Električni brivniki

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Hmmm škoda da ne gre kje na licu mesta testirat in se potem odločiš (ja vem, ni higienično)....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Jaz imam že od nekdaj braune na mrežico. Zadnja leta serijo 5. Važno mi je da ima baterijo (ki jo polnim 1 x tedensko)...da ne rabim iskat vtičnice in vlečt kabla okoli.
Ostalo je tam tam...gibljiva glava, v sredini za daljše dlake.

Meni ustreza (že 25 let).

Imam pa vedno Mach 3 pri rtoki za kaka bolj zajebana mesta, kjer poitegnem z ziletko (par dlak mogoč vsakih par dni).

Vzdrževanja praktično ni...po brtitju otresem mrežico ob brivnik da pade dol. In pospravim. Vsake kvadre ocistim še s prilozenim čopičem...na pol leta do leto pa vse skupaj očistim v čistem alkoholu...s čopičem)
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Saj ne vem, ce upam napisat
smile-1.gif

Po nekajletni uporabi philipsa so krozni nozi in baterija res zaceli pesati in sem ze rekel zeni, da bi za rd imel novega, potem pa se v lidlu pojavi brivnik njihove znamke s tremi pregibnimi glavami za 20 eur. V primerjavi s starim philipsom je raketa, baterija pa drzi 2 tedna stalne uporabe. Tudi ce ne bo dolgo, je bil tega dnarja vreden.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Hja... ti čist verjamem... sicer pa gledam zgolj Philipsa serija 9000 ter Brauna serija 9.... cenovno sta nekje tam-tam, enega pa drugega se lahko dobi v tujini tam do 250€ (ja... pri nas so okoli 400€).
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Jaz imam Panasonic s štirimi rezili(nekdanji top model Panasonica), novi jih imajo zdaj že pet. Kupil sem ga preko Ebay-a iz ZDA, skupaj s poštnino me je prišel dobrih 100 EUR. Pri nas so ta model prodajali za približno dvakrat višjo ceno. Reč obrije odlično, priporočam.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.606
94
48
Jaz sem kako leto nazaj Philipsa, ki šprica menjal z modrim Remingtonom iz Mercatorja. Glava z rezili se je dokonca obrabila, nova je prišla več kot brivnik in je bilo jasno kot beli dan, kaj narediti... Uporablja se lahko katerakoli pena, Philips je na vse pretege promoviral njihovo tekočinco (gel)... Drugače pa imam tudi britvice Mercator, sem jih nabavil malo več, ko je bila odprodaja in so bile naprodaj za male pare... Brijejo kar dobro, ampak Gilette in podobno je boljše in z manj potezami obrito...
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
@AvtoFun: nisem rabil še nič menjati, ker je brivnik star šele dobro leto. Pričakujem, da še nekaj let ne bo treba nič menjati. Ko bo čas za menjavo rezil ali mrežice, se zna zgoditi, da bom raje zamenjal cel brivnik, če najdem kaj ugodnega preko neta.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

.... vmes sem 15 let nosil brado - ravno zaradi Brauna, ki bolj puli, kot reže. Potem sem spoznal, da se me otroci zaradi brade bojijo in sem kupil prvega Filipsa.

Neverjetno spoznanje, rotacijska glava fi 20 mm je seveda lahko mnogo bolj natančna od vibracijske mrežice, dolge okoli 60 mm!
shocked-1.gif


Naslednje spoznanje je bilo, da se izplača menjati glavo nekje na dve leti, saj so noži skrhani in zopet ne režejo, temveč pulijo.
rolleyes-1.gif


Tistih 60 Ejev pa tudi ni tako zelo mnogo, pred dva tisoč leti se je rimski vojak bril 2 uri, da je bil primeren za v stroj...
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, še to, odkar uporabljam Phillipsa (nekje od 97. leta dalje), ne uporabljam več "after shave". Ni potrebno. Koža ni ranjena!
grims-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Hm... torej pravite Philips? In najbolj pametno brez te "postaje"? Torej pride v poštev to =>

http://www.philips.si/c-p/S903...-in-suho-britje

Pa ne se zdaj zaletevat ob ceno, se zadevo dobi brez problema 180-190€... Skratka serija 9000, najvišja serija, koliko sem ugotovil je razlika med najboljš in v tem (zgoraj v linku) med prikazom statusa baterije (ni digitalni) ter v čistilni postaji (boljši modeli jo imajo) ter najboljša dva modela imata še nastavitve: Nežno-Urno-Hitro ostalo pa mislim da je enako... edino kar je cena x2 pri taboljšem.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zaenkrat jaz čistilne postaje ne rabim. Mašino operem z najbolj vročo vodo, kot je imam na pipi in to je to. Vmes sem že dvakrat menjal celotno glavo. Ko dobim občutek, da "ne reže več", ampak "puli", je čas za menjavo.

Aftershave- a že 15 let ne uporabljam več. Punce okoli mene so očitno zelo zadovoljne.
grims-1.gif
(žena pa itak.)
 
Nazadnje uredil moderator:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Kje kupujete nadomestne glave. Prvega sem Imel 10 let, teega imam 5 let, pa imam obcutek da oba ze pošteno rujeta. Prvi je celo samo na kabel, vendar je v arhivu, ker ima škarjice. Kako delajo low budget Philipsi (tisti ki stanejo 50 evrov in manj. Razni fensi ekrancki, cistilne enote in podobno me ne zanima. To je samo navlaka v omarici.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hmm, nekje na Viču je en servis, pooblaščen sicer. Pa bi tudi jaz rad našel kaj "bolj spretnega". Tisti zaščitni pokrovček iz pleksija sem čakal nekako 3 tedne ...
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Brivna glava stane namrec enako kot nov aparat.
http://www.philips.si/c-p/HQ6906_16/shaver-series-3000-elektricni-brivnik-za-suho-britje. To je vzpodbuda za ekolosko obveščene?

Predvidevam da je soodaj cena za eno glavo. Rabis pa tri.
Torej 180 evrov za glave?
http://www.philips.si/c-p/SH90_50/shaver-series-9000-brivne-glave

To ima ze skoraj tako ceno kot cm dolg in nekaj mm debel kos "zeleza" (pa ni nobeno "zlato") ki stane 140 evrov. Me je srat prijelo ko sem zvedel ceno. Odlomis ga pa ga skoraj z najmanjsim udarcem.
 
Nazadnje urejeno:

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
Jaz sem pred par leti hotel it iz giletke na elektriko, prvo nabavil nek philips na tri glave za cca 100€ in je bil občutek med britjem bolj podoben depilaciji in koža cela razdražena..pa 10x preko enega mesta da je bilo kolko tolko pobrito. Šenkal aparat in nabavil brauna za malenkost večji denar. Podobna muka in rezultat med britjem..tudi šenkal. In še vedno na giletkah, ker si ne upam nabavit ne enega in ne drugega..bi se pa rad znebil giletk.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Jaz imam probleme po vratu. Pa se to najbrz zaradi tega ier se brijem "2x" tedensko. Ce bi se dnevno, bi bilo najbrz bolje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Kaj si pa ti to imel od dlak, da ti jih je pulilo
evil.gif


Mene v življenju ni enkrat cuknil.

Pri philipsu je dobro bit pozoren če imaš občutljivo kožo! Da ne boš flekast in šekast okoli hodil.