Gripa - koliko časa si še kužen?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej.

V sredo sem zjutraj dobil prve simptome, vglavnem 4 dni do sobote 39-39.5 vročine, glavoboli, kašelj, dizaster… še serij nisem mogel gledat.

vceraj 5. Dan, končno nižja vrocina Maks do 38, brez lekadolov, z lekadoli na 37

Danes 6. Dan skoraj brez vročine cca 37.0-37.3 brez lekadolov, kašljem pa ornk, iz nosa teče, počutje pa veliko boljse, apetit je nazaj. Gre v pravo smer.

Vmes sem za en dan izgubil vonj, tud kisa nisem vohal, verjetno od vseh operilov, hitri testi trije negativni, tako da 99% gripa.

Zdaj pa, ves ta cas sem se dal doma v izolacijo v eno sobo in zaenkrat uspešno, ni nihče zbolel.

Rad bi da tako ostane in me zanima, koliko časa si še kužen pri gripi? Internet pravi 3-4 dni, ampak nekako se mi zdi, da če še kašlješ in šmrkaš si še kužen, da je bolj odvisno od simptomov?

hvala
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Hej.

V sredo sem zjutraj dobil prve simptome, vglavnem 4 dni do sobote 39-39.5 vročine, glavoboli, kašelj, dizaster… še serij nisem mogel gledat.

vceraj 5. Dan, končno nižja vrocina Maks do 38, brez lekadolov, z lekadoli na 37

Danes 6. Dan skoraj brez vročine cca 37.0-37.3 brez lekadolov, kašljem pa ornk, iz nosa teče, počutje pa veliko boljse, apetit je nazaj. Gre v pravo smer.

Vmes sem za en dan izgubil vonj, tud kisa nisem vohal, verjetno od vseh operilov, hitri testi trije negativni, tako da 99% gripa.

Zdaj pa, ves ta cas sem se dal doma v izolacijo v eno sobo in zaenkrat uspešno, ni nihče zbolel.

Rad bi da tako ostane in me zanima, koliko časa si še kužen pri gripi? Internet pravi 3-4 dni, ampak nekako se mi zdi, da če še kašlješ in šmrkaš si še kužen, da je bolj odvisno od simptomov?

hvala
Huh, jaz isto pred 2 tedni, enaki simptomi gripa, Covid negativen, pa tud zdravnice pravijo da za Covid tolk visoka vročina ni tipična...
po tem pa še en teden kašljanja, pomaga morski zrak za to...


Čimprej se pozdravi!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Pred nekaj desetletji sem verjetno imel gripo, ki se je prevesila v pljučnico in sem na koncu pristal v bolnišnici. Nekega testiranja na virus gripe takrat ni bilo, ne vem, če je sedaj. Nalezel se ni noben od mene, čeprav smo imeli majhno stanovanje in ni bilo nobenih šans, da bi bil izoliran.
V novembru sem bil pozitiven na covid. Tokrat sem imel visoko vročino, precej manj glavobola, po treh dneh sem bil ok. Prejšnje verzije so bile z nizko vročino, le glava je bolela, pa vleklo se je. Možno je tudi, da testi povedo kar nekaj ... Tako jasnega rezultata kot tokrat pri hitrem testu še nisem imel. Verjetno se je ena oseba okužila od mene. Znotraj družine se spet ni nihče okužil.
Pod črto: kdo bi vedel, če si komu še nevaren ...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Nazadnje, ko smo imeli v družini gripo ali covid, smo vsi trije hkrati zboleli. Ni fajn, ne moreš v miru prebolet. Zato tokrat Mal več previdnosti.

btw, Garmin ura lepo napove, da nekaj prihaja. Par ur prej mi je javljalo visok utrip in ekstremen stres, mi ni bilo jasno kaj se dogaja.
IMG_0847.png
IMG_0848.png
 

Sky

Pripravnik
28. sep 2021
60
-49
8
Nekaj let.
Za seve, ki so zajeti v cepivu.

Ker pa skoraj vsako leto krožijo drugi sevi, je fino narediti letni "update". Ponavadi kar zadanejo, kaj bo tisto leto razsajalo.
Sem mislil da to drži samo kakšne tri mesece kot recimo covid cepivo.
A sploh ima smisel se sedaj cepit ko gre gripa že proti koncu. Zadnje dve tri leta sem se cepil proti gripi pa nikoli nisem zbolel mogoče kakšen manjši prehlad. Letos oziroma jeseni se nisem šel pa sem bil že trikrat bolj bolan kot takrat ko sem imel covid. No mogoče sem ga kdaj tudi imel ker se nisem nikoli šel testirat.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
En ne glih preveč pameten poba, ki se parkrat na leto userje v kakšni temi, drugače pa samo občasno nabija prstke dol
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Pepe in ViLiam