Električni brivniki

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
LP! Pred kratkim sem imel možnost sprobati en navaden lowcost brivnik na mrežico za nekaj 10€. No glede na to da zadeva ni bila nek tehnološki napreden me je vseeno navdušila s kakšno brzino se lahko čist spodobno obriješ. Pa me zanima če je kdo slučajno testiral tega novega Brauna serija 9 in kakšne imate izkušnje s tem. Mi je popolnoma jasno da ti aparati nikoli ne bodo kot britvica ampak britvice res ne maram, mi preveč razdraži kožo. Se pa že dve leti brijem (krajšam) zgolj s klasičnim strižnikom za brado, torej morda na 0,5mm dlake tako da je koža navajena da nonstop nekaj drajsa po njej. Sicer pridejo v poštev še Philips brivniki ampak se mi ti ze mrežico dost bolj dopadejo, tudi po testih mislim da je Braun vedno na prvem mestu...

Še link => http://www.braun.com/de/male-grooming/series-shavers/series-9.html

LP,
Matej
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.661
1.583
113
Jaz sem tudi ze ene 10 let na teh igracah, ker ne maram britvice. Dalec najboljsi so mi philips varjante, ki spricajo ven tisto tekocino. S tem dosti manj drazi kozo, kot pa ce na suho brijes
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
saj imaš poceni philips variante, ki so za mokro britje brez špricanja tekočine

pač vsake pol leta doza pene iz hoferja pa je problem rešen
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Jaz sem tudi ze ene 10 let na teh igracah, ker ne maram britvice. Dalec najboljsi so mi philips varjante, ki spricajo ven tisto tekocino. S tem dosti manj drazi kozo, kot pa ce na suho brijes

Kaj pa vem, te "kolice" pri Philipsu mi nekak ne sedejo. Saj ne da sem sprobal ampak imam feeling da bom potem vedno ciljal tiste dlake ki bodo ostale, mrežica pa brije po celem in nimaš kaj zgrešiti.... in kateri model imaš sedaj na "šprica" in si z njim zadovoljen? LP
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz imam Philipsa (sem jih imel že nekaj), samo je ful razlika med njimi. Obvezno 3 glave, pa obvezno 3D sistem (da se vsaka glava giblje po svoje (to je potem tam zgornji razred brivnikov), ampak pobrijejo neprimerno boljše od teh modelov ki nimajo 3D gibljivih glav... skratka razlika je svetlobna leta daleč. Mislim da imam model 1290 (tujina, pri nas ne dobiš, mislim da se je dobil samo 1280, samo to so že stari modeli zdaj 3-4 leta), skratka ima vse, baterija (še vedno) dela cca. 80 minut, nafila se ful hitro, pereš z vodo, pa travel lock ima. Ugotovi, kdaj je v potovalki in se pomotoma ne sproži - mislim da je to specifika v tem modelu.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
saj imaš poceni philips variante, ki so za mokro britje brez špricanja tekočine

pač vsake pol leta doza pene iz hoferja pa je problem rešen
smile-1.gif

jaz imam enga 1075 al pa kaj, 3glave, samostojno gibanje. kako to dela na moro?
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Opereš ksiht, nažajfaš, briješ, spereš.
Al pa greš pod tuš, pa tam drgneš.

Sam po tovrstnih variantah imam jaz rdeč vrat ko purman. Na suho je pa ok.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
pa ne vem, meni kar gre

jaz sem tadrage žilete zamenjal za enega dokaj poceni philipsa aquatouch 890(to so taki za mokro britje) pa sem zadovoljen. baterijo filam na 2-3 mesece, ceno aparata glede na žilete pa sem imel notri prej kot v enem letu.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Sam sem nabavil rq1250 v merkurju za 99eur en mesec nazaj, bila neka akcija in je super, nisi jezen, ko ti tvoja vzame zadnjo žiletko, ko bi se rad bril, pa še drage so dobre žiletke. Sem pa isto kolebal med Braun in Philips, vendar so Brauni dragi, 250€ res neb dajal, za to, da ugotovim, da mi ne odgovarja, plus nekateri pravijo, da se pri dražijih modelih rada strga mrežica, ki pa ni poceni (35€ če se ne motim) in menjavati je potrebno, pri Philipsu niti ne. Kar me je najbolj odvrnilo od Brauna je to, da ni toliko za daljše dlake, bolj cuka, kar mi ni cool, ker vsak dan ali drugi dan, se mi pa tud ne da prižigat stroja in Philips je tih, brauni pa kr fajn brnijo.

