City COCO

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Evo vsaj ena , na motorju je kolega ... , ker ga ne bom spraševal za dovoljenje za objavo je obraz odstranjen....

City cococ 050819 2.jpg
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Če boš na ZS povprašal ti povem, ta je žal po naročilu, pa še smerniki pa neki dodatki manjkajo pozabili in mi bodo poslali.

No danes sem naredil prvo pravo malo daljšo testno vožnjo. Klanec sploh ni nikakršen problem tudi z maksimalno obremenitvijo ne, je pa problem pri nekaterih butastih zelo visokih in kratkih ležečih policajih, sicer sedaj delajo nižje in daljše vendar oni starejši pa so mali problem, ko nizek motor lahko pri max. obtežitvi malo podrsa ( res malenkost) po asfaltu in ni ravno ok. občutek. Res sicer je, da , ko je kolega ki ima normalno težo probal teh problemov ni bilo a vseeno.

Moram pa reči, da vsi gledajo ta scooter, kot bi vesoljsko ladjo videli, en nasproti vozeč motorist na Yamaha choperju se je tako obračal, da sem se ustrašil, da ne pade..... skratka sem zadovoljen, vseeno, pa ker nisem več mlad, prav nasprotno se mi zdi zadeva v mojih letih ne preveč varna zadeva.
 
Nazadnje urejeno:

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.262
1.925
113
Nisem še zasledil v tej temi. A je treba tegale kokota registrirat? Ali potrebuješ izpit? Čelada?

Pod kaj to sploh tretirajo pri nas?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Poznam nekaj motoristov z leti proti 70, ki se vozijo s pravimi motorji in ne tem elektro jajčkom, pa nimajo nobenih problemov zaradi starosti.
Ko dobiš tako zadevo lepo počasi štartaš, opazuješ, kako se obnaša in po nekaj dneh, mesecih, točno veš kaj in kako lahko in je.
Je pa druga stvar, če gre zadeva 80km/h. Sam se na kitajskih polizdelkih ne bi upal tako vozit. Do 40km/h pa mislim, da ni panike. Sploh, če bodo izkušnje pokazale, da zadeva dela kot mora (predvsem zavore :)).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Na hrvaškem je tega po cestah za znoret, vse povsod rentajo te cocoje.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
In to je bil tudi moj največji pomislek.

Ja sem napisal ta prvih 300m ko sem ga testiral in po 25 letih sedel spet na motor ali ja moped.., pa imam celo A kategorijo in po tem ko 8 let niti na kolesu nisem sedel, se mi je zazdelo, pa sem šel samo do 25km/h, da je ta zadeva noro hitra in da se lahko tudi sesuješ hitro z njo.

No včeraj sem počasi naredil ene 5 km in je že boljši občutek, samo je daleč od tega, da bi se varnega počutil. Sem bil prav srečen, ko sem nazaj varno domov prišel.

Morda ga celo prodam, če bo dobra ponudba ;) . Sicer moram pa počakati še na par zadev, ki so mi jih pozabili dati na Kokiča, alarm, žmigavci ....... večji števec....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Torej, če prav razumem vožnja froca zadaj ni več interesantna in ko je minilo rajcanje ob nakupu, je zadeva zrela za prodajo?
Te je pa moral ta Coco res razočarat.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ja sem napisal ta prvih 300m ko sem ga testiral in po 25 letih sedel spet .

Verjetno da je bilo tega testiranja za dokončen vtis res premalo.
Tudi moji vtisi so bili po nekaj sto metrih (na dvorišču pri Španu) popolnoma drugačni, kakor po vožnji do doma.

Zato kar vztrajaj še nekaj časa in pazi nase!
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Problem so ravne gume. To se tako čudno vozi.... Se navadiš, vseeno ni prijetno.
Verjetno super zadeva za na morje, za vožnjo po kampu.....

