dvb-c

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
Odločam se za nakup lcd 27" monitorja s tv tunerjem in v ožji izbor sta prišla LG. Sam se veliko bolj nagibam k LG-ju, ker ima večji vidni kot, usb vhod in pa dodaten scart in hdmi vhod, pa še cenejši je. Edina slabost proti Samsungu je, da nima dvb-c sprejemnika.

Zdaj pa kolikor sem bral po internetu, se dvb-c uporablja za digitalno kabelsko televizijo. In recimo v primeru da imam ta LG monitor in pri enem ponudniku digitalno kabelsko televizijo, le ta ne bo delovala priklopljena direktno na televizor, ampak bom moral imeti zraven še dvb-c pretvornik. V primeru da pa kupim Samsunga, pa bom lahko gledal digitalno televizijo brez prevtornika. Je tako, ali sem narobe razumel? Zdaj pa kolikor sem gledal, se prodajajo tudi neki PCMCIA moduli KLIK. Ali to pomeni, da v kolikor kupim ta modul in ga dam v PCMCIA režo od LG-ja, da bo potem tudi LG lahko sprejemal digitalno kabelsko televizijo brez dodatne škatle, tako kot na Samsungu? Lepo bi prosil enega, ki se na to spozna, da malo razloži, ker se ne morem odločiti kateri monitor naj kupim.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tako je, če ne boš imel vgrajen DVB-C, boš potreboval dodaten sprejemnik. Preko PCMCIA pa ne moreš vgradit sprejemnika, je za druge namene ta reža (odklepanje programov, gledanje slik...).
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
čemu pa potem služi ta PCMCIA modul KLIK ? pa še nekaj bi vprašal..ali na tadva monitorja sploh lahko priklopiš navadno (analogno) kabelsko oziroma analogno anteno, glede na to, da ni navadnega antenskega priklopa, ampak nekoliko drugačen (priložena slika)?

@popotnik: sicer ne vem a so ti manjši tvji kaj drugačni, ampak imam doma 32" lcd in niti približno ni primeren za gledanje z razdalje pol metra..jaz pa v primarni namen rabim monitor in ne televizije. pa tudi ta televizija nima full hd resolucije, kar mi je ključnega pomena
905210-Untitled.jpg
 

Priponke

  • 905210-Untitled.jpg
    905210-Untitled.jpg
    6,1 KB · Ogledi: 253

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Lahko priklopiš analogno TV.

Drugače pa na LG-ju ni PCMCIA ampak CI slot (enak sicer po obliki / velikosti). Ne vem sicer kaj je s tem sprejemnikom iz Bole, jaz kolikor vem je CI slot za odklepanje programov (Conax, PayPerView itd). Raje jih kontaktiraj in vprašaj če to res deluje.

Je pa res kot je napisal popotnik - za tak dnar dobiš 81cm TV.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
hmm zdaj me je pa res prijelo, da bi raje kupil kakšen 32" full hd televizor in ga uporabljal kot monitor, ker ni tako velike razlike v ceni..stvar je sicer taka, da doma imam 32" lg 32lc41 (hd ready) televizor, ampak kolikor sem probal, je tega praktično nemogoče uporabljati kot monitor, ker ima premalo resolucijo, poleg tega pa sem imel priklopljeno še preko vga kabla. zdaj me pa zanima, ali ima kdo kakšne izkušnje z uporabo 32" full hd televizorja priklopljenega preko hdmi namesto monitorja? recimo kaj takega
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
VGA vs. HDMI / DVI je precejšnja razlika v kvaliteti, predvsem pri manjšem besedilu. Vedi pa, da če boš kupil 32'' TV s 1366x768, ne bo primerna za gledanje od blizu kot monitor, za kaj takega bo treba 1920x1080 nabavit.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
ti kr iz prve roke odgovorim....