Fhilipsa sem vzel takega, da se da na mokro brit in oprat pod vodo, ker je bila akcija je bil poceni in fajn nakup. Se lepo stuširaš, vzamem penzl ker so tiste dobre pene drage in/ali brezvezne (meni tista črna/oranžna hofer prav ogabno smrdi), lepo kvalitetno milo za britje se dobi v esteli btc, napenzlaš, pobriješ, z žiletko pofiniširaš, če te kaj moti in lepo aftershave, pa ni še blo blemou
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Hm. Probam. K men je na koncu ziletka top. Hitro, gladko.
Tole s philipsom pa mucno, dolgotrajno
Se strinjam. Ampak; pri žiletki se mi na 2×3cm^2 pojavijo mozolji, obvezno, vedno, zmeraj na istem mestu, nikako da se jih rešiš. + na vratu mi vraščajo dlake. In ne, koža se ne navadi, ni odvisno od afteršejvov, tu je samo: če je žilet je to to, če se brijem s Philipsom, tega ni.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Poznam. Sem se znebil teh mozoljckov.

Unemu nad tabo.
K se pofilipsam mi ni pol do ziletke. Ce mam ziletko v rokah potem uredim z njo. Sem pa se na mach seriji. Philipsa sem vzel zarad britja v avtu. So bili casi ko ni bilo casa za nic. A se v avtu ni obnesel. Ne brije dobro, svaljkat po enmu mestu mi pa ni.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
samo mimogrede, pri philipsu se tudi menjajo rezila na glavah. za mojega je rezervna glava cca 30€, kar je glede na ceno celega aparata ogromno
smile-1.gif


meni se zdi, da moram po 4 letih upoorabe že malo bolj drgnit. philips priporoča menjavo na 2 leti, kar je seveda pretirano.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem leta 2007 kupil svoj prvi električni brivnik, ko mi je dosadilo gonit žiletke. Takrat so imeli v Mercatorju akcijo ob zbiranju pik nek Braun serije 5 s čistilno enoto in sem bil super zadovoljen z njim do 2013, ko sem naredil upgrade na podobnega iz serije 7 (790cc). Ko sem ga zacel uporabljati sem bil WOW, kaksen upgrade! Zdaj ga pridno uporabljam ze dve leti in sem super zadovoljen - upam, da bo delal dobro.

Pri Braunih je priporocen cas menjave mrezice 18 mesecev, a jaz to raztegnem na cca 3 leta, potem pa dejansko ze opazis, da zadeva slabse dela in cuka (verjetno odvisno od brade in pogostosti britja). Meni je Braun vedno vlival vec zaupanja, tiste Philipsove glave mi nikoli niso disale, da bi jih gonil po obrazu. Ima pa baje Braun poskusno obdobje 3 tednov in ga lahko vrnes, ce ti ne pase (vsaj tako imam v spominu).
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
pa ne vem, meni kar gre

jaz sem tadrage žilete zamenjal za enega dokaj poceni philipsa aquatouch 890(to so taki za mokro britje) pa sem zadovoljen. baterijo filam na 2-3 mesece, ceno aparata glede na žilete pa sem imel notri prej kot v enem letu.

Sam sem nabavil Wilkinson Quadro Titannium klince, so imeli 50% off v DM pred kakim letom. Za ceno 50€ se bom pomoje bril 5+ let
grin1.gif

Problem je edino, da se mi ne da...
evil.gif
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Sedaj imam 2 leti Braun serijo 7 - predhodnik serije 9. Prej sem dolga leta uporabljal peno oz.gel in Gilette brivnik. Davna leta nazaj sem probal tudi s Philipsovim sistemom 3 krožnih mrežic, ampak je preveč dražilo kožo, pa sem ostal na peni in žiletkah. Braun mi v nasprotju s Philipsom ne draži kože, uporabljam ga pa med tednom vsak dan. Tudi sam sem ugotovil, da z brivnikom prišparam čas za britje.

Drugače enkrat letno menjam mrežico, na cca. 10 dni ko se sprazni baterija ga dam v čistilno postajo, ki vse skupaj očisti, namaže, dezinificira, odišavi pa piči. Včasih (vikend) se ne obrijem 3-4 dni pa Braun poseka potem vse b.p. V glavnem, jaz sem z njim zadovoljen že več kot 2 leti.

edit: še to - folijske Panasonice tudi na forumih hvalijo.
 
Nazadnje urejeno: