Elektricni skiro

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
preden se odločiš za nakup, premisli kjer boš skiro pustil. jaz imam svojega samo do službe in nazaj, ne bi ga pa upal pustiti kje v centru ali pred kako trgovino. potem pa vidiš ljudi, kako se po cityparku sprehajajo s skirojem, ali z njim vijugajo med mizami v gostilni. poleg tega so ceste in pločniki v centrih mest pogosto tlakovane, kar sploh ni primerno za skiroje
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tegale je zadnjic Primoz dal za polovicno ceno kodo. Nosilnost 150kg, ce koga skrbi. Za moj namen me edino skrbi teza 42kg, ker zivim v 4 stuku brez dvigala, spodaj v kolesarnici pa ga ne bi puscal. Tak gre po tlakovani cesti ko pasulj, ker ima 11col napihljive gume.
Morda ga le nabavim spomladi, pa ko jebe stopnice...ga bom ze prnesu gor :bonk:

 
  • Všeč mi je
Reactions: SHTF

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
preden se odločiš za nakup, premisli kjer boš skiro pustil. jaz imam svojega samo do službe in nazaj, ne bi ga pa upal pustiti kje v centru ali pred kako trgovino. potem pa vidiš ljudi, kako se po cityparku sprehajajo s skirojem, ali z njim vijugajo med mizami v gostilni. poleg tega so ceste in pločniki v centrih mest pogosto tlakovane, kar sploh ni primerno za skiroje

Koliko daleč se voziš in ali kaj pogrešaš še sedež?

Bicikel ne pride za mene v poštev, ker dvakrat zagonim pa mi že od povsod teče.

Kaj je kdo že kaj takega probal za par km do šihta (3-4km)?
1567854847625.png
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Narahlo začne trest in ropotat v kolesu z motorjem. V zelo kratkem času hrup postane srhljiv in kolo začne blokirat, v kolikor se zloraba motorja ne neha.
Najhitreje se mi pregreje ob rahlem zaviranju pri vožnji po hribu navzdol, kar je sicer rešljivo z ugašanjem ob spustih. Otroci ga zrihtajo v desetih minutah na dvorišču. :gorjaca:
More bit nekaj narobe z njim. Tudi moj M365 ima že nekaj čez 600km, se vozim z njim na šiht vsak dan, če le ni dežja, pa zaenkrat ni problemov (razen predrte gume - morem potrkat :)). Pa še to praktično 99% poti na tempomatu z max (tovarniško) hitrostjo. Flashal zaenkrat nisem, se mi zdi da že tako niso preveč robustno narejene te zadeve, tako da raje ne bi reskiral garancije. Mi je lani Ninebot ES2 crknil po dveh dneh (kasneje ugotovil, da je očitno dokaj pogosta z ročko za gas, je bil pa cel pain to uredit s prodajalcem). Letos dobil M365 mrtvega že iz škatle, na srečo dobil takoj drugega in drugi zaenkat dela BP :) Upam da bo še dolgo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ce narocis preko Banggooda recimo, ti upostevajo SLO garancijo? Da peljes v Sloveniji na servis?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
Koliko daleč se voziš in ali kaj pogrešaš še sedež?

Bicikel ne pride za mene v poštev, ker dvakrat zagonim pa mi že od povsod teče.
do službe imam kakih 5km, za kar rabih slabih 15 minut, potrebe po sedežu ne vidim. kupil sem ga ravno zato, da ne pridem prešvican v službo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jtfc

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Tegale je zadnjic Primoz dal za polovicno ceno kodo. Nosilnost 150kg, ce koga skrbi. Za moj namen me edino skrbi teza 42kg, ker zivim v 4 stuku brez dvigala, spodaj v kolesarnici pa ga ne bi puscal. Tak gre po tlakovani cesti ko pasulj, ker ima 11col napihljive gume.
Morda ga le nabavim spomladi, pa ko jebe stopnice...ga bom ze prnesu gor :bonk:



u, tole bi pa vzel za polovično ceno :) upam, da bo na voljo čez kake 2 tedna xD
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Od iste firme malo švohnejši...10 col feltne, max 45km/h, 27kg teže, ampak ravno tako nosilnost 150kg... https://www.banggood.com/LANGFEITE-...763.html?rmmds=search&ID=224&cur_warehouse=CN
Tu vidim velik minus pri ročki za gas, ker je postavljena previsoko za zapestje, prestavit navzdol pa jo ne moreš, ker potem ne vidiš displaya - no, lahko jo, samo potem si brez displaya. To so malo čudno naredili, priznam.
Pri obeh skirojih te firme mi je všeč, da sta visoka, posledično lahko voziš čez kake slabe terene oz. je za "povsod"

Pa tale L8S ima 2x800W, un prejšnji T8 2x1200W (max 2 x 1800W), Xiaomi pa samo 1x250W (max 600W).
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Tegale je zadnjic Primoz dal za polovicno ceno kodo. Nosilnost 150kg, ce koga skrbi. Za moj namen me edino skrbi teza 42kg, ker zivim v 4 stuku brez dvigala, spodaj v kolesarnici pa ga ne bi puscal. Tak gre po tlakovani cesti ko pasulj, ker ima 11col napihljive gume.
Morda ga le nabavim spomladi, pa ko jebe stopnice...ga bom ze prnesu gor :bonk:

Pa si že kdaj nosil 40kg? Ker če boš to večkrat dnevno trajbal gor/dol ni ravno udobno.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Bi moral pred nakupom probat neke kvihte, da vidim, kako je :valjamse:
Morda bi bilo smotrno unga drugega (27kg) - L8S :rolleyes:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
evo... Tale 2 x 800W proti Xiaomiju M365Pro ....dajte na 1:55, kjer se vidi pospešek od obeh. Pazi, na temle Langfeite L8 je tipson kar konkreten proti Xiaomi tipu.

