Elektricni skiro

Izy

Pripravnik
8. maj 2007
191
10
18
Ne razumem, zakaj potem napadate človeka, če se želi peljat po slabšem terenu in išče nekaj z večjimi kolesi in vzmetenjem. Edini problem, ki ga ima je, da bi ga rad odnesel s seboj v stanovaje.
Na srečo meni tega ni treba. V avtu sem ga imel 3x od tega je enkrat bil v škatli. Počasi bo četrtič, ko ga bom spet odpeljal domov na zimovanje.
Nevem zakaj je treba toliko posploševat? Sam se nikoli nisem peljal z njim na šiht, v trgovino, niti po kakšnih drugih opravkih. Vbistvo se še nikoli nisem peljal znjim po mestu pa ima vseeno že kr obrabljene gume torej stoji vseeno ne veliko.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Sprobal sem samo Kugota S1, ampak samo 50m....vem ja, premalo. Sem ze vceraj studiral, da bi se enkrat reku frendu, ce mi ga posodi za pol urce.
Glede kolesa pa se popolnoma strinjam s teboj...


Bravo, pol urce, to bos naredil sigurno en krog okoli Ljubljane...
 

Izy

Pripravnik
8. maj 2007
191
10
18
Mi je pa žal, da nisem počakal eno leto in kupil močnejšega in vzmetenega, kot sem napisal na začetku in obvezno z mehanskima zavorama na obeh kolesih, ker to po hribu navzdol je samomor, če bi kaka žival skočla na cesto.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Ne razumem, zakaj potem napadate človeka, če se želi peljat po slabšem terenu in išče nekaj z večjimi kolesi in vzmetenjem. Edini problem, ki ga ima je, da bi ga rad odnesel s seboj v stanovaje.
Na srečo meni tega ni treba. V avtu sem ga imel 3x od tega je enkrat bil v škatli. Počasi bo četrtič, ko ga bom spet odpeljal domov na zimovanje.
Nevem zakaj je treba toliko posploševat? Sam se nikoli nisem peljal z njim na šiht, v trgovino, niti po kakšnih drugih opravkih. Vbistvo se še nikoli nisem peljal znjim po mestu pa ima vseeno že kr obrabljene gume torej stoji vseeno ne veliko.
Noben ga ne bi napadal, če bi imel realna pričakovanja. Pa dejansko pojma nima, kako je s skirojem se vozit in sanja, da se bo vozil po gozdu in makadamu z njim, ker ima ''večja'' kolesa, ki so še vedno smeh za na makadam. To je zelo lepo vidno na video posnetku, ki ga je pripopal, kaj dela iz njega. In to je dal kao pozitiven posnetek. Vsak pameten bi tukaj takoj videl, da je to no go ali pa za prečit par metrov do asfalta, on bi se pa s tem vozil več kot kilometer po makadamu in to pogosto, lool. In to z noname Kitajcem za 600 EUR, kjer bo po parih km hotel, da ne bi bilo amortizerjev, ker bo vse razškatlano in praktično samo še za na odpad. Ampak on sanjari, kako bo to raztural, ker ima večja kolesa in za napumpat, loool.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.480
8.828
113
Pa še to, s skirojem lohk kar bogato užgeš, že s tem na nožni pogon, kaj šele s tistim ki leti 25 na uro plus. Tko da previdnost tudi v tej smeri ni odveč. Poletel sem dvakrat, enkrat pri Nobel bureku, ko sem mel težo preveč na balanci in me je na grbini katapultiralo naprej, drugič pa res da precej pirjen skoraj pred hišo, ko sem povozil kamenček in me je spet vrglo naprej, skiro pa najprej po eni tetivi, pol pa po drugi, sam se samo sesedel na tla.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.480
8.828
113
če tebi uspe voziti kolo s hitrostjo vsaj 10, 15km/h brez da bi zašvical, potem super zate. jaz konkretno bom na kolesu zašvical slej ko prej, najkasneje pa pri prvem semaforju, ko bo "nehalo pihati", kar je tudi glavni razlog, zakaj sem se nehal voziti s kolesom v službo. druga stvar je pa praktičnost, ko je zjutraj suho, grem s skirojem v službo, če popoldne začne deževati, ga zložim in me sodelavec zapelje domov
Pri 10 15 na uro po ravnem ne švicnem nič bolj kot peš.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.633
3.516
113
Dobr no, ne se prepucavat, nihče nikogar ne napada, ne vem zakaj se tako branite. Kot sem napisal, komentiral sem samo strah pred kolesom. Bicikel tlačit na avto ali v avto da se boš z obrobja pripeljal v center je itak fail, v tem primeru je el. skiro zmaga.
 