Kako boš pa to registriral, to me pa res zanima....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Sicer drži, ampak ta zadeva je za se vozit po vasi ali mestu tja do 40km/h maks. Na dopustu sem jih gledal po obali so se prevažali tam okrog 20-25km/h in ni bilo videti težav. Za hitreje sem pa že zgoraj zapisal.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Torej, če prav razumem vožnja froca zadaj ni več interesantna in ko je minilo rajcanje ob nakupu, je zadeva zrela za prodajo?
Te je pa moral ta Coco res razočarat.

Ni ravno tako, samo že cel čas je šlo malo za preseravanje in spoznavanje nove tehnike in sem že pred nakupom vedel, da se prav kaj veliko sploh ne bom vozil, ja v igri je še sine, ki ima, kar izbuljene oči, ko vidi scooter, samo moja boljša morda bolj pametna polovica mi je hudo zagrozila ne meni, pač pa, okoli vožnje otroka, pa niti ni bil namen, da greva na cesto bolj po kaki kolesarski počasi, no potem ko so pa nekateri morda pametni ali pa panični razložili sinku, kako lahko kdo mene povozi in je sinek tako paniko zagnal, okoli vsega , da so me na testni vožnji motili in klicali , če sem še v enem kosu...... se je pa še sine tako prestrašil, da, ko sem ga hotel peljati malo po ulici za hec recimo 100m se še on ni upal več.... bil je pa 4 letnik noro srečen, ko je ati prišel iz testne vožnje v enem kosu nazaj domov.....

No takle imamo......

Glede vožnje pa ja je malo drugače , ko kak avtomatik ( frček) pred 25 leti , motor je zelo dolg in ja s temi kolesi nima ravno majhnega "raidnega" kroga in ja nikakor ni to dirkalna zadeva, to je pač cruzer, če bo še kak kolega kupil, za kak izlet počasni kam ....

Mudilo se mi ni niti ob nakupu, zato sem ga naročil in tako čakal 75 dni, da so ga naredili po mojih željah cca 14 dni, da je kontejner prišel v NL in se razcarinil 45 dni in potem, da so poslali cca 5 dni in še potem 4 dni do mene do vrat.

Tako, da ja , nikakor nisem razočaran, prej ono, da morda sam pri sebi spoznavam, da morda tole ni najbolj pametna stvar za mene, no ne glede na vse , mnogo ne bo v uporabi, če pa mi kdo prileti in da solidno ponudbo, ga pa tudi ne bi pogrešal, morda pa bi celo spet potem enakega še enkrat naročil ;).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Ostal sem brez besed, res škoda da so “pametni” ubili tebi in otroku možnost novih izkušenj in veselje, ki ga ta elektro škatlica nudi ob pravi uporabi.
Seveda je to lahko nevarno, ampak tudi peš na pločniku te en bedak lahko zbije. S pametno uporabo možnost nesreče spraviš na minimum in lepo uživaš.
Bi se pa jaz resno pogovoril s ta pametnimi, da naj strašijo svoje otroke in pustijo tvojega pri miru. Ker če so sami taki pussyi, da se bojijo it na to zadevo zaradi “nevarnosti”, ni treba, da druge strašijo. Zraven jih pa vprašaj, če se njihovi otroci vozijo okoli s hoverboardi, ki so po mojem mnenju bolj nevarni, kot pa ta zadeva. Pa običajno so froci gor brez čelade.

Pa z otrokom se pogovori in mu razloži, da to ni nič kaj dosti nevarno OB PRAVI UPORABI, ne pa da bo sedaj na motoriste gledal kot norce, ki bi se radi ubili. Žalostno.

Pa še kakšno fotko nam privošči.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Glede na to da si komentiral sem pač predvideval da si prebral burlesko, ti bi pa še fotke. Zarolaj si failarmije na yt in se tam naslajaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Glede na to da si komentiral sem pač predvideval da si prebral burlesko, ti bi pa še fotke. Zarolaj si failarmije na yt in se tam naslajaj.
Še zmeraj ne razumem, kaj je narobe s fotkami konkretno tega COCOta... Baje ima nekaj dodatno in to me zanima. In za fotko naredit ni potrebno, da se vozi...
Bom končal na to temo.