 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Meni je glavna prednost skiroja ravno to, da ga lahko enastavno poklopim, odnesem v pisarno in vržem pod mizo. Že M365 s svojimi 14kg ni ravno peresno lahek ampak še gre, ga pa prav daleč vseeno ne bi nosil (v pisarni imamo na srečo lifte, na pošti ga nesem zraven ampak večino časa počiva zložen na tleh poleg mene, v štacuni ga pa kar na voziček spodaj naložim). Nosit 42kg okrog si pa ravno ne predstavljam. Še električni MTBji majo skoraj pol manj, pa marsikdo jamra da so heavy za kam dvignit.

Drugače bi pa za take denarje jaz potem že raje razmišljal o kakšen Boosted Rev, če se seveda rabi za po cesti. Za off-road je pa eMTB mnogo večji užitek, je pa res da se je treba še malo dlje stegnit, če hočeš kaj pametnega dobit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Točno to.
Zanimivo kam smo prišli. Vsi pametni in poinformirani z YT testi, da bi vključili malo pameti pa ne gre. Sam prekleto vem kaj pomeni prenašati 50kg vrečo cementa in ni to ravno hec. Da ne govorim o izgledu, ko deluje kot da sem ga sam sešvasal doma iz odpadnega železa in gume za samokolnico. Good luck z uveljavljanjem garancije ali iskanjem delov, KO bo kaj crknilo. Recimo da pogojno še vzamem znano kitajsko znamko, ne pa neko žnj znamko, ki prodaja vsak mesec spremenjen izdelek z drugim imenom.
Tole na tvojem linku pa daje drugačen vtis in izgled.
Recimo sam ne razumem, kako so Kitajci postali kar precej dragi v določenih primerih: recimo robotski sesalci, pa tudi ti eskiroji.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Po eni strani ti dam prav...ampak samo glede uveljavljanja garancije. Glede izgleda...meni je cist hud, taka kros varianta. Gres, kjer hoces. Izgled gum, kot za samokolnico...ravno pri takih gumah je najvec udobja, ker so visoke in napihnjene. Ostali budget skiroji (pod 600€) imajo nizko profilne, katere so trse kljub zraku v njih, nekateri pa niti zraka nimajo in je voznja, kot sem prebral razne komentarje neudobna.
Ajde, pa tudi glede kilaze ti dam prav....tole prenasat v 4 stuk ni macji kaselj. Tezja varianta (2 x 1200W) ima 42kg, lazja (2 x 800) pa 27kg. Xiaomi pro jih ima 14kg. Tegale, na spodnjem linku, sem gledal kak mesec dni nazaj v BigBanguin jih ima samo 9,5 kg, ampak je brez vzmetenja. Ima pa vsaj gume napihljive. Je pa cista kopija Blaupunkta.
Je visji na racun tega, ker ima baterijo v štilu, pa 350W motor in cez 120kg nosilnosti.

 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Hud ti je zato, ker ga gledaš na fotkah (po možnosti retuširanih) in YT, kjer so ''reviewerji'' itak plačani.
Ko boš zadevo prijel v roke, ti bo vse dol padlo, če vsaj malo realno pogledaš stvar.
Glede napihljivih gum, itd. je pa vse razumljivo in drži. Edino pri gumah in udobju pa realno ne vem no. Itak so bolj udobne kot tiste roler gume pri ostalih, ampak udobno? S 27 colami na kolesu ni povsod udobno, ne pa s temi gumami od samokolnice. Poleg tega je malo odvisno tudi od kvalitete gume, ker ti nič ne pomaga višja guma, če bo vse samo drselo.

Renomirane firme so itak dražje, ampak ne samo zaradi imena, temveč tudi zato, ker si ne morejo privoščit (vsaj večinoma) zanič delov gor. Čangčungu pa dol visi, ker bo čez 14 dni, ko bo dobil novo pošiljko delov itak dal nov model ven.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tudi jaz imam okoli 600km z m365. Odličen nakup za prevoz na siht, predvsem dometa ima veliko. Kar se tiče pospeskov in hitrosti. Ali res rabiš še več? Se mi ne zdi najbolj varno.

Edini minus tega skiroja je, da se je naredil luft tam kjer se zloži skiro. Sem nabavil ene gumijaste vložke, ki to odpravijo, ampak za moje pojme bi morala to garancija že kriti.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Glede kolesa, je neudoben zato, ker so nevzmeteni, tale dva oz. predvsem un ta prvi skiro pa ima celo orng vzmetene sprednje vilice in zadnjo vilico.
Mocnejse skiroje pa gledam predvsem tudi zato, da bom zdelal klance, saj imam skoraj 100kil. S Xiaomijem se bo 99,9% ustavilo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Si ti že videl kitajske vzmeti? Po 100km si boš želel, da jih ne bi imel. Eh, javi ko boš kupil.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem zdej pr frendu probal 14kg ketelball in me je sokiralo. Ni sans, da bom unga 42kg al pa 27kg nesel gor v 4 stuk. Ze tale ketelball je bil na meji...si ne bi mislil, da bo borih 14kg tako "tezkih" o_O
Pa roko na srce mi je prvenstveno, da je lahek in da ga lahko dam hitro v avto...