Izy

Pripravnik
8. maj 2007
191
10
18
Noben ga ne bi napadal, če bi imel realna pričakovanja. Pa dejansko pojma nima, kako je s skirojem se vozit in sanja, da se bo vozil po gozdu in makadamu z njim, ker ima ''večja'' kolesa, ki so še vedno smeh za na makadam. To je zelo lepo vidno na video posnetku, ki ga je pripopal, kaj dela iz njega. In to je dal kao pozitiven posnetek. Vsak pameten bi tukaj takoj videl, da je to no go ali pa za prečit par metrov do asfalta, on bi se pa s tem vozil več kot kilometer po makadamu in to pogosto, lool. In to z noname Kitajcem za 600 EUR, kjer bo po parih km hotel, da ne bi bilo amortizerjev, ker bo vse razškatlano in praktično samo še za na odpad. Ampak on sanjari, kako bo to raztural, ker ima večja kolesa in za napumpat, loool.
Nikjer ni napisal, da bi šel hitro. Vseno bolje se peljati počasi kot, da rabi peš zraven skiroja.
Glede kvalitete izdelave bo lahko poročal, ko bo stvar imel v rokah. Upam, da so se kitajci vsaj nekaj naučili iz minimoto in štirikolesnikov, da po eni sezoni ne prodajo več nič, če folku vse razpade pod ritjo v enem tednu.
Obstaja možnost, da mu bo žal, da ni dodal še nekaj in kupil bolšega.
Lahko pa obleži nekje pod mizo in je škoda še tega denarja.

To se absolutno strinjam z vsemi, da prevozi še nekaj kilometrov preden se odloči.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Nikjer ni napisal, da bi šel hitro. Vseno bolje se peljati počasi kot, da rabi peš zraven skiroja.
Še enkrat: s tem kitajcem s kvazi gumijastimi gumami se NE bo vozil po makadamu. Poglej si samo tisti video, ko se vozi po trdi zemlji, kako ga premetuje. Po makadamu ni šans.
Za to, naj si kupi elektro kolo ali pa City coccota. Ali pa dvigne budget, sem prepričan, da bo za par jurjev dobil pravo zadevo z res velikimi gumami, ki bo šla tudi po makadamu. Ampak skiro kot tak je že sam hendikep za take stvari. Kot bi zabijal žebelj z nožem za maslo.
 

Izy

Pripravnik
8. maj 2007
191
10
18
Dobr no, ne se prepucavat, nihče nikogar ne napada, ne vem zakaj se tako branite. Kot sem napisal, komentiral sem samo strah pred kolesom. Bicikel tlačit na avto ali v avto da se boš z obrobja pripeljal v center je itak fail, v tem primeru je el. skiro zmaga.
Sej imaš prav, ampak se mi zdi absurd, da se nebi dalo malo šodra varno prevozit z nečim ki ima vzmetenje in kolesa bližje šajtrgi kot rolerjem.
Za v breg rabiš moč, za dol ornk mehanske zavore. Vse to omenjeni ima in za ta denar dosti izbire ni.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.363
261
83
33
Tisti, ki ze pri majhnih naporih/rekreacijah svicate, ste nezdravi. Premalo gibanja, prekomerna teza, nepravilna prehrana, celodnevno sedenje v pisarni. Pa ne jemat tega kot napad oz. drugacno mnenje, ker to je dejstvo.
 

