Ekologi brez "pameti": Pridružite si najlažji čistilni akciji na svetu

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Hecno se res sliši, vendar stalno izvajam to brisanje smeti. Posebej je tečen VhatsApp, ki "naserje" svoje datoteke v memorijo telefona, pri vsakem ogledu. Na žalost ga moram imeti, zaradi sošolcev in obletnice mature.
Viber je dosti boljši, ker ima možnost "ne shrani pri ogledu", kar VhatsApp nima.
To je toliko moteče, da sploh ne odpiram datoteke, če ocenim, da ni pomembna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Kaj si IT-jevci mislijo o tem:


 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Pa smo od njih le nekaj dobili. Ta famozni brainfart v obliki čiščenja digitalnih smeti. Verjetno so morali napisati poročilo, pokazati niso imeli ničesar, pa se nekdo domisli genialne ideje, kjer ni treba njim ničesar naredit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Čiščenje digitalnih smeti!
Kaj nas taki lahko sploh naučijo? Da trenutna država financira vsako neumnost!
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Kot nekdo iz foha lahko rečem, da ideja ni toliko neumna. Koliko GB podatkov se pretaka po raznih oblakih, zaseda vedno več prostora in se kupuje nove diske, koliko aplikacij zaseda prostor na strežnikih, koliko mobitelov se zavrže in kupi nove, ker je stari "prepočasen" in "nima več placa"... Zakaj si ne bi vzeli pol ure in malo počistili, saj nas nič ne stane. Bo pa nabijanje o tem kako je to glupa ideja zasedalo še več prostora na raznih forumih, družbenih omrežjih in digitalnih medijih.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Jaz ti predlagam, da napišeš pismo bralcem na revijo Monitor - tudi kot odziv na njihovo pisanje zgoraj -, pa da vidimo, kakšen bo njihov odgovor. To te ne zafrkavam, dejansko bodo objavili, če boš napisal kaj smiselnega ;)

Zato ker jaz si tudi pod razno ne znam predstavljati, kaj bi lahko ta NVO akcija karkoli doprinesla okolju (procentualno gledano)?!? To je povsem nepovezano s tem, da je ok, če imaš malo pregled nad svojimi datotekami in izbrišeš nepotrebno.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
To z zamaški je res obup. Al pa ko se ti pri mleku vmes kar obrne navzdol, da vse poliješ:rolleyes:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ali pa tej novi zamaški, še vedno sem do sedaj vsakega odtrgal od "nosilca", ker me moti ko pijem, pa nimam ravno nosu dolgega kot ostržek.:p
Tega, ki je to iznašel, bi blo treba obesit ... ampak ne čist, sam tolk, da mu zanka skoz vrat najeda ... da vidi, kako se zamašek počut na flaši ..
#jebemozamašek
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Hecno se res sliši, vendar stalno izvajam to brisanje smeti. Posebej je tečen VhatsApp, ki "naserje" svoje datoteke v memorijo telefona, pri vsakem ogledu. Na žalost ga moram imeti, zaradi sošolcev in obletnice mature.
Viber je dosti boljši, ker ima možnost "ne shrani pri ogledu", kar VhatsApp nima.
To je toliko moteče, da sploh ne odpiram datoteke, če ocenim, da ni pomembna.
če ti vidiš sliko, potem je že na tvojem telefonu. Ne more kar nekje v luftu viset. Nek file se v vsakem primeru prenese na tvoj telefon. Samo se potem zbriše. Men viber vse shranjuje v svoj folder, mislim, da watsup dela isto. Ko imam preveč časa ali če me moti, odprem folder, select all, delete.

Kak smetiščar je pa moja mama, to pa bi bilo za prijavit, da kako kazen plača:bonk:Nekih brezveznih filmčkov, zamegljenih, stresenih slik, brez bilo kake organizacije. Po 14 dneh itak nobene slik več ne najde...