Električni motocikli

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Mhm
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Res je,trenutno je cena visoka! Ampak važen je trend,ta pa je neizogibno tak,da bodo cene počasi padale,zmogljivost baterij pa naraščala
cheer.gif
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Točno tako.
Pri vseh EV (motorji + avtomobili) je nekako tako, kot je bilo na začetku 20.stoletja z avtomobili ICE. Dokler ni Henry Ford naredil revolucionarni korak z proizvodnjo (mislim) da modelom T!
Bo pa cena po mojem v rangu Mission RS (od 40-70k USD)!
Osebno vsekakor pozdravljam te zadeve in napredek !
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Nisem preveč spremljal teh električnih motociklov in njihovega razvoja,se mi pa zdi to zanimiva tema. A kdo ve,če obstaja kje kakšen še z močnejšo baterijo in večjim dosegom,kot zgoraj omenjeni? Ali je to dejansko "Tesla med motocikli"?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
No, potem se morava enkrat zmeniti, pa da ga vidiš. Je pa res, da odkar imam Ampero, se z njim vozim zelo redko.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
No, potem se morava enkrat zmeniti, pa da ga vidiš. Je pa res, da odkar imam Ampero, se z njim vozim zelo redko.

Zmenjeno. Na kakšnem DEVS sestanku ali pa na kavi kakšno sončno popoldne v BTC ! No, tio to vrjamem, da odkar imaš Ampero, da se več z njo voziš (sva se en parkrat tudi srečala na cesti)!
Joj, Vectrix in A izpit- želje
smile-1.gif



Lp, Yagi
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Bom kar to temo uporabil, če lahko?

Kupujem nov električni skuter. Pa nimam pojma o tem. Mi lahko kaj svetujete? Vem, da so tam okoli 3000€. To je pa vse kar vem o njih.
Gledam http://govecs.si/
Je še kaj drugega primerljivega na našem trgu?

Lp
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Evo, sem šel v torek malo naokoli po Ljubljani.
Najprej sem se na dolgem mostu ustavil, da bi pogledal Tomosa, niso nič vedeli o tem
confused-1.gif


Potem sem šel pogledat Emco-ta (smart elektro) na brdo. Mi je vse povedal kaj in kako. Pri tem mi je bilo super to, da se je baterija vzela ven (kot kovček) in si jo odnesel sabo
smile-1.gif


Potem sem se zapeljal še do črnuč v Venota, pogledat Tomosa, in poglej poglej, spet niso nič vedeli o tem (oz. nikol niso imeli tega na prodaj). Očitno ga pri nas nimajo namen prodajat...
No potem sem šel pa še v btc pogledat Govecsa. Me je bolj navdušil kot Emco. Edina "slaba" stvar je bila to, da je bila baterija fiksna :p
Cena Govecsa in Emcota je praktično enaka...

Zdej me zanima samo vaše mnenje, ali je odstranljiva baterija res tok velik plus, ali je to samo v moji glavi
smile-1.gif

Ker če ni potem bi se raje za Govecsa odločil.

Če kdo ve za kakšne druge pluse in minuse teh dveh modelov naj pa kar pove
smile-1.gif
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
ksz...

Če v trgovini prodajajo Tomose, pa da niso še o elektro verziji slišali, potem je pa ta trgovina res na nivoju ...