Trojček - priklop v hiši ?

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Torej, problem je sledeči. Čez 2 meseca se selim v novo hišo, v kateri je v vseh sobah potegnjena napeljava za kabelsko in telefon ( torej v vsaki sobi vtičnica ). Ker bo internet v eni, televizija v dveh drugih in telefon spet nekje drugje me zanima :::

- če nabavim kabelsko (za kar je priključek tudi pri hiši), potem verjetno ni problema - router tja, kjer je računalnik, TV tako gre po koaks kablu, telefon pa je tudi priključek

- kaj bi se zgodilo, če si omislim Amis, ki ima po routerju predviden priklop z mrežnim kablom - ni mi za polagat kable in ne za štemat, AmisAir pa je malo drag... Siol in T2 je verjetno podobno...

No , predlogi dobrodošli !

Tin
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
A so kabli v kanalih? Če je temu tako (upam vsaj), potem res ni problema, koaksialce zamenjaš za mrežne in stvar rešena.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Ne vidim problema, kot praviš je že vse pripravljeno. Naročiš storitve in adijo.
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Kabli so žal že v steni... Če bi bili v kanalih, ne bi bilo problema.

Telemach mi ne diši najbolj, predvsem po vsemu, kar sem prebral tukaj.

Tin
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik tin01 pravi:
Kabli so žal že v steni... Če bi bili v kanalih, ne bi bilo problema.

Telemach mi ne diši najbolj, predvsem po vsemu, kar sem prebral tukaj.

Tin

Lej, moje mnenje je, da vzemi storitev tam, kjer jim je to primarna dejavnost. Trojčki so drek, vsaj po mojih izkušnjah.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik tin01 pravi:
je v vseh sobah potegnjena napeljava za kabelsko in telefon ( torej v vsaki sobi vtičnica ). Ker bo internet v eni, televizija v dveh drugih in telefon spet nekje drugje me zanima :::
Priključek za telefon v vsaki sobi? 2010? Kaj nimamo mobitelov in brezžičnih DECT telefonov? Če ti ni delal kak šalabajzer, je naredil RJ45 vtičnice z vsaj CAT5e kablom, ki so primerne tudi za 100/1000Mbps Ethernet - tj. računalniško mrežo. Edino kar rabiš je, da na mestu, kamor so speljani ti kabli, daš še 1Gbit ethernet switch.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa naj še upa, da je pravilno zvezal;)
Kolegu je v adaptirani hiši net kable vlekel en štromar in jih tudi po štromarsko zvezal.