Izy

Pripravnik
8. maj 2007
191
10
18
Še enkrat: s tem kitajcem s kvazi gumijastimi gumami se NE bo vozil po makadamu. Poglej si samo tisti video, ko se vozi po trdi zemlji, kako ga premetuje. Po makadamu ni šans.
Za to, naj si kupi elektro kolo ali pa City coccota. Ali pa dvigne budget, sem prepričan, da bo za par jurjev dobil pravo zadevo z res velikimi gumami, ki bo šla tudi po makadamu. Ampak skiro kot tak je že sam hendikep za take stvari. Kot bi zabijal žebelj z nožem za maslo.

Včasih so rekli, da se je bolje slabo peljat, kot dobro peš it. :zardelalter:

Kater avto najbol leti po makadamu? Sposojen! :cheer:

Tak, da rentat skiro in sprobat! :zmaga:
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Tisti, ki ze pri majhnih naporih/rekreacijah svicate, ste nezdravi. Premalo gibanja, prekomerna teza, nepravilna prehrana, celodnevno sedenje v pisarni. Pa ne jemat tega kot napad oz. drugacno mnenje, ker to je dejstvo.

Bi reku, da se krepko motiš, eni zašvicajo prej, drugi kasnej, poznam enga, ki skor ne švicne, pa gotof čist, jest se pa glih ugrejem. Športam vsak dan skor, kolesarim po 50km+, pretečem po 20km, tenis po 2h(učas treniral, znam igrat), hribi po 2h+ v ornk klanc...ampak pomoj al so pore tok skoz udprte al pa pač takoj švicnem, neki je, ampak tvoja tuki ne drži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in McGiver

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.363
261
83
33
Prehrana? Vsi svickoti, ki jih poznam jejo nezdravo oz. majo par kilc prevec. Ozemanje maji lce po par km kolesarjenja vsekakor ni normalno.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
glede na to, da imam pri 185cm višine okoli 80kg teže, športam se 2-3x tedensko, očitno res ostane samo še nezdrava prehrana v tej teoriji švicanja...
btw, tema je električni skiroji, ne pa teorije, zakaj nekdo švica bolj kot drugi
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.363
261
83
33
Ne, tema se spreminja v elektricni skiro za voznjo po offroadu in preskakovanju puklov. :evil:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
V glavnem, tema se je lepo razvila z bogatimi komentarji :zmaga: Da se vrnemo, skiroja še nisem naročil, ker morda se bom le odločil za te osnovne 13kg (+/-2kg)
Danes sem kontaktiral frenda s Kugootom S1, ampak je na dopustu in mi ga bo posodil šele drug teden. Seveda s tistim ne bom šel po makadamu oz, čez gmajno, ampak okoli po "daljšnici" in glanc lepem asfaltu. Vmes sta samo 2 klanca, pa bomo videli, kako se bo obnesel.
Med mnogimi, kot sem že omenil, mi je všeč Xplore XP 9758, kateri je kopija Blaupunkta (še prodajalec mi je rekel, da je dal baterijo iz Xplora v Blaupunkta in je delovalo)...ima 350W motor, pa baterijo ima v štilu in jo praktično lahko zamenjaš v trenutku s polno rezervno, drugo pa daš filat posebej.
Škoda le, da se ne zmislijo in dajo še zadaj enak elektro motor, ker potem pa razni klančki ne bi bili več problem.
V glavnem, pri temle Langfeitu L8S sem skeptičen samo zaradi teže (27kg in 4 šuk)....drugo me ne moti nič, zato kolebam z nakupom.
No, tule pa je primerjava Xplora in Blaupunkta

Xplore

Blaupunkt
 
Nazadnje urejeno: