Električni motocikli

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Odstranljiva baterija je plus v toliko, da jo lahko polniš tudi tam, kjer motocikla ne moreš polniti, ko ga parkiraš.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Kakorkoli že, v teh dveh Tomosovih trgovinah, ki sem jih jaz obiskal jih nikoli niso imeli, in jih očitno tudi ne nameravajo imeti. Edino kar so bili voljni naredit, je to, da so se hoteli pozanimat o tem, in če bi si res želel, da bi probal kaj urediti. (to je bilo v prvi trgovini, v drugi tudi tega niso ponudili
smile-1.gif
)

@AndY1 Ja...to je plus. Pa tudi če greš kam na obisk (v blok), ali pa v službo, vzameš ven in odneseš, ti ga vsaj ne ukradejo :p (kao)
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
AndY1 me je prehitel! Odstranljiva baterija je ogromen plus in osebno, če bi zdele kupoval, bi to preveselilo odločitev. Dejansko lahko polniš povsod, Zate potem ni omejitev. Ti povem, kot lastnik elektro skuterja že 5 let in to, da i ovire za polnit je ogromno !
Odločitev pa je tvoja !


Lp
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
458
7
18
Kako je s subvencijo? (Koliko €)
Kak je postopek?

Pa čestitam--
zmaga.gif

In veliko varnih & poceni km!
 
Nazadnje urejeno:

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Ni subvencije za motorje...je samo eko sklad, če ga hočeš kupiti na obroke, imaš potem nizko obrestno mero (okoli 1,8%).

Hvala
smile-1.gif


Bo pa to moj prvi motor sploh - ever :p
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
458
7
18
ah... imaš prav.
sem prebral na tej spletni strani vprašanje, kjer je omenjeno subvencioniranje in ugodno kreditiranje v istem stavku... pa je potem odgovor samo glede kreditiranja.

Kater model si nabavil? 1.2? 2.4?
si videl da je na spletu že 1.3 in 1.4.?
 
Nazadnje urejeno:

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Ja...nažalost je samo ugodno kreditiranje.

1.2 sem kupil.
Vem da so novi modeli...samo so tud cene "luštne"
smile-1.gif
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
No, pa sem ga dobil.
smile-1.gif

V bistvu sem ga že včeraj, samo do zdele nisem imel časa slik objavit...
Sej niti ne vem kaj naj slikam
smile-1.gif

Registriran še ni, ker homologacija še ni urejena
tongue-1.gif
pa čelado tudi šele jutri dobim...







Je pa luštno peljat z njim... (zaenkrat sem se peljal samo po ulici gor pa dol)
Mogoče je malo težak, pa velik obračalni krog ima
tongue-1.gif



Glede cen novih modelov, pa niti ne vem točno kje sem jih zasledil. Enkrat sem malo brskal, ker me je zanimal kakšni so novi modeli, in sem slučajno cene videl pa so bile res kar "lepe" (4000+)
tongue-1.gif
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Hvala
smile-1.gif


Btw...kako je zdej z baterijami? Je treba čim manjkrat polnit? Ali je bolje, če jo daš po vsaki vožnji polnit. Eni prodajalci pravijo tako, eni drugače (da čim manjkrat polniš oz ko je skoraj prazna). V navodilih mi sicer piše, da naj polnim po vsaki vožnji, da naj bo čim manjkrat prazna baterija.
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
458
7
18
Čestitam!
-pa velik električnih kilometrov!
cheer.gif


-btw- koliko te je prišla registracija?
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Tega bi v našem naselju morali podarit raznašalcu spama, ki mu motor tako ropota, da ob 5ih zjutraj celo naselje zbudi...
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Tega bi v našem naselju morali podarit raznašalcu spama, ki mu motor tako ropota, da ob 5ih zjutraj celo naselje zbudi...

Potem pa najbolje,da se naselje organizira, zbere denar in mu ga podari !
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
No, pa sem imel prvo testno vožnjo z njim. Sem ga danes registrirov, kupil čelado, prvo pomoč,...
Ga je zabavno vozit... edin na koncu sem že na "hlape" vozil
grin1.gif

Realno se da lepih kilometrov naredi okoli 40, mogoče 50.
Tako, da se zdej polni. Koliko kilometrov sem naredil pa ne vem. Ker je pol neki časa pisal to kar se vidi na sliki
smile-1.gif







tuki se pa že polni
smile-1.gif


Je pa velik bolj glasen med polnjenjem, kot pa ko se pelješ z njim
smile-1.gif