Električni motocikli

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Za kok si ga pa prodal ce ni skrivnost? Pa kero baterijo si mel not svinceno al Litij?

Ima svinčene akumulatorje ...

Vzel pa ga je prijatelj za ženo, tako da je bila cena temu primerna ...
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
2013 Zero Motorcycles lineup goes faster and farther, charges with CHAdeMO

zero-ds-2013-628.jpg


Citat:
Our socks, they are knocked off.

The 2013 models also charge up those bigger batteries faster. If using a 110 or 220 outlet, the fill-up rate is 25 percent quicker than previously, allowing the 11.4-kWh configuration to go from empty to full in 7.9 hours. Add the optional CHAdeMO accessory though, and you can get to 95 percent in an hour while plugged into a DC fast charger. And, if your budget allows for extra batteries, quick swapping is possible in all but the S and DS bikes.
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
458
7
18
Da mal obudim to temo...

A se vozi kdo so tole zadevo predstavljeno v sobotni prilogi "Na kolesih"? Je res tako dobra?
Se na e-motorje/kolesa že dobi kaj subvencije ali ne?

Govecs go! S1.2 ( klik! )

photo sharing websites
 
Nazadnje urejeno:

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Sicer ne vozim Govecs-a ampak neko kitajsko različico in lahko rečem, da so te elektro skuterji za po mestu top. Jaz sem v dobrih 3 letih naredil 5000km (samo po LJ)! Bom pa za naslednje leto ali menjal skuter ali pa obstoječega nadgradil iz 48V40Ah na 72V60Ah. Bolj se nagibam k temu, da bi nekje dobil samo ogrodje + ostalo (brez motorja) !
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jp, elektro skuterji so top. Na Vectrix-u imam 16.000km, imel bi jih še več, če ne bi leto nazaj kupil Ampere, ampak moram razvoziti hčerko in punco + vse ostale vožnje k zdravnikom, raznim dejavnostim, na izlete , tako da se bližam 20.000km na Amperi.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Jp, elektro skuterji so top. Na Vectrix-u imam 16.000km, imel bi jih še več, če ne bi leto nazaj kupil Ampere, ampak moram razvoziti hčerko in punco + vse ostale vožnje k zdravnikom, raznim dejavnostim, na izlete , tako da se bližam 20.000km na Amperi.

Oh, Vectrix je pa nad vsemi temi in nemškimi, kitajskimi zadevami !

Če boš kdaj imel idejo o prodaji......me kontaktiraj !


Lp
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sem imel lansko leto razmišljal, da bi ga prodal, ampak ga na srečo nisem, ker bi mi bilo žal, klub temu, da ga zelo redko vozim. Ampak ko pa ga, je pa to milina
smile-1.gif


Sej veš, čustvena navezanost pa to. Po moje bi mi bilo žal celo življenje, če bi ga prodal. Poleg tega zna nekoč imeto konkretno zbirateljsko vrednost kot prvi malo serijski highway legal električni motocikel na svetu.

Si pa, seveda, dobrodošel, da si ga prideš ogledati, ali pa če si kje iz bližine Domžal ali Ljubljane, da se dobiva, da ga vidiš. Sicer je star že 5 let (kako hitro čas leti), ampak ohranjen je pa kot nov.

Eto nas lansko leto, ko smo se z AM peljali nazaj od Kp do Lj:

http://www.avto-magazin.si/blogi-am/avto-magazin/reportaza-z-nissan-leafom-od-kopra-do-ljubljane/

 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
@AndY1: vrjamem, da bi ti bilo zelo žal, če bi ga prodal. In pa, osebno bi ti odvsetoval prodajo. Pa naj, če ne drugega, počaka na kakšnega tvojega potomca/ko ! Ampak, sem moral napisat, če te kdaj "prime" prodaja! Je meni Vectrix želja, ki bi zapolnila vse želje, katere imam za elektro maxi skuter!

Sem iz Ljubljane in morda se pa res kdaj oglasim naokoli - ogledu skuterja in kakšni debati......



Lp
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Zmenjeno!

Če ne drugega, mislim, da je 16. junija spet prireditev Argonavtski dnevi na Vrhniki, ker bodo tudi električna vozila, kamor bom, če bo lepo vreme, tako kot lani, pripeljal Vectrix-a, pa prideš tja.
 

krucefiks

Zelenc'
12. avg 2013
1
0
1
Končno sem našel en forum o električnih motorjih. Sem lastnik GOVECS 1.2 Zelo mi je všeč. Od hiše do 2 km oddaljene službe imam same klance in nima nobenih problemov. Gre pa mi blazno na živce ker omejuje maksimalno hitrost, ki naj bi bila 45KM/H, tako da kar naprej nekaj bremza, kar občutiš kot nekakšno trokiranje - cukanje. Moram preveriti ali se da tega zlodja kako izklopiti.
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
458
7
18
Dobrodošel na forumu!

Jaz se potem nisem odločil za nakup tega skuterja - povej mi koliko km lahko narediš? Iz katerega konca si?
Kakšni so občutki dosedaj? +/-?