DVB-C na Siol kabelski TV

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Od 10.02.2011 bo na Siol Kabelski TV tudi uradno DVB-C.

Posledično se spremenijo frekvence analognih programov in polovica se jih ukine

Citat:
Kabelski TV dodajamo digitalne vsebine

V skladu s trendom digitalizacije, ki se dogaja v zadnjem času, smo poskrbeli, da bo tudi storitev kabelska TV od 10. februarja 2011 dalje nadgrajena z digitalnimi vsebinami, ki pomenijo sprejem signala v najboljši kvaliteti.

Mesečna naročnina na kabelsko TV kljub nadgradnji ponudbe ostaja nespremenjena, prinaša pa obogatitev z digitalnimi vsebinami s seboj nekaj sprememb. Programska shema v digitalni obliki bo vključevala 95 programov, med katerimi so tudi novi (SLO HD, SERVUS HD in ARTE HD). 48 izbranih najbolj gledanih programov iz dosedanje programske sheme ter dosedanje programe lokalnih ponudnikov z geografskega področja pa bo možno v analogni obliki spremljati še naprej. Do nekaj sprememb bo prišlo zgolj pri razporeditvi programov.

Prenovljeni seznam z razporeditvijo analognih in digitalnih programov si lahko ogledate v dokumentu.

Za spremljanje programske sheme z digitalnimi programi bo potreben ustrezen televizor, ki podpira sprejem digitalnega kabelskega signala DVB-C ali digitalni kabelski sprejemnik DVB-C. Ustrezen televizor ali digitalni kabelski sprejemnik DVB-C bo možno od 1. februarja 2011 dalje ugodno in na obroke izbrati tudi iz naše ponudbe, o kateri bomo podrobnosti še objavili.
http://www.siol.net/televizija/kabelska_tv/obvestilo.aspx
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Da, zanimivo. Me zanima katere sprejemnike bodo ponudili? Do kdaj bo brezplačno odprto? Ter kakšne pakete bodo nato oblikovali, kot tudi vse dodatno plačljive pakete? Kot je sedaj videti je vse odprto (99 programov).

Najbrž velja samo na optičnem omrežju, kje je že sedaj ponudba kabelske.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ze mogoce, a najbrz ne preko IPTV. ENostavno ni kapacitete, da bi sel spekter programov, cetudi stlacenih v DVB-C, odposiljali do uporabnika.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Kabelska in iptv res nimata nobene pametne zveze, zato ne razmišljat o dvb-c preko iptv
smile-1.gif
Če siol box podpira oboje je pač dobro za njega lastnike..

Sicer pa siolovci veselo govorijo o nadgradnji (verjetno, ker mislijo podražit, ko bodo ljudje nabavili opremo), jaz pa govorim o velikem nazadovanju, ker mi za dodatne funkcije dol visi in bom sedaj še ob tistih par programov, ki jih dejansko gledam (discovery world & science med drugim). Če bi želel dodatno funkcionalnost in če bi se mi ljubilo gledat dodatno škatlo bi ostal na siol tv.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Kabelsko TV Telekom trži tudi ponekod, kjer ni na voljo optike. Kolega živi v Destrniku in tam kabelsko TV plačujejo Telekomu (Telekom je prevzel prejšnjega operaterja kabelske TV) in ravno pred novim letom je naenkrat dobil nekaj programov manj (prej mislim da več kot 50, sedaj mislim da 43).

Na telekomovi pomoči so rekli, da prehajajo na CVB-C in če želi prejeti več programov, naj kupi DVB-C sprejemnik.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Tako je. Prej je bilo cca 80 anlognih Tv programov. Sedaj 48 analognih + 99 digitalnih. Če so želeli pridobiti prostor za digitalne programe je bila to edina opcija, saj so imeli zabit celoten spekter do 860 MHz z analognimi. Analognih bo čez čas vedno manj, to je dejstvo. Vprašanje je, koliko bodo pribili € dodatka zaradi uvedne digitalnih programov? Nekaj bo sigurno. Če je sedaj na optiki analogna kabelska 12,94eur, mislim, da kake 6, 8 eur ne uide. No, vprašanje kudi koliko paketov bodo oblikovali. Morda kak osnovni paket s 50 programi, da bo kaka 2 ali 3 eur pribitka na 12,94eur osnove.
 

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
Pozdrav!

Se že vnaprej opravičujem za morda neumno vprašanje... Samsung LE 32C530, ki ima v deklaraciji omenjeno podporo za DVB-C. Ali bi tukaj delovala digitalna Siol kabelska (optika) out of the box, ali je potrebno kaj dokupit. TV ima tudi režo za kartico, če to kaj pomaga.
Hvala
LPM
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Jaz plačujem za kabelsko v paketu z internetom samo 5€...

Če vzamejo ceno in svobodo brez dodatne škatle (2 leti starega tv pa tudi ne grem menjat za novega z dvb-c) niso več konkurenčni
smile-1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Mislim, da to ne drži.

"Kabelska TV
Storitev je mogoča le na optičnih povezavah. Dodatno je mogoča h katerikoli storitvi SiOL." 5€ če imaš karkoli na optiki, ne trio.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
783
349
63
Ni bilo rečeno, da bi naj danes preklopili na digitalno? Na DVB-C je še vedno tema o_O
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
783
349
63
To pa ni več desetega, kot je bilo obljubljeno. To me malo spominja še na prejšnji sistem.
Aja, pa v obvestilu piše, da kljub vsemu cene ne bodo spremenjene. Seveda ne bodo, oni so jih spremenili že prej
evil.gif
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
783
349
63
Imaš prav, dodatek za kabelsko je isti, je pa na računu ena postavka več - digitalni dostop FTTH. In tako je račun višji za 7€.

V nizki ceni kabelske, pa imajo še rezerevo. Čeprav ne bodo cene dvignili sedaj, pa bodo po moje, cene dvignili čez čas, z pojasnilom "zaradi zagotavljanja visokih kakovosti storitev".
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
To zadnje mi je pa itak jasno
smile-1.gif
Počakali bodo, da ljudje nabavijo novo opremo in dvignili ceno. Folk pač ne bo odpovedoval nečesa za kar je nabavil novo opremo. Poleg tega imajo baje samo 5000 naročnikov in jim kabelska dela samo izgubo...