor se je pač smelo, ampak glede na to, da je kasneje prišel nekdo to pogledat, ki je stromar po profesiji in prekopiral v svojo novogradnjo, vse narobe najbrž ni. Nevarno itak ni očitno, ker se je izpostavljalo to, da modem pa tak ne bo delal. Zanimiva izbira, če bi bil resen pomislek to, da bo zaradi tega kaj zagorelo. Modem pa tudi dela, pa vse ostalo tudi...
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
evo ga, še eden se je pofočkal, ki misli, da je njegovih 5min prišlo :rolleyes: kaj drugega najdi...