Kateri brivnik

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Počasi bo moj Philips šel rakom žvižgat in razmišljam o nakupu novega. Do sedaj sem bil zadovoljen. V oči mi je padel Braun serije 3-340, pa me zanima kateri so boljši. Braun ali Philips. Kakšen dan britje tudi preskočim, zato me zanima kako je kaj z daljšimi dlačicami. Kakšne imate kaj izkušnje. Naj ostanem še naprej na Philipsu ali zamenjam za ...
sprasujem se.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kak misliš 'rakom žvižgat'? Če brije slabo zamenjaš celo glavo. Jaz imam istega že več kot 10 let, vmes sem enkrat zamenjal glavo, mogoče bo počasi treba spet.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
You're F***d in the a**
grin1.gif
Jaz imam 7830 in sta 2 AA not. Pa saj sigurno tudi za tvojega obstaja nadomestna, verjetno je kar ena AA.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ostani na Phillipsu, Brown z mrežico ti samo puli dlake in si ves mozoljast in bogi. Sploh če so dlake mehke.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Včeraj zvečer sem ga šel odpirat in ugotovil, da je notri baterija velikosti AA. Vse drugo žal ni razvidno ker ne piše nič, tudi na polnilcu ne. Vendar glede na informacije na internetu je skoraj gotovo 1.2V 2500Mh. Vzel bom kar navadne AA in prelotal jezičke.
cheer.gif
Bi pa bil hvaležen za sugestije med Braunom in Philipsom, ker me že dolgo muči ta dilema. Enkrat v bodočnosti bo sigurno prišlo prav.
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Evo, ena referenca.
Bil sem zaklet uporabnik Brauna, že od svojega 18. leta dalje in dobesedno znucal dva primerka. In tisti prvi, ki so jih delali včasih, so bili zares odlični.
Pred cca 8. leti je bila potrebna zamenjava, ker se je plastika ohišja začela dobesedno drobiti. Kot zaprisežen braunaš, sem seveda kupil po tv reklamah opevano high-tech super-druper tehnološko čudo, z nekimi dvojnimi gibljivi rezili. Pokazalo se je za en navaden jajc. Boh ne daj, da si spustil eno britje, ali da je bila koža pri britju vlažna, od znoja naprimer. Za britje, ki sem od nekdaj poreboval 20 - 30 sekund, se je bilo treba praskati najmanj 2 minute. Po dveh mesecih jeze, sem kupil novega, zopet Brauna, z enostavno glavo in na baterijo. Ampak, z daleč ni bil tako učinkovit, kot pa stari, že davno preživeti model.

Potem sem dobil priložnost preizkusiti Philipsov brivnik in bil zares prijetno presenečen. Dela hitro, učinkovito, ne trga dlak (mozoljavost), koža je lahko tudi vlažna in kar je tudi precej vredno, pogrize tudi dva, tri dni stare kocine. In za britje nikoli ne porabim več kot 1/2 minute.
Eno polnjenje baterije mi drži cca 1 mesec. Baterija se napolni v dobri uri. In stvarca mi brez problemov deluje že osmo leto. In nič še ni čutiti, da bi bateriji padla kapaciteta.
Morda še en nasvet. Če se odločiš za Philipsa, vzemi takšnega s waserdiht sistemom, da ga lahko očistiš tudi pod tekočo vodo.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Hvala za mnenje. Imam Philipsa in sicer model 7340 ki je vodotesen. Moram priznati da sem zadovoljen z njim vendar me je matral firbec glede Brauna. Zaradi baterije sem ga imel namen menjat, vendar mi ni na kraj pameti padlo priznam
redface-1.gif
, da bi raje menjal baterijo. Sedaj, ko sem ugotovil kako preprosto je to, ga bom imel dokler bo delal.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Torej kater philips je OK za ne prevelike pare? Dejansko bi res philipsa, ker sem enkrat probal najbolj super duper Brauna od kolega in me je zelo razočaral. Bil je, oz je najbolj top izpopoljen model trenutno. Pa se mi zdi, da brije tako kot 20 let star brivnik, ki so ga uporabljali še naši stari očetje.
Za philipsa imam v spominu, da takoj, ko je prvi model s tremi vrtečimi glavami prišel ven, da je bril fenomenalno. Vendar se nekako kar nisem odločil za brivnik in sem vztrajal na klincah. Zdaj pa bi malo spremembe.
Bi pa takega, da ga lahko pod vodo opereš.
300EUR mi ravno ni kul za brivnik dat...Bi raje kaj bolj ugodnega
smile-1.gif

Se splača tudi kaj po amazonu pogledat?
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Jaz tudi ravno kupujem brivnik. Imam pa precej mehko dlako. Kakšna je razlika med PHILIPS AT890/16 Aqua Touch, PHILIPS
PT920/18 PowerTouch Pro IN PA PHILIPS RQ1185/21 SensoTouch wet&dry?
 
  • Všeč mi je
Reactions: pol3ni

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Mater, malo gledam zdaj in je polno enih stvari.
Pa jet clean, ali pa 2D in 3D modeli. Pa da lahko še gel ali pa peno uporabljaš itd...

Kaj je zdaj kaj pametnega za kupit? Tale RQ 3D sem neka mnenja bral, da je res odličen. Samo je tudi cena kar odlična...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Hm, se mi zdi, da imajo tisti 2D boljše glave/rezila, še boljše pa 3D modeli, ki jih nisi nalepil. Samo so pa tudi konkretno dražji.
Meni je pomembno, da te res obrije praktično "u nulo". Pa če je 50EUr več za plačat, j.... ga. Saj ne kupujemo za pol leta.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48
Hja, pod brado meni brije ok, se mi pa na najnižjem delu (vrat v višini Adamovega jabolka), kjer mi dlake rasejo križemkražem v vse smeri in je treba posledično drgniti več v različnih smereh pojavi rdečica oz. je koža prakrično zmeraj razdražena. Ne toliko da bi se metal ob tla, moteče pa je. Sam to rešujem tako, da ta predel potegnem z britvico, 5 sekund dela. Brijem se itak "na mokro".
Za ostalo pa nimam pripomb na RQ serijo Philipsa. Po ene sedmih letih baterija kot prvi dan, drži mi ~14 dni vsakodnevnega britja, glava je še prva. Vsakič ga splaknem pod vročo vodo, enkrat na par mesecev temeljito očistim s staro zobno ščetko, to je to. Jet-clean je bullshit, nepotrebno, ne uporabljam.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48
Z brivnikom po moje ne, za cene pa nisem pravi naslov.
Ko sem ga jaz nabavljal je bil konkretno cenejši na amazon.co.uk. Zdajle pa nimam pojma kako in kaj.