tkole je glede TV in računalnika....NE BO ŠLO
confused-1.gif
za kaj preverit na netu alpa max pol ure na dan še nekako....kar je več ti pa odsvetujem...sej ne rečem, vidi se, ampak za srfanje po netu ali pregledovanje kakšnih dokumentov pa definitivno to ni....
ko sem kupovel sem razmišljal podobno kot ti, zakaj bi kupil monitor če za isti denar dobim all-in-one pa še večje je....pol leta nazaj sem kupil nov računalnik in 32 Philips full HD TV....po polletni uporabi sem dva tedna nazaj kupil 18" prenosnik, ker nisem več zdržal....na koncu so me oči začele bolet že po parih minutah uporabe interneta....
seveda imel full HD resolucijo....povezava DVI -> HDMI....uporabljal sem na razdalji nekje metra, mogoče kak centimeter več.....ti pa praviš pol metra, hmmm.....

je pa hudo gledat full HD filme....divx sploh ne povoham več....
 

B81

22. jul 2007
34.528
8.972
113
@avtor oprosti...res.

Zdaj gremo na ta močn trojček pri trieri (telemach) in en komplet dobimo zraven za TV, eno TV bomo menjali z novo in bi naj bila 63 cm recimo, ker je dovolj.
Je mogoče kupiti TV, ki bo imela vse brez, da od triere kupujemo neke kartice in pretvornike? DVB-C bo imela, kaj pa ostalo?žZa tretjo TV pa se bomo še odličili potem, če bo to sploh delalo
grin1.gif

Hvala
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
@avtor oprosti...res.

Zdaj gremo na ta močn trojček pri trieri (telemach) in en komplet dobimo zraven za TV, eno TV bomo menjali z novo in bi naj bila 63 cm recimo, ker je dovolj.
Je mogoče kupiti TV, ki bo imela vse brez, da od triere kupujemo neke kartice in pretvornike? DVB-C bo imela, kaj pa ostalo?žZa tretjo TV pa se bomo še odličili potem, če bo to sploh delalo
grin1.gif

Hvala

Če prav vem, boš kartico še vedno moral dobiti od operaterja. Lahko pa, da se motim.
 

B81

22. jul 2007
34.528
8.972
113
Kartico ja. neka 2 eura stane mesečno...ampak nekak se bo dala klonirat ali kaj ona originalna:D
 

B81

22. jul 2007
34.528
8.972
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Kupiš TV s DVB-C in bo delalo. Za vsak primer še preveriš, če ima režo za Conax kartico (oz. CI slot).

Spet jaz
grin1.gif


Ženska na trieri pove, da še ni slišala, da bi televizije imele conax modul vgrajen, najem je 2 eur mesečno, nakup pa 50 €.

Zdaj pa, ta conax modul je zadeva, kamor se vstavi kartico, ona pa pravi, da je potrebno še neko ohišje za to. Sklepam, da najbolj ne ve, kaj to je.
 

Jarovit

Pripravnik
7. sep 2007
105
1
18
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Kupiš TV s DVB-C in bo delalo. Za vsak primer še preveriš, če ima režo za Conax kartico (oz. CI slot).

Spet jaz
grin1.gif


Ženska na trieri pove, da še ni slišala, da bi televizije imele conax modul vgrajen, najem je 2 eur mesečno, nakup pa 50 €.

Zdaj pa, ta conax modul je zadeva, kamor se vstavi kartico, ona pa pravi, da je potrebno še neko ohišje za to. Sklepam, da najbolj ne ve, kaj to je.
Tole je Conax modul LINK , v katerega vtakneš kartico. Vse skupaj v prazen slot na TVju.
Za 2 EUR na mesec dobiš modul in kartico. Kartico dobiš zastonj vendar pa moraš sam kupit modul, katerega ceno ti je tudi pravilno navedla.
 

B81

22. jul 2007
34.528
8.972
113
Ne, modul je 2 eur mesečno, kartica pa 0,90 € mesečno....torej tv ne more imet modula, ampak samo režo?
Tnx
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Nisem še videl TV-ja, ki bi imel conax modul vgrajen ( to pa zato ne, ker lahko različni ponudniki kriptirajo programe v različnih sistemih ). Imajo pa TV-ji režo za dekriptirni modul.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
CI reža zgleda kot PCMCIA (PCMCIA celo paše not), potem pa potrebuješ adapter za kartico kabelskega operaterja. Kot da bi imel recimo adapter iz SD micro na klasično SD kartico.